Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 1,2,3,ogród... START!

Pokaż wątki Pokaż posty

1,2,3,ogród... START!

Astrantia 10:41, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Oto i moja rabata traw, sadzone były w doniczkach z wyciętym dnem i uważam że jeśli chodzi o ekspansywne gatunki to jest to dobrym rozwiązaniem i trochę ogranicza ich rozrost. Trochę, bo po 5 latach widzę że pojedyncze trawki wychodzą mi obok, ale są do opanowania.
Tył rabaty traw. Ta wysoka ściana tworzy z tej strony tzw. kącik zadumy



Wczoraj momentami dość mocno wiało i zdjęcia niezbyt ostre wyszły...







____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
derbowianka 12:40, 01 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Kasiu, przepiękne te trawy. Właśnie przeczytałam twój cały wątek.Podziwiam Twoją pracę i wiem ile trudu wymaga i dom i rodzinka. ja mam dwójkę 10 i 12 lat i cieszę się że są już samodzielni.
pozdrawiam Marzena
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
Milka 12:54, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Astrantia napisał(a)
Miałam już nic nie pisać by nie karmić trolla, ale zabolał mnie wpis Justyny z kolorowej piaskownicy... Już go usunęła jak widzę, ale uwaga że nie radzę sobie przy trójce dzieci bez maty pod korą a inna forumowiczka "z 4 dzieci jakoś daje radę" dobił mnie niestety...
Nie jestem idealna, ale jak patrzę na swoje dziecko, które przez ostatnie 5 lat woziłam na rehabilitację, sama rehabilitowałam i wydeptałam wiele ścieżek do specjalistów, to naprawdę nie żałuję że dla wygody położyłam tę nieszczęsną matę i nie zaniedbałam córki.
Justyno, radzę Ci nie oceniać innych pochopnie, bo to boli...
Administratorów przepraszam za ten wpis, ale musiałam to dodać, by wyjść z dołka.
A w ogóle to rejestrowałam się pozytywnie nastawiona, by w miłym (sic!) gronie porozmawiać o ogrodach...
Wszystkim, którzy nie potraktowali mnie jak intruza i mieli dla mnie miłe słowo - dziękuję!


Witaj na forum
Nie przejmuj się i nie uciekaj, jak jest potrzeba szmaty i inne zabezpieczenia się stosuje i ja to rozumiem i w życiu bym nie negowała, zwłaszcza, że oprócz ogrodu istnieje tyle ważnych spraw, życie...
Powoli, jak rośliny się rozrosną, możesz ją usuwać, ale teraz to całkiem dobre wyjście, bo plewienie to udręka, a chwasty zawsze rosną na medal
Forum jest naprawdę fajne, dużo wiedzy i humoru, przyjmijmy, że to był taki chochlik
Pamiętam swoje udręki z chwastami i mimo gęstych nasadzeń mam je nadal w ogrodzie, ale zmieniłam do nich podejście i jest lepiej, pamiętaj, ogród ma cieszyć, pozdrawiam serdecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:57, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
p.s. piękne trawy i chyba złoty berberys a usmiech małej i wdzięk, najpiękniejszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agnieszka_m 13:32, 01 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kasiu świetny pomysł miałaś posadzić te trawy w tych donicach super teraz wyglądają i faktycznie powstrzyma ich od nadmiernego rozrastania się. Fajnie teraz wyglądają
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Astrantia 13:37, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
To mój "kącik zadumy", planuję tu hamak na stelażu, tylko na razie nie mam czasu na zadumę



I reszta ujęć z ogrodu...







A to buk Rohan Weeping, ale wczoraj zobaczyłam że coś urządziło sobie na nim stołówkę bo liście wyjedzone, pewnie ślimaki bo pod nim mam funkie i też wygryzione...



A tu rabata kolorowa z roślinami w podobnych odcieniach, miało być kolorowo i miały same zdecydować kto zostaje, a kto się poddaje, świerk Sander's Blue w tym roku zaczął kapitulować, w tym gąszczu zaatakował go przędziorek i nie zdążyłam mu pomóc. Może go podgolę, opryskam i zobaczę co wyjdzie (akurat nie zmieścił się w kadrze, ale potem go pokażę)



Tu oczywiście popularna Vanille Fraise (w tym roku nie zdążyłam przyciąć i ma drobniejsze kwiaty) i świerk Iseli Fastigiate



A to widok na tzw. placyk wypoczynkowy



I od razu uprzedzę pytania - to nie jest niedokończona altana, tylko w ten sposób sobie wymyśliłam zaakcentowanie placyku, a zarazem te kołki są podporą dla pnącej hortensji, tylko muszę ją podpiąć
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Milka 13:39, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pomysłowo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agnieszka_m 13:56, 01 sie 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
fajne masz pomysły a ten kącik zadumy super na odpoczynek w ciszy tylko kiedy znaleźć na niego czas??
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Astrantia 14:20, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159

Dzięki, faktycznie czasu brakuje
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 14:22, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Milka napisał(a)
p.s. piękne trawy i chyba złoty berberys a usmiech małej i wdzięk, najpiękniejszy


berberys Maria, dziś planuję go podstrzyc
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies