Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 12:11, 05 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, tak, z trawnikiem się wstrzymamy póki co an pewno poczekamy aż te upały miną.
chwastów nie jestem w stanie wyrywać bo glina zeschnięta jest jak kamień-poczekam na jakiś deszcz- może się doczekam.
Póki co ziemia nie jest jeszcze w całości rozplantowana bo tam gdzie jest to nie ma co wyrywać jeszcze
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:23, 06 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy ta trawa Wembley da sobie radę z pełnym słońcem? podlewania będzie, ale słońce u mnie jest od rana do nocy....
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:41, 06 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No i muszę zraszacze poszukać dobrego.

Mam trochę wizję jakbym chciała by nasz ogród wyglądal,ale nie wiem czy to się uda i czy to ma sens
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:55, 06 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Waldku, dzieki za linka, przypomniałam sobie w trakcie czytania (dopiero dzisiaj miałam czas na to), że przecież miałam zastosować Rosahumus na ziemię przygotowaną do siewu.
Jednak teraz takie upały, że nie rozplantowujemy ziemi, trzeba poczekac aż sie ochłodzi.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:32, 06 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
byłam pewna, że Rosahumus jest w płynie,ale Google mi podpowiedziało,ze to jednak proszek. czym podlac trawnik- konewką z rozpuszczonym proszkiem?


Już nie mogę się doczekać kiedy kupie sobie ręczny siewnik( do trawy).


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:57, 07 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania, dopiero wygooglałam ta perovskiai wygląda super Bardzo mi sie podoba
____________________
Magda W samym sloncu
iwka 19:15, 07 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Hej, jestem z rewizyta i będę zaglądać do ciebie ☺
dużo masz tej trawy do zasiania, bo nie wiem czy na raz to opłaca się kupować siewnik. Ja sięgam ręką, też pierwszy raz i jest ok. Lepiej na rośliny kaske przeznaczyć
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
sarenka 21:20, 07 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwka,witam Cię serdecznie
To mówisz,że nie warto wydać 40 zł na ten siewnik?

Pokaże wam jak wygląda moja Limelight w

Słońce nie miało dla niej litości, a ja teraz nie mam jej gdzie posadzić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:28, 07 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To co na zdj to cześ,, która jest do obsiania.
Dodatkowo na zdj poniżej, przy chodniku chciałabym.zrobić rabate,wiec trawy tam chyba siać nie będę.
Jakiej szerokości zrobić rabate? może coś zasugerujecie?
____________________
Magda W samym sloncu
Marga 21:34, 07 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Sarenko
Przeczytałam cały twój wątek i widzę,że podobnie jak ja jestes na początku ogrodowej przygody
Pocieszę Cię, że ja też mam pełno szkieł na działce. Raz, że działka jest po byłym gospodarstwie (normalnie zrobili śmietnisko) a dwa, że nawiozłam sobie "cudnej" ziemi ogrodowej (oczywiście przesianej) ze szkłami i srylionem chwastów! Jak pomyślę ile zapłaciłam za wywrotkę tego "cuda" to mnie jeszcze trzęsie. Oczywiście dostawca był z polecenia. Samych szkieł zebraliśmy z działki już 3 siatki i dalej wyłażą. Na szczęście jest ich coraz mniej. Chwasty będę pryskała na wiosnę (nie mam siły na zakładanie od nowa), trawnik ma dopiero 6 tyg i jest za młody na pryskanie teraz.
Pytałaś o nasiona. Danusia poleca uniwersalne mieszanki dobrych producentów, ale jeżeli masz u siebie suszę to może przemyśl nasiona traw typu watersaver. A może popytaj na wątku o trawach. Linki juz masz.
Widzę, że zastanawiasz się nad Perovskią. Mam 7szt posadzonych w czerwcu w grupie i już prawie dwukrotnie urosły. Jestem nimi oczarowana.
Siewnika nie mam, trawnik był siany z ręki na krzyż.
Będę śledzić Twoje poczynania i Ci kibicować.
Pozdrawiam serdecznie

Przepraszam, że tak długo, ale chciałam pogadać
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies