Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

adkawi 16:24, 21 mar 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ando mam pytanie.Ile moge trzymac roze z gołym korzeniem zanim je wsadze do gruntu.Przyszly we wtorek,a nie mialam kiedy przygotowac dla nich miejsca .Jeszcze musza troche poczekac.
____________________
Adrianna
Ewa777 16:57, 21 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Anda napisał(a)
Przezimowały zadołowane moje wysiewy, chryzantema i hodowane z listka Sedum Class Act



Jakie śliczne maluszki Też próbowałam w ubiegłym roku wyhodować Sedum Class Act. Tylko gdzie ja mam te donice? Mam nadzieję, że mąż ich nie wyrzucił podczas porządków jesiennych...

Ewo, pisałaś, że wycinasz różom pnącym najstarsze gałęzie. To mi dało do myślenia i chyba też muszę wyciąć chociaż jedną najgrubszą i najstarszą. Róża Elfe ma ponad 2m wysokości i rośnie u mnie 4 sezon (albo nawet 5). Do tej pory nie wycinałam jej grubych gałązek. Na jakiej wysokości ją uciąć? Zupełnie przy ziemi?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 17:52, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Miro, nie ma za co

Agatek, pokaz ta roze, zrob jej pare zblizen i fotek z dalsza tez Utnij kawalek galazki i obejrzyj przekroj.

Deszczowymaj, juz bylam w ogrodzie i zaczelam tego chwascika usuwac Jest go troszke wiecej niz myslalam, jutro usuwam dalej Dzieki za ostrzezenie

Mikina34, swidosliwy sa piekne i smaczne, warto miec ich wiecej





____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:55, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
gobasia napisał(a)
Ewuniu jeszcze raz serdecznie dziękuję ..działam ...tylko załuję ,że trochę Ciebie zawiodłam ale to był bardzo trudny okres w moim życiu.Mam nadzieję ,że wybaczysz i dalej podziałamy


Basiu, co Ty gadasz, nikogo nie zawiodlas, mnie na pewno nie I mam nadzieje, ze teraz bedzie juz tylko lepiej Sciskam Cie mocno

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:58, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
adkawi napisał(a)
Ando mam pytanie.Ile moge trzymac roze z gołym korzeniem zanim je wsadze do gruntu.Przyszly we wtorek,a nie mialam kiedy przygotowac dla nich miejsca .Jeszcze musza troche poczekac.


Musisz je trzymac tak, zeby gora mogla oddychac a dol nie wysechl. Zawin je w mokre gazety w cienistym i chlodnym miejscu albo wloz do wiadra z woda (na dwa dni). I sadz jak najszybciej

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:01, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Ewa777 napisał(a)


Jakie śliczne maluszki Też próbowałam w ubiegłym roku wyhodować Sedum Class Act. Tylko gdzie ja mam te donice? Mam nadzieję, że mąż ich nie wyrzucił podczas porządków jesiennych...

Ewo, pisałaś, że wycinasz różom pnącym najstarsze gałęzie. To mi dało do myślenia i chyba też muszę wyciąć chociaż jedną najgrubszą i najstarszą. Róża Elfe ma ponad 2m wysokości i rośnie u mnie 4 sezon (albo nawet 5). Do tej pory nie wycinałam jej grubych gałązek. Na jakiej wysokości ją uciąć? Zupełnie przy ziemi?


Tak, ja wycinam je przy samej ziemi. Roza powinna zareagowac na to wypuszczeniem nowych pedow z miejsca okulizacji, czasem dopiero w sierpniu

Mam nadzieje, ze znajdziesz Twoje Sedum

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adkawi 18:09, 21 mar 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ando musza wytrzymac do poniedziałku.Mam pilny wyjazd ech ostatnio u mnie bardzo kiepsko z czasem ogrodowym. Jak nie urok to ....Pozdrawiam Cie wiosennie i dziękuje za szybka odpowiedz .
____________________
Adrianna
Anda 18:25, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
adkawi napisał(a)
Ando musza wytrzymac do poniedziałku.Mam pilny wyjazd ech ostatnio u mnie bardzo kiepsko z czasem ogrodowym. Jak nie urok to ....Pozdrawiam Cie wiosennie i dziękuje za szybka odpowiedz .


To korzenie owin mokrymi gazetami lub czyms innym trzymajacym wilgoc, wloz roze do siatki plastikowej, gora siatki otwarta, zeby zielone moglo oddychac. Ktos musi co jakis czas sprawdzac, czy korzenie jeszcze maja wilgoc. Powodzenia
Pozdrawiam rowniez
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 20:12, 21 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ewo piszesz, że lubisz torcik bezowy...
to proszę się częstować


Smacznego
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Agatek 08:29, 22 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
czym podpinasz gałązki róż? można sznureczkiem tak delikatnie? czy są jakies specjalne tasiemki?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies