Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

Magda70 18:36, 15 wrz 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
2 lata....jesteś niesamowita!!! Obłędnie to juz wygląda.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Kasia_CS 18:50, 15 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Powiem tak.. kopara mi opadła jak zobaczyłam te bujne i przemyślane nasadzenia. Cudowne efekty osiągnęłaś!!

Po raz drugi kopara mi opadła z jeszcze większym hukiem jak zobaczyłam, jak Twój ogród wyglądał w 2016!?!?

Czapki z głów gratuluję!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
magnolia 09:28, 17 wrz 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ale rzetelna relacja!
Swietna, dzięki
Piękny masz ogród, cudny!

Cieszę się, że tyle się Wam udało, że wyszło większość z planów i co najważniejsze, grają

Na cisowej za carex brozne form trzeba coś wymyśleć co wcześnie da efekt
Może briza media?- zakwita wcześnie, a potem zostają kępki. Tylko mam ją niedługo i nie wiem jak wyglądaja stare kępy po kwitnieniu, czy nie brzydną ( młode wyglądaja b. ładnie). Pytałam szkółkarzy kilka razy, ale jakoś nie rozumieją o co mi chodzi.
Jeszcze przychodzi mi do głowy sesleria heuflera- ale trochę się boję że 'dociąży' ten kawałek za mocno.

Penstemony u Ciebie na zdjęciu wyglądają nieziemsko!
I ten szpaler hortek White dome- dla mnie chyba ta hortensja jest najpiękniejsza

____________________
Krakus 11:03, 17 wrz 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
wow super relacja ogrom pracy podziwiam bo działka ogromna a taki efekt tylko w dwa lata!

Edit: sporo masz obwódek z bukszpanów? jak przetrwałaś nalot ćmy ?
____________________
Zielonym do góry...
ivo 13:32, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
leon60 napisał(a)
Jest pięknie !
Jakieś pomysły na front już są ?


Ola pomysłów brak nawet nie myślę o froncie bo cały tył jeszcze w rozsypce.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 13:39, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
siakowa napisał(a)
Baaaaaaajecznie!!!! Moglabym zamieszkac!!!! Cudnie!!!!! Wiedzialam ze bede stad wychodzic z obslinioną brodą!!!!!!


A ja chętnie bym pomieszkala u Ciebie. Jak już wcześniej pisałam bardzo polubiłam stipe i będę jej wprowadzać więcej u siebie. A u Ciebie te łany mnie inspirują żeby coś pokombinować.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 13:46, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Krakus napisał(a)
wow super relacja ogrom pracy podziwiam bo działka ogromna a taki efekt tylko w dwa lata!

Edit: sporo masz obwódek z bukszpanów? jak przetrwałaś nalot ćmy ?



Nie znalazłam ćmy u siebie jak na razie ale muszę być czujna bo co krok ktoś ma.

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 13:52, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jagodaa, Isia33, Johanka77, Kasia_CS, Magda70. - serdecznie wam dziękuję z miłe komentarze.
Chcę jednak podkreślić że to jak wygląda mój ogród teraz zawdzięczam wielu osobom tu z forum które pomagały w planowaniu. Nie będę wymieniać z osobna ale te osoby wiedzą że o nich mowa.
To była wspólna ciężka ale bardzo owocna praca.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 14:01, 17 wrz 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
magnolia napisał(a)
Ale rzetelna relacja!
Swietna, dzięki
Piękny masz ogród, cudny!

Cieszę się, że tyle się Wam udało, że wyszło większość z planów i co najważniejsze, grają

Na cisowej za carex brozne form trzeba coś wymyśleć co wcześnie da efekt
Może briza media?- zakwita wcześnie, a potem zostają kępki. Tylko mam ją niedługo i nie wiem jak wyglądaja stare kępy po kwitnieniu, czy nie brzydną ( młode wyglądaja b. ładnie). Pytałam szkółkarzy kilka razy, ale jakoś nie rozumieją o co mi chodzi.
Jeszcze przychodzi mi do głowy sesleria heuflera- ale trochę się boję że 'dociąży' ten kawałek za mocno.

Penstemony u Ciebie na zdjęciu wyglądają nieziemsko!
I ten szpaler hortek White dome- dla mnie chyba ta hortensja jest najpiękniejsza


Bardzo się cieszę że udało mi się odtworzyć co było planowane choć zawsze jest niedosyt i nie wszędzie jeszcze jest tak jak bym chciała.
Pomyślę nad tą briza media sesleria w moim odczuciu tam nie pasuje.
White dome też bardzo polubiłam bo są takie inne niż wszystkie.

A co myślisz o tej rabacie na froncie bo nie wiem jak będzie z wisniami jak będą nadal chorować to się ich pozbede tylko co w zamian.

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
pawel2806 14:13, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja na twoim miejscu poszedłbym w graby szczególnie że masz je już w ogrodzie, fajnie dopełnią całości
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies