Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 01:21, 29 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 01:40, 29 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 01:40, 29 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
beta 08:16, 30 lip 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jana napisał(a)
A to widok z mojego tarasu, który uwielbiam, niestety zdjęcie kiepskie oraz część mojego warzywniaka


ale cudne zdjęcie

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Karol99 08:23, 30 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam się i ja.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gierczusia 09:17, 30 lip 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja też się witam przybiegam z rewizytą pozdrowić Sąsiadkę , choć Pl południowa to szmat kilometrów ..... byłoby fajnie gdybyś narysowała jakiś szkic ogólny działki , bo po takich wyrywkowych fotkach trudno się w czymkolwiek zorientować ... Rododendron śliczny i zdjęcie tarasu urokliwe
Pozdrowionka
Ps1 do każdego posta moźesz wkleić aż 6 zdjęc
Ps2 bużkę zrobisz na klawiaturze...dwukropek i nawias...
Ps3.. Bluszcze maja różne odmiany..taka z białymi brzegami może nie dać rady ,ale klasyczna , zielona wytrzyma wszytsko i to jest fajny pomysł na wąskie zasłonięcie płotu
Buziole i życzę powodzenia

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
chelll 21:45, 30 lip 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Byłam, widziałam, podziwiałam...
____________________
Handmade by Elka
Karol99 21:51, 30 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jana napisał(a)
Znalazłam pewne rozwiązanie, które mnie zaciekawiło. Nie wiem niestety jak to się sprawdza w praktyce,może ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadzenie i się ze mną podzieli. Nie przypadły mi do gustu maty wiklinowe, zresztą rozciągnięcie ich na długości kilkudziesięciu metrów może być kosztowne, nie wiem nawet ile kosztuje metr. Poniżej przedstawię zdjęcia z malutkiego ogrodu, który jest oddzielony od sąsiada siatką metalową z dość dużymi oczkami. Na to jest położona siatka z drobnymi oczkami z jakiegoś tworzywa sztucznego ale w dotyku jest bardzo miękka i nie sprawia wrażenie plastiku. Jest przytwierdzona do siatki i dopiero to wszystko obrasta jaśmin, który w mojej strefie klimatycznej nie ma bytu. Nie widziałam tego w sklepie, miałam możliwość zobaczenia tego i muszę przyznać, że nie wygląda to źle i prezentuje się całkiem, całkiem. Pewnie chroni siatkę, można to przytwierdzić z obu stron i pnącze nie musi obrastać całkiem siatki. Myślałam o obsadzeniu siatki jakimś pnączem, bluszcz odpada bo u mnie już przemarzał. Mąż jest przeciwnikiem bo twierdzi, że obciąży i zniszczy siatkę, będzie utrudniona jej konserwacja a pnącze trzyma wilgoć, czy ma rację?Bo jeśli tak to szukam dalej.....


Czytałem ostatnio, że to mit wymyślony przez ludzi, przecież taki winobluszcz ma tak gęsto ułożone liście, że żadnego deszczu nie przepuści i wręcz przeciwnie, jeszcze ją chroni przed warunkami atmosferycznymi. Jak ogrodzenie jest dobrze zrobione to nie zniszczy się pod ciężarem pnącza.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Jana 22:09, 30 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Dziękuję Karol99 i serdecznie witam w moich skromnych progach. O ile winobluszcz jest lekkim pnączem to winorośl ma już swój ciężar i to pewnie mój M stara mi się wybić z głowy... Winobluszcz u mnie przemarza, sprawdziłam, mam trzy, które okrywam na zimę agrowłókniną a i tak przemarza jego część. Będę dalej męczyć mojego M. Na marginesie jestem pozytywnie zaskoczona Twoim wiekiem, a raczej konkretnie tym, że wiesz czego chcesz i to realizujesz
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Karol99 22:12, 30 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale winobluszcz przemarza czy bluszcz? Bo to dwie różne rośliny.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies