Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Kokesz 19:38, 12 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
sarenka napisał(a)
Asiu, dziękuję widzę,że nie poszło co napisałam rano.

Mam pytanie- posadziłam bukszpany przy chodniku ( nie u siebie) co można posadzić między nie- trawy, coś kwitnącego? To palące słońce przez większą część dnia. Mogą dać radę carexy ( Variegata?)? Czy coś innego?


Jeżówki + sesleria jesienna albo molinia variegata , rozchodniki?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sarenka 20:07, 12 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Renata, a ta rabata jest w kształcie litery L, to taka wąska rabata na jakieś 50 cm. To się zmieści coś z tego co napisałas? Molini nie mam,ale podobnie trzcinnik karl foester wygląda chyba? Mógłby być?
____________________
Magda W samym sloncu
Kokesz 21:56, 12 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Znalazłam jeszcze tu moje szczawiki, jak masz tylko kilka cebulek, to może być za mało jak na taką dużą doniczkę. Pokombinuj z jakimiś jednorocznymi albo bylinami, które można później przesadzić na rabatę, plus coś zwieszającego się...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Johanka77 23:21, 12 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
Asiu, dziękuję widzę,że nie poszło co napisałam rano.

Mam pytanie- posadziłam bukszpany przy chodniku ( nie u siebie) co można posadzić między nie- trawy, coś kwitnącego? To palące słońce przez większą część dnia. Mogą dać radę carexy ( Variegata?)? Czy coś innego?


Ja z buksami mam carexy i szałwie. Mega bezproblemowe...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:30, 12 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
W ramach odpoczynku myślę nad chyba ostatnią rabata. Mąż chce takie łuki. Co o tym myślicie?

Wersja nr 1



Wersja nr 2



Do mnie bardziej wersja 2 przemawia, ale Ty w sumie nie masz nigdzie takich fal i łuków.
Tam vis a vis gdzie B B B - masz małe zaokrglenie i wtedy możesz zakręt tego L też zaokrąglić. Tylko tego brzucha bym już nie robiła - z tym kółkiem i kropką

Chodzi o to, że to by wtedy wyglądało, jakbyś zrobiła tę samą linię, tylko rozsunęła rabaty na dwie strony trawnika.

Albo po prostu wyptostuj też ten zakręt tam gdzie te B... I wtedy wersja 2 definitywnie


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:52, 12 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)
Rabatki falbanki, oby nie
https://www.fajneogrody.pl/2019/10/rabatki-falbanki-fajna-kawa.html

Zostań przy liniach prostych. Ewentualnie możesz zrobić jedno czy dwa półkola, ale nie fale


Taak ku pamięci
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sarenka 08:01, 13 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To kółko z linii przerywanej z kropka to magnolia lub inne drzewo. Mam tak płasko,że chętnie bym coś na rabatach posadziła.

O połączeniu rabat masz na myśli to co pomarańczowa linia? Tam jest wejście na trawnik z podjazdu to nie mogę tak zrobić

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:01, 13 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Johanka77 napisał(a)


Ja z buksami mam carexy i szałwie. Mega bezproblemowe...


Carexow mam sporo to posadzę tam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:10, 13 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ja jeszcze o czymś takim myślałam
____________________
Magda W samym sloncu
Johanka77 10:29, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
To kółko z linii przerywanej z kropka to magnolia lub inne drzewo. Mam tak płasko,że chętnie bym coś na rabatach posadziła.

O połączeniu rabat masz na myśli to co pomarańczowa linia? Tam jest wejście na trawnik z podjazdu to nie mogę tak zrobić



Nieeee....

O tym, co na dole pokazałaś.

Ale najlepiej to byś wyrównała tam przy borówkach i nie będzie problemu.
Ty przecież nie masz łuków w ogrodzie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies