Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 00:14, 06 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Asiu, skarpy to moje utrapienie, tony kamienia po wytarasowaniu nareszcie przy takich deszczach jak mamy teraz zatrzymują ziemię. Druga skarpa, po lewej stronie jeszcze nie skończona, wybieram każdego dnia kamień (łupek), który powbijał się w grunt, płuczę i szykuję do wysypania z powrotem. Chyba jak zasadzimy tam winorośl i hyzop to dołożę głazy, aby mi nie wymywało gruntu, bo po deszczach jest za każdym razem akcja z taczką, zaszlamioną pompą itp.
Jak się już po deszczach posprząta to się można relaksować w hamakach, podziwiać to co powstało na skutek ogrodowiskowych inspiracji ... i to lubię

Margerytka40 napisał(a)
Podziwiam pracę jaką wykonaliście ! Pięknie się robi i tak elegancko .Zazdraszczam skarpy przy tarasie . Będę podglądać
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 00:28, 06 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dzięki Jagodo
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 12:09, 06 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Taki gąszcz mi się marzy pod bzem, przed rozplenicami

https://pl.pinterest.com/pin/242209286189068231/
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Flower1 21:37, 08 paź 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Widzę że wszystko zmierza w dobrym kierunku ale masz boski widok na jeziorko, świetnie to zaczyna wyglądać!pozdrowionka zostawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
HanaK 16:36, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Zabraliśmy się za skarpę z lewej strony, nie udało się dokończyć, bo zaczęło padać, ale tujki zostały posadzone w prostokąt, między nimi planuję zasadzić białe i fioletowe czosnki ozdobne, mam nadzieję, że dadzą radę. Głazy będą trochę przestawione, po lewej stronie tujek będzie mini winnica, dolny rząd odmian o granatowych owocach, górny o zielonych i różowych owocach. Winorośl będzie otulona hyzopem lekarskim (fajnie wygląda, kwitnie na niebiesko i podobno poprawia owocowanie winorośli). Nie wiem czy na samym dole skarpy ułożyć kamienie, poprawiające stabilizację i zapobiegające obsuwaniu gruntu, zanim hyzop się rozrośnie miną przynajmniej 2 lata. Będę wdzięczna za pomysły. Na razie wygląda to tak:

Tujki

Kamienie poprzerastane hakone,ale tylko 1 rząd, zastanawiam się czy to dobrze wyglądałoby przed hyzopem i winoroślą https://pl.pinterest.com/pin/242209286188740284/

A skarpa wyglądała tak:



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 17:04, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
To jest taki trochę dziki staw u sąsiada, dzieciaki uwielbiają siedzieć na tarasie, fajtać nogami i czekać, aż się wieczorem wynurzy łania z młodym, albo inny zwierz, 3 lata temu podglądaliśmy takie widoki:



Flower1 napisał(a)
Widzę że wszystko zmierza w dobrym kierunku ale masz boski widok na jeziorko, świetnie to zaczyna wyglądać!pozdrowionka zostawiam!
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Margerytka40 17:19, 10 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale masz fajne widoczki . Ja często u siebie podglądam sójki ale przy moich dwóch psach to na dłużej one u nas nie goszczą . Za to jeże o tej porze roku mąż musi przenosić za ogrodzenie do sąsiada bo inaczej spać by się w nocy niedało tak ujadają ( rzecz jasna psy nie jeże )
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HanaK 17:23, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Grusze u nas mają pecha, albo sarny, albo zające, albo nasze czarne owce łobuzy

Okorowana grusza duo, a tak ładnie się zakorzeniła


____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Anda 17:49, 10 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Haniu, a hakone z hysopem chcesz dać na pełne słońce? Hyzop uwielbia słońce, ale hakone to bardziej do półcienia jest.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
HanaK 10:31, 11 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Ewo, chcę spróbować z hakone all gold, bo na skarpie rosną 2 drzewa - brzoza i olcha samosiejka (docelowo będzie usunięta). Cień pada w stronę domu, właśnie na sam dół skarpy. No chyba, że hyzop będzie się tak pięknie rozrastał, że nie będzie potrzeby wypełniania luki jeszcze jednym rzędem nasadzeń Mam 40 sadzonek hyzopu, zobaczę jak to będzie wyglądać po zasadzeniu, na razie czekamy na pogodę, pada i pada i nie możemy słupków do winorośli zabetonować


Anda napisał(a)
Haniu, a hakone z hysopem chcesz dać na pełne słońce? Hyzop uwielbia słońce, ale hakone to bardziej do półcienia jest.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies