Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 1,2,3,ogród... START!

Pokaż wątki Pokaż posty

1,2,3,ogród... START!

Astrantia 14:36, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159


A to moja rabata do przebudowy. Po prawej stronie tej rabaty jest rabata traw. Więc nadmiaru słońca tu nie ma
Z tyłu Szmaragdy, obok mocno przycięty wiosną dereń, przy nim pęcherznica Diabolo.
Z przodu robinia, po lewej stronie hortensja Invincibelle Spirit (Incredible), obok wysokie tawułki, dalej ścięta zdziczała róża do wykarczowania, cyprysik i kolkwicja (przesadziłam ją tu, bo w innym miejscu przemarzała, tu jest jej dobrze ale mnie nie zachwyca, więc też do wykarczowania).
I tak się zastanawiam, co tu wprowadzić, na pewno kolor bo jest smutno, wszystkie rośliny na pierwszym planie raczej do zmiany, no może hortensję bym zostawiła...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
waldek727 16:27, 01 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ładnie Kasiu uchwyciłaś falującą na wietrze spartynę. Ja o tej porze obcinam niezbyt atrakcyjne kwiatostany pozostawiając ją dalej w pięknym fontannowym pokroju.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Jana 19:45, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Astrantia napisał(a)


berberys Maria, dziś planuję go podstrzyc
piękny ten berberys bardzo rozjaśnia tło, już mi się marzy....
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:49, 01 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Astrantia napisał(a)


A to moja rabata do przebudowy. Po prawej stronie tej rabaty jest rabata traw. Więc nadmiaru słońca tu nie ma
Z tyłu Szmaragdy, obok mocno przycięty wiosną dereń, przy nim pęcherznica Diabolo.
Z przodu robinia, po lewej stronie hortensja Invincibelle Spirit (Incredible), obok wysokie tawułki, dalej ścięta zdziczała róża do wykarczowania, cyprysik i kolkwicja (przesadziłam ją tu, bo w innym miejscu przemarzała, tu jest jej dobrze ale mnie nie zachwyca, więc też do wykarczowania).
I tak się zastanawiam, co tu wprowadzić, na pewno kolor bo jest smutno, wszystkie rośliny na pierwszym planie raczej do zmiany, no może hortensję bym zostawiła...
może dosadź więcej hortensji, lub innych roślin do cienia (są takie wysokie podobne do tawułek, zabij mnie ale w tej chwili nazwy nie pamiętam), do cienia mogą być też hosty np. Żółte nawiązywałyby do berberysu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Astrantia 10:33, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Dzięki Jana, też myślałam by wprowadzić więcej hortensji, na brzegu może Ilex crenata Golden Gem (nie mam jeszcze, a rozświetli mi to miejsce) i od dawna podobają mi się rośliny strzyżone, więc może jakaś taka grupa strzyżona po prawej stronie... Za hostami nie bardzo już przepadam, bo ślimaki mi strasznie wyjadają, mają raj w mojej gęstwinie
Waldku, dzięki, faktycznie takie spontaniczne ujęcia bywają ciekawe A falująca na wietrze trawa mi się udała
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Tess 10:45, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ilex crenata Golden Gem jest ładny, ale nie da rady chyba w twoic stronach. Dana miała kiedyś w Bukszpanowym (jeśli nie mylę odmiany) i wymarzł jej (wprawdzie zima była bardzo mroźna).
Ale Dana ma osłonięty ogród i w centralnej Polsce.
Dana mówi, że do rozświetlania cienistych zakątków najlepszy jest limonkowy kolor. Że biały jest szarobrudny w cieniu.
A jak tam ze słońcem, bo że na razie zielono tylko i czegos potrzeba, to pewne.
Hortensje bukietowe byłyby świetne.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
margaretka3 11:10, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Astrantia napisał(a)
Margaretko, graby ja też mam chęć posadzić, mam z tyłu drugą działkę, jeszcze niezagospodarowaną i pod Waszym wpływem mam chęć grabem oddzielić się od sąsiada, ile Twój grab już u Ciebie rośnie? Podobno szybko przyrasta na wysokość...


Kasiu, grab sadzony dopiero w tym roku wiosną, i to jeszcze nie wszystko, reszta czeka na jesień. Mam nadzieję, że szybko urośnie, bo mnie sarenki odwiedzają i się stołują na warzywniku. Właśnie skubnęły buraki liściowe.
Widze, że będziesz zmiany robić. Czyli chesz bardziej formalny kącik? Żurawki kolor by tam wprowadziły.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Astrantia 11:16, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
To taka rabata przejściowa była i taka biedna czeka. Rośliny w większości są przypadkowe, bo jak coś mi wpadnie w ręce to sadzę (zwykle mówię że chwilowo, żeby np się rozrosło) i po jakimś czasie (taki właśnie nadszedł) zaczynam zmiany. Nie lubię tej rabaty, widać dlaczego, jest smutna i tak naprawdę nie istnieje. Ale ja lubię zmiany i nie mam oporów z cięciem, czy pozbyciem się roślin, bo wszystkie sadziłam testowo by sprawdzić jak rosną, jak zimują, jak reagują na nowinki ogrodnicze.
Słońca jest tu nawet sporo, dołączam dzisiejsze zdjęcie

____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 14:09, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
margaretka3 napisał(a)


Kasiu, grab sadzony dopiero w tym roku wiosną, i to jeszcze nie wszystko, reszta czeka na jesień. Mam nadzieję, że szybko urośnie, bo mnie sarenki odwiedzają i się stołują na warzywniku. Właśnie skubnęły buraki liściowe.
Widze, że będziesz zmiany robić. Czyli chesz bardziej formalny kącik? Żurawki kolor by tam wprowadziły.


U Ciebie sarenki, a u mnie ślimaki
Ten kącik już dawno czekał na zmiany i może dla odmiany zrobię rabatę typowo "ogrodowiskową" dla odmiany, dzięki niej będę o Was myśleć jak na nią spojrzę
Na wystawie Zieleń to życie może znajdę jakieś ciekawostki roślinne, albo wcześniej gdzieś w szkółce, bo się wybieram.
Przy okazji, nie wiem czy wiecie, link niżej:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6043-zielen-to-zycie-2015?page=1#post_1
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Tess 16:59, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Przyszłam zapytać, czy wiesz, że pod trawę należy rozłożyć gazety (niekolorowe) i polać je wodą i dopiero na to posypać trawę.

Czy wiesz, że niby link adresowy w stopce masz aktywny, ale po naciśnięciu go wcale nie prowadzi go Twojej strony? Przekierowuje na stronę główną.
Podobnie jest, gdy chce się trafić do Twojego ogrodu przez Twój nick.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies