Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Gardenarium 22:52, 22 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy, jaki by nie był jest dobry. Ważne jednak dla wyglądu ogrodu jest to przycinanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 15:31, 23 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja też dziś swoim jeszcze robiłem jeden kawałek, tnie się nim świetnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:47, 24 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Mam dwa siewniki, ale nie jestem z nich zadowolona. Mały z Gardeny i większy, nie pamiętam jakiej firmy. W tym małym nie można było ustawiać prześwitu, więc musiałam kupować nawóz o odpowiedniej wielkości kulek. Drobny przelatywał w zbyt dużej ilości, a duże kulki wcale nie mogły się przecisnąć. No to kupiłam taki, w którym jest regulacja, ale ustawia się jakoś nieporęcznie i chyba z powodu braku konserwacji coraz trudniej. Teraz wróciłam do siania ręcznego.
Siewnik ma jedną zaletę - równomiernie rozsiewa nawóz lub nasiona. Przy ręcznym sianiu, zwłaszcza jak się nie ma wprawy rozsiewa się nierówno. Jeżeli to nawóz to efektem są mało estetyczne placki rosnącej szybko, dobrze odżywionej trawy w "morzu" tej, która dostała mniej.


Szybko rozsiewa się nawóz takim oto siewnikiem. Jest poręczny, trzeba tylko uważać i nie siać na chodniki, bo potem plamki z nawozu powstają, albo trzeba zmyć wodą te granulki nawozowe.
Nazywam go "kręcioł" bo kręci się tylko korbką a nawóz sieje się szeroko"



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 11:00, 25 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajny, a nazwa też super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 08:58, 26 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
A do siania trawy tez sie nada?

Danusiu obiecywałaś film o docinaniu trawnika, pleasee
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Sebek 09:21, 26 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do trawy chyba będzie fajny, ale niech Danusia się wypowie.
Wielu z nas się przekonało, że film jest niepotrzebny - idzie bardzo łatwo. Spróbuj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:59, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
a do siania trawy tez sie nada?

Danusiu obiecywałaś film o docinaniu trawnika, pleasee


No i właśnie dziś to nagrywaliśmy w Mai w tym ogrodzie co staw przerabiamy, cierpliwości.
Jakby co tnij pionowo, ciągła linia jedno pociągnięcie za drugim i potem pazurkami albo małą łopatką odbieranie w stronę kory a nie trawnika żeby się nie ubrudził. Wyrównujemy pazurkami i po robocie

Tutaj link do programu Maja w ogrodzie ze szpadelkiem do cięcia kantów

http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,3,189,0.html Jest wszystko pokazane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:20, 12 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Słuchajcie, mój mąż oszaleje ze mną. Kupił mi to coś do trawników marki G., tylko dlatego, że zamawiał nóż marki F. dwa razy w ogrodniczym (dawny CNOS) i mu nie przywieźli. Więc pojechał do OBI i kupił coś innego. Poprosiłam go, żeby nóż marki G. oddał, bo ponoć nienajlepszy. Teraz siostra leci do Anglii i ja mam dla niej całą listę zakupów (a ona tylko z bagażem podręcznym na 3 dni!). I teraz ona ze mną oszaleje.
Nie trzeba 200 lat przycinania trawników, żeby były angielskie - wystarczy tylko szpadel do trawników!
Danusiu, my wszyscy teraz noża/szpadla do trawników szukamy . Uczysz nas podstaw. Dobra szkoła!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 20:57, 12 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak z Anglii to tylko Joseph Bentley
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GrzegoSz 09:40, 02 cze 2011

Dołączył: 13 maj 2011
Posty: 15
Jeśli mowa o narzędziach Joseph Bentley, to czy można gdzieś kupić te narzędzia wysyłkowo?
Niestety nie zamierzam w najbliższym czasie podróżować do Anglii, ani też nie mam znajomych, którzy by tam przebywali/wybierali się. Jeśli ktoś miałby wiadomości na ten temat to będę wdzięczny.
____________________
Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, Chcesz być szczęśliwy jeden rok - wyjdź za mąż, Chcesz być szczęśliwy całe życie - załóż ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies