Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

szemusia 18:30, 12 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Hej, Haniu wpadam z rewizytą
No, Kochana, Ty to masz przestrzeni A jaki dom
Dziewczyny dobrze radzą - nie szarp się na całość od razu, po kawałku, po malutku i zobaczysz, już wkrótce będziesz widzieć efekty.
W temacie hortensji odpisałam u mnie. Dodam jeszcze, że hortensje bukietowe i tak wiosną krótko tniemy, więc to, że się połamały, to im nie zaszkodziło. Tyle, że nie cieszyły kwiatami...
Pozdrawiam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
HanaK 20:02, 12 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Pojechałam po ziemię, ale przy okazji dokupiłam jeszcze cebulek:
- 20 szt. szachownicy cesarskiej (Frittilaria meleagris) - pod mini berberysy czerwolistne
- przebiśniegi 10 szt. i szafirki 15 szt. - do donicy
- na rabatę pod brzozami z bzem :
- tulipan Shirley - 6 szt.
- tulipan Flaming flag - 6 szt.
- tulipan elegant lady - 6 szt.
- tulipan Negrita - 6 szt.
- tulipan blue diamond - 6 szt.
- tulipan Blue Heron - 6 szt.
- tulipan Queen of night - 7 szt.

Na uzupełnienie do tujkowych kulek:
- 2 szt. czosnku Gladiator
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 20:05, 12 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dzięki, u mnie Magical Moon będą się trochę o skarpę opierać, ale jak kupowałam to Pan zachwalał, że mają tak grube pędy, że nie mają prawa się połamać. U mnie kwiaty zostały obcięte przedwcześnie, bo po przesadzaniu trochę im upały sierpniowe przypaliły listki, dopiero w przyszłym sezonie (mam nadzieję będą cieszyć oko

szemusia napisał(a)
Hej, Haniu wpadam z rewizytą
No, Kochana, Ty to masz przestrzeni A jaki dom
Dziewczyny dobrze radzą - nie szarp się na całość od razu, po kawałku, po malutku i zobaczysz, już wkrótce będziesz widzieć efekty.
W temacie hortensji odpisałam u mnie. Dodam jeszcze, że hortensje bukietowe i tak wiosną krótko tniemy, więc to, że się połamały, to im nie zaszkodziło. Tyle, że nie cieszyły kwiatami...
Pozdrawiam
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
violka171 20:07, 12 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
super zakupki,teraz tylko posadzić i czekać do wiosny
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Margerytka40 20:34, 12 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajny zestaw tulipanów . Wiosną będzie szał . Ja już chcę wiosny!!!
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
HanaK 18:17, 16 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Oby mi tylko gryzonie nie wyjadły cebul, zrobiliśmy siatki pod klombami, a ostatnio w trakcie obchodu zauważyłam kopczyk ziemi rozrytej od góry Mam z 3 stron łąki i pola...
Margerytka40 napisał(a)
Fajny zestaw tulipanów . Wiosną będzie szał . Ja już chcę wiosny!!!
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 18:34, 16 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dziewczyny, mamy kolejny problem techniczny ze skarpą, na której posadziliśmy winorośl z hyzopem. Miało być jeszcze hakone, ale się nie zmieściło. Skarpa miała być obłożona łupkiem szarogłazowym podpartym w kilku rzędach ekobordem. Niestety nie wygląda to dobrze, zostawiliśmy fragment - jest widoczny na zdjęciu, dużo lepiej moim zdaniem wygląda kamień polny ułożony na zakładkę (2 najniższe rzędy), wciska się w geokratę, którą cała skarpa jest wzmocniona, nie zsuwa się). Pan, który osadzał nam słupki do konstrukcji wspierającej winorośl zaproponował, aby ułożyć kamień do pewnej wysokości, a potem zrobić coś w rodzaju trapu ze stopniami z drewna(takiego z jakiego zbudowaliśmy taras) między dwoma rzędami winorośli, aby mieć łatwy dostęp do krzewów (pielęgnacja, odchwaszczanie, za kilka lat zbiory owoców). Na samej górze skarpy oraz nad kamieniami jest rząd hyzopu lekarskiego - niebieskie linie na zdjęciu. Skarpa ma ok. 35-40 st nachylenia. Wcześniej była obsadzona jałowcem (bardzo gęsto), wysypana korą (przez jakieś 2 tygodnie, do pierwszego deszczu), potem łupkiem bezpośrednio na grunt, również totalna porażka, po każdym deszczu kilka taczek ziemi było na tarasie. Zastanawiam się czy nie dokupić hyzopu i nie dosadzić jeszcze dwóch rzędów, aby się zakorzenił. Trap kusi, bo faktycznie nie można stać swobodnie przy takim spadku. Na razie posadziliśmy rośliny, jeśli macie jakieś pomysły będę bardzo, bardzo wdzięczna



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
violka171 18:41, 16 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
HanaK napisał(a)
Oby mi tylko gryzonie nie wyjadły cebul, zrobiliśmy siatki pod klombami, a ostatnio w trakcie obchodu zauważyłam kopczyk ziemi rozrytej od góry Mam z 3 stron łąki i pola...

sadz do doniczek cebulki a potem do gruntu
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
HanaK 19:04, 16 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Taka wersja jest jak dla mnie za bardzo zabudowana:
https://pl.pinterest.com/pin/20195898305653953/
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Margerytka40 19:50, 16 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ojej ale masz tam spad . Nie znam się na tym więc się nie odywam . Może ktoś mądrzejszy się wypowie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies