Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Sebek85 21:00, 17 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12
Temat tego wątku jest "narzędzia do pielęgnacji trawnika" ale przeczytałem cały i jest tylko o szpadelka i nożycach, a ja chciałem się więcej dowiedzieć o grabiach.
Mam takie zwykłe o ilościach zębów 12 (dla mnie za krótki trzonek), 14 (te są spoko) i 16 (odciąłem 2 zęby, już nie pamiętam dlaczego)...
A są jeszcze:
- takie z nożami (niby wertykulator)
- grabie do liści (plastikowe np gardena czy fiskars)
- grabie wachlarz metalowe (brucikowe)
- większość grabi występuje w wersjach z krzwymi trzonkami "ergo"
- miałem też kiedyś duże plastikowe grabie klasyczne ok 16-18 zębów, ale do niczego się to nie nadawały
- grabie do trawy (duża ilość zębów i na górze dodatkowy drut albo i dwa) czy te są do suchego siana czy używa się ich po koszeniu kosiarką??
Jakie macie doświadczenia/ opinie na ten temat (zwłaszcza te ostatnie do trawnika mnie ineteresują).
____________________
asiak 10:57, 17 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jaki polecacie nóż do kantów? Nie znam się, a nie chciałabym kupić czegoś pochopnie Ziemia u mnie jest twarda i potrzebuję czegoś solidnego
Z góry dziękuję za odpowiedź
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 18:55, 17 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam nóż solidny, znając życie na Twojej glebie każdy się złamie, gdy będziesz podważać czyli przeginać uciętą darń. Najlepiej jak się złamie, uspawaj sobie u ślusarza wzmocnienie. Wykorzystaj nóż, a na trzonku miejsce łączenia noża z trzonkiem wzmocnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 19:48, 17 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gardenarium napisał(a)
Polecam nóż solidny, znając życie na Twojej glebie każdy się złamie, gdy będziesz podważać czyli przeginać uciętą darń. Najlepiej jak się złamie, uspawaj sobie u ślusarza wzmocnienie. Wykorzystaj nóż, a na trzonku miejsce łączenia noża z trzonkiem wzmocnij.

Bardzo dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
romanovski 14:55, 24 paź 2018

Dołączył: 23 paź 2018
Posty: 2
Hmm ja używam paru rodzajów , bo mam i standardowy zestaw do pielęgnacji z kultywatorem, łopatką itp. grabie, widły czy szpadel. Nigdy nie wioesz czego akurat możesz potrzebować. W sklepie sprzedawca polecił cellfast jeśli chcesz znać firmę, zdecydowanie mogę polecić
macKuba 15:52, 16 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 3
[zmoderowane] czy ktoś może wie gdzie można kupić narzędzie do wyrównywania trawnika/ziemi
takie jak na załączonym zdjęciu ?
Gardenarium 22:29, 04 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My podobne zrobiliśmy sami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DMN 22:41, 12 lip 2020

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
Co polecacie do przycinania trawy w miejscach tam gdzie kosiarka nie dojedzie, najlepszym rozwiązaniem będzie podkaszarka? Obecnie moja podkaszarka elektryczna bardziej niż tnie trawę to ja niszczy - strzępi. Zastanawiam się na nową podkaszarką o większej mocy bo to jest chyba problem przez który trawa po podkoszeniu moją obecną podkaszarką wygląda bardzo źle.
09:34, 27 maj 2023
Matka napisał(a)
Słuchajcie, tak sobie myślę, czy nie lepiej wbijać ten szpadel bardziej pod kątem?
No bo jak kosiarka jedzie to nie lepiej, żeby koło miało oparcie ziemi pod lekkim kąt bo u mnie to daleka prowincja...em-nie skosiłoby się wtedy ładniej samego brzegu trawnika?
Bo tak to chyba kosiarka troszke ucieka i trudniej ja utrzymać? Nie wiem, tak sobie myślę...


Jeśli chodzi o szpadel, ma on "odciąć" się od trawnika, więc lepiej raczej zrobić to pionowo.
Używam go raz na sezon.
Dodatkowo obrzeża przykaszam podkaszarka. Wybrałam tą firmy NAC, bo jest niezawodna. Do tego akumulatorowa,żeby nie walczyć z kablami. Świetna sprawa.
09:36, 27 maj 2023
DMN napisał(a)
Co polecacie do przycinania trawy w miejscach tam gdzie kosiarka nie dojedzie, najlepszym rozwiązaniem będzie podkaszarka? Obecnie moja podkaszarka elektryczna bardziej niż tnie trawę to ja niszczy - strzępi. Zastanawiam się na nową podkaszarką o większej mocy bo to jest chyba problem przez który trawa po podkoszeniu moją obecną podkaszarką wygląda bardzo źle.


Też miałam ten problem. Wybrałam podkaszarke akumulatorowa firmy NAC i skończyły się problemy z poszarpaną trawa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies