Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 19:53, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Astrantia napisał(a)


Jana ta drobna siatka to cieniówka stosowana np w szkółkach dla ocienienia roślin, które nie lubią silnego nasłonecznienia. Jest mocna. Jeśli rzeczywiście czymś ją zasłonisz to może być ok, bo nie jest zbyt estetyczna
A może po prostu jakiś żywopłot do cięcia, który osłoni Cię od sąsiada np ligustr lub irga błyszcząca, a na tym tle coś kolorowego dla ożywienia.
dzìękuję za podpowiedź, sądzę, że taka mata może chronić także siatkę, zaraz sprawdzę te rośliny
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:03, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Dziś pracowity dzień, także w ogrodzie, wypieliłam w ogrodzie część rabat (głównie dlatego, że chwasty nieraz były większe od roślin), obwiązałam hortensje vanilki bo mi się pokładły, przycięłam dwa krzaki, obcięłam przekwitłe kwiaty, podlałam, no i wsadziłam nowy nabytek MG. Ja też tak mam, że jak idę na zakupy to przytargam kwiatka, ale czy tylko ja muszę to chować przed M? W każdym razie już wypatrzyłam miłorząb, zwykłe brzozy w tym złotą i purpurową, a że nie są szczepione już kombinuję gdziewsadzić (oczywiście jak je kupię). W międzyczasie z słoików na ogórki, zbędnych kamyków i świeczki zrobiłam sobie lampki na taras
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:06, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
hortensje padły
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:08, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
te też podparte, muszę przyznać, że te w słońcu są dużo większe od tych które rosną w cieniu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:08, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:10, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ciekawe towarzystwo ma moja vanilka....
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
margaretka3 09:06, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Poczytałam, co u Ciebie, też masz piekne widoki, ale chyba bliżej gór jesteś.
Piękne masz anabelki. Myślałam, że im lepiej w cieniu, a piszesz, że ładniejsze są w słońcu, dobrze wiedzieć.
A tak się zastanawiałam, co rośnie obok hortensji na wcześniejszym zdjęciu Zagadka rozwiazana
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Jana 17:38, 03 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
margaretka3 napisał(a)
Poczytałam, co u Ciebie, też masz piekne widoki, ale chyba bliżej gór jesteś.
Piękne masz anabelki. Myślałam, że im lepiej w cieniu, a piszesz, że ładniejsze są w słońcu, dobrze wiedzieć.
A tak się zastanawiałam, co rośnie obok hortensji na wcześniejszym zdjęciu Zagadka rozwiazana
u mnie zdecydowanie anabelki w słońcu są większe niż te rosnące w cieniu, ale czytałammgdzieś na Ogrodowisku,że duży wpływ na to ma też dostęp do wody, te w cieniu rosną dodatkowo pod świerkiem i pewnie też ma to znaczenie. Dynię sadziłam już 3 krotnie na warzywniaku i ślimaki za każym razem zeżarły, tym razem wsadziłam dwie małe sadzonki do kwiatów wiedząc, że też zostaną pożarte a te się zadomowiły i poszły w hortensje. Nie wyrywam je, zobaczę co z tego będzie. Kilka lat temu widziałam w gazecie ogrodniczej posadzone przed tujami, obsypane korą dynie, każda jako soliter i to zdjęcie zapadło mi w pamięć
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:07, 05 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Nie umiem przejść obojętnie obok roślin zawsze przypadkiem kupię coś nowego kupiłam rozchodniki w ilosci 3 sztuk, teraz jak zawsze ukrywam je przed mężem a potem mu będę wmawiać gdzie to wsadzić
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:09, 05 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Malwy i hortensje podwiązane teraz reanimacja begonii bo ślimaki mi je pożerają
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies