Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

ania_m 21:13, 26 wrz 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Chciałam posadzić obwódkę z trzmieliny Fortune’a Emerald'n Gold. Jak gęsto sadzić sadzonki?
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
Madlenn 17:59, 20 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Witam serdecznie mam ogromną prośbę o poradę. Przy tarasie mam rabatkę w której na wiosnę posadziłam 3 trzmielinki niskie krzewinki i dwie na pniu. Jest to rabatka która jest poprostu luką w kostce pod zacgonią elewacją domu. Zakładana była na wiosnę i krzaczki pięknie urosly, ziemia jednak się uleżała i ubiła w związku z tym chciałabym jej dosypać. Nie wiem czy poprostu jej dosypać czy wysadzić rośliny i wsadzić je ponownie trochę wyżej po uzupełnieniu ziemi. Rośliny sa na pewno ukorzenione miały przez cale lato nowe przyrosty i najchętniej podsypałabym je tylką ziemią jakieś 15 cm, ale obawiam się czy nie zrobię im tym krzywdy ponieważ są rośliny które też zbyt głęboko wsadzone nie mogą być bo zaczną marnieć.
Bardzo bardzo proszę o radę. Jak Wy byście to zrobili? Jak uważacie jak będzie lepiej. Proszę o możliwie najszybszą odpowiedż bo muszę się za to brać już bo przymrozki wnet nastąpią...

Pozdrawiam serdecznie
Madlenn 16:46, 24 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
witam serdecznie
czy teraz mogę jeszcze przyciąć swoje trzmielinki? czy już za póżno?
Chciałam jeszcze zapytać czy trzmielina japońska ( taka o dużych liściach) przezimuje w gruncie?
Jak zabezpieczyć taką na pniu i tę japońską w formie krzaczka?
cyma2704 20:53, 24 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Na pniu nie mam, ale w innej formie mam dużo trzmielin w ogrodzie, japońską też. Od sześciu lat rosną, nigdy nie okrywałam. Teraz moim zdaniem zdecydowanie za późno na cięcie.
Trzmieliny na obniżonej rabacie przesadziłabym wiosną do podwyższonej, zasypywanie podstawy pnia nie jest dobre dla zdrowia roślin.
____________________
Sonia
Madlenn 12:44, 25 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Bardzo dziękuję za odpowiedż, cieszę się bardzo że japonska też zimuje, mam nadzieje ze moje też przetrwają bo to piękne krzewinki te duże dwukolorowe liście sa cudne. miałam je wykopac na zime do garażu ale postanawiam zaryzykować mają w miarę osłonięte stanowisko więc może nie zrzucą liści i przetrwają
Wiolka5_7 19:14, 28 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Witam! Chciałabym posadzić pomiędzy 3 trzmielinami emerald gold na pniu jeżówki.Lepiej w kolorze białym czy różowym?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 16:17, 29 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobre i jedno i drugie, zależy w jakim stylu ma być ogród. Jeśli spokojny, elegancki, to białe, a jeśli z "pazurem" to ciemnoróżowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiolka5_7 16:55, 29 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Właśnie obok mam ciemnoróżowe, to lepiej dam białe i do tego szałwię omszoną fioletową.
Dziękuję za pomoc!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 17:28, 29 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 17:42, 29 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Myślę że pasuje jeden i drugi , ja dałabym różowy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies