Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 09:47, 21 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
I dwie śś Prince William
____________________
Magda W samym sloncu
Kokesz 10:03, 21 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
sarenka napisał(a)
Zastanawiam się jak bodziszki rozanne posadzić, mam na tej rabacie sporo wolnego miejsca
Czy sadzić plamami czy jednak jako obwódką z jednej strony rabaty. Słońce jest wszędzie.


Sadziłabym plamami w środku a nie z przodu, bo zje Ci inne rośliny. No chyba, że te w środku są sporo wyższe. Albo, że Rozanne posadzony jako obwodka ma przysłonić inne rośliny.
Zapytaj Helen, Ona w zeszłym sezonie posadziła aż za dużo tego bodziszka

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9716-hortensjowo
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sarenka 10:07, 21 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kokesz napisał(a)


Sadziłabym plamami w środku a nie z przodu, bo zje Ci inne rośliny. No chyba, że te w środku są sporo wyższe. Albo, że Rozanne posadzony jako obwodka ma przysłonić inne rośliny.
Zapytaj Helen, Ona w zeszłym sezonie posadziła aż za dużo tego bodziszka

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9716-hortensjowo

Oo dzięki, już idę zapytać Helena
____________________
Magda W samym sloncu
Margerytka40 10:20, 21 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dla bodziszków musi być duuuużo miejsca. Spokojnieok 60cm minimum. Inaczej pożre wszystko.
Zobacz moje









____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 10:35, 21 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Ale pięknie z kompostem kochana kompostu nigdy za dużo, ja mam resztki ...ale za rok kupię kilkanaście ton

Fajne Śs.

Te kocimiętki posadź w rządku takimi grupami po 3 szt. kocimiętki i 3 szt.przywrotnika itd. może Ci wystarczy sadzonek

Tak Asia dobrze mówi Rozanne są duże i szerokie w kolejnych latach... W pierwszym nie,ale potem szaleją. Posadź tak aby Ci nie zagłuszyły innych roślin. Mogą mieć ok .50 cm wys.i min.60 cm szer.bo lubią puszczać długie pędy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 10:38, 21 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Margerytka40 napisał(a)
Dla bodziszków musi być duuuużo miejsca. Spokojnieok 60cm minimum. Inaczej pożre wszystko.
Zobacz moje










Zacytuję żeby zdjęcia zostały
No prezentuje się ten bodziszek bardzo zacnie! Jest ogromny!
Ile sztuk u siebie posadziłas?

Planowałam kupić 5 sztuk, ale widzę, że nie będę miał gdzie takie wielkoludy posadzi
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:41, 21 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale pięknie z kompostem kochana kompostu nigdy za dużo, ja mam resztki ...ale za rok kupię kilkanaście ton

Fajne Śs.

Te kocimiętki posadź w rządku takimi grupami po 3 szt. kocimiętki i 3 szt.przywrotnika itd. może Ci wystarczy sadzonek

Tak Asia dobrze mówi Rozanne są duże i szerokie w kolejnych latach... W pierwszym nie,ale potem szaleją. Posadź tak aby Ci nie zagłuszyły innych roślin. Mogą mieć ok .50 cm wys.i min.60 cm szer.bo lubią puszczać długie pędy

Mam prawie 6 ton, i to leży na wjeździe nie nie było gdzie położyć,więc mus to potem w worki popakowac myślę że wystarczy na parę lat
____________________
Magda W samym sloncu
Margerytka40 10:48, 21 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na rondzie jest chyba 7 sztuk. W innych miejscach też jeszcze mam. Jak wchodzi na inne rośliny to obcinam pędy i tyle
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 10:51, 21 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
sarenka napisał(a)

Mam prawie 6 ton, i to leży na wjeździe nie nie było gdzie położyć,więc mus to potem w worki popakowac myślę że wystarczy na parę lat
no to ładna kupa tego złota
Starczy Ci na pewno
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 11:19, 21 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
no to ładna kupa tego złota
Starczy Ci na pewno

Póki co jestem przerażona ilością. Nie wiem czy on się nadaje do warzyw. Muszę poczytać o nim.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies