Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Madlenn 14:20, 03 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Co mam zrobic z moimi trzmielinami? Po wiosnie wygladaja jak na zdjęciu krzaczki trzmieliny japońskiej maja calkiem suche liście ale paczki wygladaja na żywe? Co z nia zrobic czy przyciac mocno? Jak nisko? Z kolei ta na pniu tez mocno opadła z lisci a te co pozostaly sa brązowo różowe.. jak moge się o nie zatroszczyć aby odzyly?



Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
Gardenarium 14:38, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta pierwsza na pniu - ma się znakomicie, to naturalna zaleta tej rośliny, że różowieje, gdy są niskie temperatury.
Jednak rośnie pod dachem, co może oznaczać suszę. Podlej obficie.

Natomiast druga podmarzła. Na razie nic nie rób, możesz podlać, jak ma sucho. Obserwuj czy w kątach liści ma nowe pączki. Jeśli ma, stare liście opadną, wtedy pozbieraj liście, a roślina odrośnie na nowo. Jeśli chcesz jej nadać jakąś formę, po prostu skróć gałązki.

Jeśli nic nie wypuści do lata - oznaczać to będzie, że zmarzła. Wtedy wyrzuć. Ale na razie się nie martw, one rzadko kiedy nie odbijają, przeważnie tylko zrzucają liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anbu 14:41, 03 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Madlenn moim zdaniem, nic Twoim nie dolega Ja moje na pniu już wykulkowałam, one bardzo fajnie odbijają. W maju powinny mieć jaskrawe przyrosty Podlej nawozem, przytnij i powinno być ok

Na pocieszenie powiem Ci, że w zeszłym roku jedna moja trzmielina całkiem przemarzła i wiosną zrzuciła wszystkie liście a w połowie sezonu już niczym nie różniła się od pozostałych To twardzielki
____________________
Ania Ogród Ani :)
Madlenn 14:55, 03 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Oooo... dziękuję Wam bardzo kochane z Was dziewczyny! Takie szybkie odpowiedzi i tak fobre wiesci!!
W takim razie troszke przytne podleje i bede czekac na zielone
lindsay80 16:34, 03 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nic im nie jest, moje na pniu wyglądają podobnie, właśnie się szykuję do ich przycinania.
____________________
Tu ma być ogród :)
KasiaBawaria 21:39, 22 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rozwazam, by przed kulami z cisa posadzic trzmieliny zolte. Nie beda w nie wrastac?Szukam alternatywy dla hakonechloa all gold. Cos zimozielonego.I rozmyslam nad trzmielina.Z przodu moglaby zwisac sobie, by zakryc palisade. Tylko co z wrastaniem w kule?
____________________
Zapraszam na kawe
loretta 15:22, 01 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
kurcze a ja właśnie wywaliłam 12 trzmielin, które przyszły w stanie takiego uśpienia, może je jeszcze ze śmietnika wygrzebię, eeech!
Kasika 22:46, 01 maj 2018

Dołączył: 22 mar 2018
Posty: 20
Czy może ktoś coś wie, gdzie mogłabym dostać trzmielinę okrągłolistną, w google wyskakuje tylko jedna szkółka gdzie ewentualnie mogłabym ją dostać, ale jest niedostępna:/ a pasowałaby mi idealnie w jedno bardzo ważne miejsce a może ktoś ma i podzieliłby się zdjęciem i radami, bo nie widziałam jej nawet na żywo a zależy mi na ładnej zieleni zimą - czy ona taką ma?
Gardenarium 23:59, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz do tego gościa, co ma ją w ofercie, kiedy będzie., My nie mamy takich informacji, a on a jakże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marw 09:31, 10 maj 2018

Dołączył: 02 cze 2017
Posty: 14
Czy można już ciąć młode przyrosty trzmielin czy raczej poczekać do czerwca - strasznie poszalały z nowymi przyrostami i chciałbym to wyrównać (trzmieliny szczepione na pniu).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies