Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 12:37, 15 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
ewsyg napisał(a)
Danusiu, ale u Ciebie jest busz Ale w dobrym słowa znaczeniu. Pięknie wszystko skomponowałaś. Masz bardzo dorodne jeżówki. Moje niestety w tym roku marne i mocno zdziesiątkowane.
Jak Twoja Balerina ?



Ewo, kilka lat temu miałam ponad 40 odmian jeżówek. Teraz zostały terminatorki, w tym 5 dużych kęp jeżówek Maria. To te wysokie, pełne, ciemno różowe.

Moje Balleriny rosną w słońcu, na początku były całkiem białe, a teraz już różowieją. Szukam dla nich różanego towarzystwa.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
popcorn 12:48, 15 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Porównałam pierwsze zdjęcia z wątku i to co teraz pokazujesz. Ale urosło, jaki busz!
Jeżówki cudowne!!!

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
daszum 12:54, 15 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Grażyno, trawy rzeczywiście są w tym roku bardzo dorodne.
Trawy są tak wielkie, że zacieniają mi różne iglaki i boję się żeby nie wyłysiały w tych miejscach. Jeżówek mam w tym roku mniej, ale za to duże kępy.

U ciebie bardzo pasuje kolorowy misz-masz. Jeżówki go dopełnią

Zazdroszczę Ci tego prywatnego stada jaskółek, też mam w domu 3 gniazda, ale nie wiem jacy lokatorzy je zamieszkują.

Komary są nie tylko u mnie, na całej Opolszczyźnie w tym roku jest plaga komarów.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 13:00, 15 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
popcorn napisał(a)
Porównałam pierwsze zdjęcia z wątku i to co teraz pokazujesz. Ale urosło, jaki busz!
Jeżówki cudowne!!!

pozdrawiam



Karolina, najchętniej usunęłabym kilka pierwszych stron wątku, z drugiej strony to historia mojego ogrodu.
Faktycznie robi się busz, ale porównując pierwsze nasadzenia z dniem dzisiejszym widzę, że tylko kilka roślin nie zmieniło lokalizacji (niektóre wielokrotnie).
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
popcorn 15:45, 15 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oj

spokojnie, każdy ma trodne lub trudniejsze początki. Po to tu jesteśmy żeby się uczyć! Ci co mają od początku ładnie po prostu późno zakładają swój wątek

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
daszum 20:14, 15 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Karolina, dzięki
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 21:38, 15 lip 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Trawy to Ty miałaś wielkie już w ubiegłym roku, bo się nimi zachwycałam
Wiem, że już Ci jakieś tuje chorują, to problem, ale czasem się nie przewidzi, że coś się za bardzo rozrośnie.

Czekam na pełne rozwinięcie się jeżówek, trochę się ociągają, bo mało słońca.

W całej Polsce jest plaga komarów, deszcze dobre dla roślin, ale to raj dla krwiopijców
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 22:11, 15 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Grażyno, w tamtym roku trawy były wielkie , teraz są ogromne

Widzę w ogrodzie coraz to nowe kopczyki karczownika, a dzisiaj zobaczyłam 2 duże kopce kreta. Mam nadzieję, że nie zjedzą mi wszystkiego

Edit:
okazało się, że to nie kret a karczownik, ponieważ odbudował swój kopczyk. Dzisiaj rano nie mogłam oderwać mojego jamola od tego kopca, chciał dorwać karczownika, a ja go jeszcze mobilizowałam. Niestety, tym razem się nie udało
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 19:47, 16 lip 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, Twoim trawom służy deszcz i piaszczysta gleba
Ja moim nowym trawom dodałam piasku, zobaczymy, czy to im posłuży.

Karczownik to chyba najgorszy szkodnik w ogrodzie, poczytałam, jaki to spryciarz.
Mojego, tego który mi załatwił różę Stadt Rom, już nie ma, dorwał go któryś kot, codziennie sprawdzam miejsce korytarzy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 23:34, 16 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Po moim ogrodzie błąka się cała armia kotów sąsiadów, ale niestety mało łowne a mam co najmniej dwa karczowniki, bo stale widzę odnawiane kopczyki po dwóch stronach domu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies