Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 16:05, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
moje sadzonki zaatakowały mszyce, ale skąd się wzięły, nie wiedziałam co zrobić i spryskałam je octem, ciekawa jestem czy przeżyją - sadzonki lub mszyce.
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 16:11, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
a tutaj kilka fotek tego co nam wpadło w oko, teraz muszę o tym poczytać
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 16:11, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
y
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 16:37, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
moje ostatnie zakupy, kupiłam pierwszy raz w necie, i chyba się sparzyłam, roślinki szły do mnie dwa dni, w małym pudełku więc jedno drzewko zostało złożone w pół i się złamało, doprowadziłam je do pionu taśmą, ciekawe czy przetrwają, kupiłam min. sadzonkę żywokostu, 1 szt bzu koralowego, 1 lilak biały stara odmiana, 1 jaśminowiec, 2 żółte kosaćce, 100 szt przebiśniegów, 100 szt. śniadka wiosennego /tu mogłam przekręcić nazwę/, kiedy przyjechały o 21.00 je zadołowałam, polałam wodą, potem stwierdziłam, że je chyba wykończyłam bo będą przymrozki, więc przykryłam kartonem cebulki, po przymrozkach jedno drzewko widzę, że padło przynajmniej liście, zobaczymy czy cokolwiek urośnie, Mój jak zobaczył ile dałam i co przyszło to zabronił mi kupować w necie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 16:41, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 16:44, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ale żeby nie było, tu rosną na parapecie kupione w ogrodniczym kłącza i cebulki, jest jeżówka Sunflower, irys Sen Lac, irys Nibelungen, lilia azjatycka Diabora, liliowiec Catherine Woodbury, łubin czerwony i konwalia, serduszka biała
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
sylwia_slomc... 20:45, 14 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Jana napisał(a)
fakt bergenie u sąsiadki /nn odmiana/ wyglądają po zimie jakby je ktoś walcem przejechał ale teraz stanęły na nogi, tylko ta moja sztuk 1 wygląda jakby zdechła, chyba wybiorę się na szabry do sąsiada
Sylwia dziękuję za głos

Mam takie co po zimie jak naleśnik, ale rok temu kupiłam takie z drobniejszymi liśćmi co w zimie miały listki czerwone i sztywne i już kwitną, a te naleśniki jeszcze nie. NAjlepej o bergenie podpytać i pooglądać w wątku "U Dany"ma masę różnych bergenii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 19:22, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Jana napisał(a)

muszę poczytać o nich, wczoraj wybrałam się do ogrodniczego bo pogoda brzydka i nic się nie dało robić w ogrodzie /generalnie u mnie spadł śnieg i temperatura oscylowała wokół zera/ i wpadło nam w oko kilka okazów. Laurowiśnia ładnie kwitnie i jest zimozielona, szkoda że u mnie nie przetrwa, ale osobiście wpadła mi w oko. Mojemu wpadła w oko ARAUCARIA, sosna Ophir, cyprys Columnar, cis Hilii, a mnie tuja Whipcort, sosna Wintergold, tawułki, bez czarny na pniu i Compactum Viburnum opulus


Viburnum opulus jest często bardzo oblegany przez mszyce. Inne rodzaje Viburnum już nie. One wszystkie są ładne.

Araucaria jest strasznie kłująca i trzeba ją przykrywać na zimę.

Reszta fajna, ciekawam co wybierzecie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zoja 21:04, 21 kwi 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wzajemnie naj naj naj
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies