Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 1,2,3,ogród... START!

Pokaż wątki Pokaż posty

1,2,3,ogród... START!

margaretka3 11:51, 31 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Napisz, jak dużą masz działkę? Chciałabym też wiedzieć jaką masz róznicę poziomów na działce, że schodzki zrobiłaś? Bo ja tez mam spadek terenu, ale niewielki, a bardzo mi się podoba podkreślanie różnicy w wysokości terenu takimi schodkami.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Astrantia 11:55, 31 lip 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Ten kwiatuszek jest średni 6-letni(tak, rehabilitowany, ale już prawie nie widać że coś nie tak było, czyli warto było się poświęcić ). Mam jeszcze 1,5 roczną córcię, która daje się we znaki i 9-letniego ucznia
Do przepięknego ogrodu to mi niestety daleko i jestem tego świadoma, ale dziękuję. Was podziwiam jak dajecie radę to wszystko tak ładnie przystrzyc, wymuskać... Podziwiam, widocznie muszę się i ja ogarnąć
Margaretko, piękne masz te byliny u siebie, też mam zamysł by ich więcej wprowadzić i urozmaicić rabaty...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 11:58, 31 lip 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
margaretka3 napisał(a)
Napisz, jak dużą masz działkę? Chciałabym też wiedzieć jaką masz róznicę poziomów na działce, że schodzki zrobiłaś?


Działka cała ma 12 arów, a pod ogrodem ok. 1/3 z tego. Teren jest równy jak stół, a schodki wymyśliłam dla urozmaicenia, choć teraz myślę że chyba tylko przeszkadzają... Ale lubię jak byliny na tym wzniesieniu się przeplatają i penetrują zakamarki.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
margaretka3 12:35, 31 lip 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Astrantia napisał(a)
Was podziwiam jak dajecie radę to wszystko tak ładnie przystrzyc, wymuskać... Podziwiam, widocznie muszę się i ja ogarnąć
Margaretko, piękne masz te byliny u siebie, też mam zamysł by ich więcej wprowadzić i urozmaicić rabaty...

Ja nie z tych, co strzyże i ma wymuskane Bo jeszcze nie mam co przycinać, no tawułę jedynie. Grab posadziłam w tym roku, przycinanie dopiero się zacznie. Ale byliny - tak, tego już troszkę mam.
U mnie dzieci ciut starsze (11, 8,5 i 7) ale między nimi niewielka róznica wieku. Córki brak.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Kuba 12:50, 31 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ciekawa jestem jak teraz wygląda rabata z trawami, doniczki sprawdziły się?
Jak patrzę na taką buźkę to wiem że żaden ogród świata nie jest warty tyle co ten uśmiech
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
agnieszka_m 12:51, 31 lip 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Astrantia napisał(a)
Witam ponownie w miłym gronie
Dzień zaczął się pięknie, właśnie na chwilę zajrzałam do komputera między jednym a drugim wyjazdem, patrzę a tu dla odmiany jednak miło się zrobiło. I na tym poprzestańmy, obiecuję że słowem nie wspomnę o pracy itd
Zdjęć na razie nie mogę załączyć bo jeszcze nie wypieliłam ))
No jedno pokażę



A jak wrócę to postaram się pokazać Wam moje rozrośnięte trawy.

Pozdrawiam ciepło

niewiem co piękniejsze czy ten zakątek co pokazałaś czy ta Laleczka na ławeczce śliczna Niunia
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Tess 17:24, 31 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Cieszę się, że postanowiłaś zostać tutaj.
Nie będę mówić, że mi przykro, bo to nie ma znaczenia, ponieważ tu powinno paść inne słowo.
Szkoda że ładne kwiatki dane zostały z przekąsem, a nie z przeprosinami.

To forum ogrodnicze, ale ludzie są tacy, jak na wszystkich innych, czyli różni.
O różnym poziomie wrażliwości i empatii,
z różnym bagażem doświadczeń,
z sercem na dłoni ale też z soplem lodu zamiast serca,
otwarci i mili, ale też ślepi i głusi,
myślący, ale i tacy z jedną tylko kulką w mózgu,
pokorni i skromni, ale też tacy, co im woda sodowa uderzyła do głowy.

Pozytywne jest w tym fatalnym początku to, że teraz będzie już tylko lepiej

Masz cudowne motto w stopce.
Pokazuj nam swój piękny ogród


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Jana 17:36, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Śliczny ten ostatni Kwiatusze
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 17:37, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Poprawiam Kwiatuszek, coś mi dziś komputer szwankuje
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Astrantia 01:40, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Margaretko, graby ja też mam chęć posadzić, mam z tyłu drugą działkę, jeszcze niezagospodarowaną i pod Waszym wpływem mam chęć grabem oddzielić się od sąsiada, ile Twój grab już u Ciebie rośnie? Podobno szybko przyrasta na wysokość...

Ewo, doniczki w trawach sprawdziły się, zrobiłam zdjęcia, ale mam w aparacie, jutro w pracy podłączę się do komputera bo teraz na tablecie przysiadłam...
A uśmiech dziecka zawsze cieszy

Dzięki Agnieszko, umie ta nasza Lila nas podejść tym swoim wdziękiem

Tess, na początku wyczułam podobne fluidy od Ciebie postanowiłam nie przejmować się i brnąć dalej w Ogrodowisko, bo dziś dzięki Wam zaczęłam pielenie

Macie rację, ludzie są różni, a ja czasem o tym zapominam...

Jana, dzięki, bez dzieci to jak ogród bez kwiatów

Teraz ja muszę zajrzeć do Waszych ogrodów i podejrzeć co u Was słychać, a tym samym lepiej Was poznać
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies