Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

Pokaż wątki Pokaż posty

Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple'

baraga1904 12:11, 21 lis 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Gardenarium napisał(a)
No i warto podlać jakimś florovitem żeby dostał zastrzyk wiosną.


Jasne że podleje, on właśnie po florowicie jak mutant urósł
Loosiuu 19:57, 15 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
To mój jesienny 'Royal Red'


____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 20:32, 15 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niezłe, fotki profesjonalne To niedoceniany krzew, mnie troszkę denerwuje późnym puszczaniem liści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 21:18, 15 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Tak, mnie to też denerwuje, tym bardziej że mam go razem z innymi krzewami i on wypuszcza najpóźniej i kiedy te są zielone on dopiero ma pączki
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
23:03, 15 mar 2013
Mam też już kilku letni i kilku metrowy krzaczek, i nawet siewka obok rośnie.







A tak przy okazji, czy ktoś próbował ukorzenić gałązki ? i w jakim okresie ? Moje próby kończyły się na ogół niepowodzeniem Zeszłoroczna dała efekt ale czy sadzonka przeżyła zimę zobaczymy.
Sebek 23:22, 15 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że takie krzewy najlepiej jest ukorzeniać wiosną - pociąć gałązki tak, żeby jedna para pąków znalazła się pod ziemią. Z wieloma krzewami taki sposób jest skuteczny. I nie wiem na ile jego pędy są elastyczne, ale odkłady też powinny zadziałać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
15:21, 16 mar 2013
Sebek THX
Spróbuje w tym roku się pobawić z ukorzenianiem, chociaż to ponoć nie takie proste, ale po zeszłorocznych zmaganiach mam już trochę rozeznania co do terminu pozyskania pędów do ukorzenienia.
Margolka 11:35, 28 kwi 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Sebek napisał(a)
Wydaje mi się, że takie krzewy najlepiej jest ukorzeniać wiosną - pociąć gałązki tak, żeby jedna para pąków znalazła się pod ziemią. Z wieloma krzewami taki sposób jest skuteczny. I nie wiem na ile jego pędy są elastyczne, ale odkłady też powinny zadziałać


Z odkładów świetnie się ukorzenia Mój kilkumetrowy olbrzym ma mnóstwo takich sadzonek.
Ja jestem zwolenniczką cięcia perukowca i obserwuję, ze świetnie się po każdym cieciu zagęszcza. Nie wiem skąd pomysł, ze perukowiec nie lubicięcia? Może małe, delikatne krzewy są wrażliwe na ciecie, ale gdybym mojego nie cięła, zajałby mi już pół ogrodu!
Nie wiem, jak u was, ale u mnie (centralna Polska) perukowiec nadal kompletnie łysy... Wczoraj go obserwowałam, na szczęście ma pączki (przez moment myslałam, ze mu zaszkodziła ta długa zima), ale jeszcze maleńkie. Teraz powinien ruszyć, bo całą noc lało.
Zastanawiam sie, jakim nawozem go potraktować, żeby szybciej puścił liście? Macie jakiś sprawdzony (ten florovit, o którym Danusia i Sebek piszą?)

No i jeszcze jedno. Wszędzie czytam, że perukowce wyrastają do 3 m wysokości. A mój juz prawie sięga do przewodów wysokiego napięcia Myslałam nad tym, czemu zawdzięczam taki ogromny rozmiar i wymysliłam Podczas budowy domu w tym miejscu, gdzie on rośnie, był dół z wapnem. Myślę, ze bardzo mu takie podłoże pasuje

Mam jego zdjęcia z tego roku, jednak zostawiłam kartę u brata. Jak odzyskam, to wstawię fotki
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 11:42, 28 kwi 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Zdjęcia z jesieni ub. roku - ostatnie peruczki i kolor liści juz bardziej zielony niż bordowy
Niestety nie widać dobrze jaki jest ogromny




Tutaj, z bliska, niewielka część mojego krzaczora


____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Borbetka 08:17, 21 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nasionko perukowca z pajęczynkami:




____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies