Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

jotka 18:36, 25 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Fajnie tak popijać kawę na tarasie i mieć świat u swoich stóp
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 19:29, 25 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jotka, cudownie ujęłąś ten widok : "mieć świat u swoich stóp". Toż to niebo, a nie ogród

Widzę, że Ogrodowisko skupia wyjątkowych ludzi, powiem : artystów, co kochają kwiaty i to takie kolory jak ja. Przepełniona jestem radością że hej, mogę świat zdobywać Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Ogrodowiczan.

Tyle kwiatów dzisiaj kupiłam i nie zdążę Wam ich pokazać

Zantedschia dla Ciebie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 20:35, 25 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Safoy'ko kochana, taras-marzeniei ten widok

podoba misię ten stojak na donicę-kuty?no i nóżki stolikaile Cię kosztował?jeśli można zapytać?
____________________
U Matki
Safoya 11:03, 26 maj 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Wpadam na chwilę i leće do ogrodu - dzisiaj jest cuuuudowana pogoda!

Monteverde To zielone rajskie jabłuszko. W tym korytku wegetowało i nawet nie wypusciło kwiatów więc w zeszłym roku jesienią przesadziłam je na skarpę koło okrąglaka. W tym roku miało pełno białych kwiatków, dlatego mam nadzieje zobaczyć owoce w tym roku Owoce są jak najbardziej jadalne i zimą skubały je ptaszki.

Pwl taras w tej chwili jest otynkowany na jasno szary kolor i wygląda elegancko, ale chcę go obsadzić żywopłotem z cisów.

Danusiu jakże mi miło czytać takie słowa. Aż się wzruszyłam. Dziękuję Ci za tego pięknego kwiatka. Nie mogę się doczekać kiedy resztę pokażesz.

BognaPrzemiła jesteś Pytałaś o donicę - kupiłam ją w jakimś markecie. Nie pamiętam niestety w którym a stojak w lokalnym sklepie ogrodniczym. Kosztował około 50 zł. Nóżki do stolika kosztowały 500 zł, ale to porządna kowalska robota. Nogi są naprawdę ciężkie i solide. Za blat nie płaciłam dużo chyba. Nie wiem bo stolarz robił wiecej rzeczy i to zrobił przy okazji.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
tyna 11:13, 26 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Safoya, wydaje mi się, że masz z nas najlepsze widoki tarasowe



ale numer! już ich nie widzę.......
____________________
pozdrawiam :)
Sebek 22:18, 27 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cuuudne te widoki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:47, 30 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z roślinek te margarytki to Osteospermum, zauważyłam też dąbrówkę rozłogową i chyba niziutki tymianek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Safoya 23:18, 06 cze 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Witam was kochani
Widzę, że nie tylko ja nie mam za dużo czasu na forum. Pogoda dopisuje
Zrobiliśmy kilka nowych nasadzeń i chyba na tym, na razie poprzestaniemy bo zwyczajnie jest za sucho. Ciągle podlewam, ale boję się, że roślinki się nie przyjmą.
Walczę też z milionami mrówek, które podkopują dosłownie wszystko Moja różanka to jedno wielkie mrowisko. Niektóre krzaczki słabo rosną i zastanawiam się czy na jesień ich nie przesadzić. Inne wręcz przeciwnie - mają setki pąków.

To nowe nasadzenia:


Uratowałam drzewko przed zagładą:



A to moje niespodzianki kolorystyczne rododendrony za pół darmo i kulka bukszpanpwa, która zaczyna przypominać kulkę.





Biało zielona trzmielina:



I widok z daleka - obok chcę pasy trzmieliny żółtej i zielonej, żeby nie było nudno.


Mam pytanko - czy powinnam przyciąć te irgi? A może wkopać końcówki do ziemi żeby się już ukorzeniały? To irga dammera.



A to nieaktualne zdjęcie, jeszcze bez nasadzeń, ale z przygotowaną ziemią


I nieaktualna różanka - róże już sporo urosły





Spełniłam małe marzenie sprzed roku- kupiłam sobie wiąz werdei )


Ukradłam trochę polnych kwiatów


Posadziłam dwa miłorzeby trolle obok hortensji, które czekają na odpowiednią oprawę i nowe wzmocnienia.









____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
hanka_andrus 23:34, 06 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W koszyku polne kwiaty ,to przetacznik
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Safoya 00:04, 07 cze 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Wiem Haniu już mnie informowałaś. Rozsadziłam go sporo, bo czyściliśmy działkę pod żywopłot. Bardzo mi się podoba.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies