Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

Pokaż wątki Pokaż posty

Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

KasiaBawaria 09:00, 29 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie mam kompletnie miejsca na szersza rabate.Wasko u mnie bardzo. Moge jedynie poszerzyc te rabate i posadzic go troche wiecej niz metr od tui ktore beda posadzone ok 65 cm od ogrodzenia.
____________________
Zapraszam na kawe
alis 22:01, 09 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Czy dobrym pomysłem będzie posadzenie w nogach perukowca berberysów o limonkowym/źółtym kolorze? obok berberysów byłaby rozplenica japońska ewentualnie jakaś inna trawa.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
asiak 22:19, 31 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Na co choruje mój perukowiec ?
Kupiłam go na wiosnę, na nóżce, pienny
Wyraźnie coś mu dolega




____________________
AsiaDziałeczka Asi
katel 19:08, 24 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Perukowiec Lilaa, Smokey Joe w jesiennej szacie i Royal Purple.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
ragsmom 15:20, 21 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam serdecznie.
Planuję zasadzic 2 perukowce Royal Purple symetrycznie po obu stronach bramy garażowej, przy płd. Ścianie ,miejsce w pełni nasłonecznione i suche i w związku z tym mam kółka pytań
1. Czy zdecydować się na formę szcepionką na pniu czy zwykłą?
2. W jakiej odległości od ściany posadzić?
3. Czy lawenda "w nogach"to dobry pomysł?
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Loosiuu 17:15, 21 maj 2017


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Tam jest za mało miejsca na perukowce. Poszukaj coś mniejszego.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
ragsmom 07:08, 22 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Tam jest trójkąt o bokach 5x3x4m -to za mało miejsca? Po drugiej stronie prostokąt o wymiarach 3x4. Jaka powierzchnię potrzebuję dla perukowca podsadzonego lawenda? Ewentualnie co w zamian -zależy mi na kolorze w odcieniach czerwieni lub purpury?
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
MariuszG 20:17, 22 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
ragsmom, perukowiec chyba nie jest najlepszym krzewem. Niektórym perukowce rosną pięknie, innym słabo. Mi do tej pory rósł dobrze, miał około 3 m, jednak od kilku lat zaczęły atakować go choroby grzybowe. Około sierpnia zasychały mu całe gałęzie. O ile to można mu wybaczyć, bo może być to problem pojedynczego egzemplarza, o tyle bardzo późnego startowania po zimie już niekoniecznie . U mnie w centralnej Polsce perukowiec nie ma jeszcze żadnego listka. Wygląda jakby usechł. Patrząc na pączki, liście może rozwiną się za tydzień, to będzie prawie czerwiec. U Ciebie miałby rosnąć on przed domem, a to znaczyło by, że przez większą część sezonu widać było by tylko suche patyki. Jeśli chciałabyś coś o ciekawym kolorze liści, przemyśl może buczka o purpurowym kolorze, którego można łatwo ciąć, ładne są jabłonki ozdobne- ja mam odmianę Royalty, ma purpurowe liście, pięknie kwitnie, przebarwia się jesienią, wcześnie startuje. Może jakaś wiśnia ozdobna? Inni forumowicze też polecają różne drzewa. Kiepską reklamę robię perukowcom, ale według mnie nie warto .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ragsmom 07:17, 23 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
MariuszG. dziękuję bardzo za szczerą opinię-Twoje argumenty do mnie trafiają,suche patyki przez większą część roku faktycznie mogą być nie za ciekawe,choć troszkę żałuję bo jak się już rozwinie to piękny jest. dałes mi do myślenia tą jabłonią ozdobną-wygoogluję sobie ja zaraz-przede wszystkim jakie warunki potrzebuje bo tam naprawdę "sucha patelnia"-podlewać oczywiście mogę ale słońca nie zasłonię
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
MariuszG 14:38, 23 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Perukowiec może umie być piękny, jednak u mnie się nie sprawdził i rozstanę się z nim bez żalu . Jeśli chodzi o jabłoń, to być może są też inne, bardziej atrakcyjne drzewa, ale ona ma ciekawy kolor liści i pięknie kwitnie. Odmiana Royalty często jest sadzona w zieleni miejskiej, gdzie nie ma najłaskawszych warunków, a dorasta do imponujących rozmiarów i wygląda na zdrową. Poszukaj na forum jeszcze jakichś inspiracji, może w dziale o gatunkach liściastych polecanych .
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies