Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 21:47, 16 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Violka, w ubiegłym roku sadziłam do koszyczków na cebule, nie było różnicy, prawie wszystkie duże były pogryzione, a myślisz, że doniczki lepiej zdadzą egzamin niż koszyczki ?
violka171 napisał(a)

sadz do doniczek cebulki a potem do gruntu
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
margaretka3 09:42, 19 paź 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Haniu, przyszłam z rewizytą Hejka! Przejrzałam szybciutko wątek, dobrze, ze jeszcze krótki. Koniecznie coś musicie zrobić, żeby mieć wygodne dojście do zbierania owoców i przycinania. Szczerze mówiąc zdziwiłam się, że winorośl sadzicie na takiej ostrej skarpie, bo nie wiem nawet czy schodki (w ilu miejsach będą?) wystarczą do zbierania owoców. Owoce będą do zerwania na całej powierzni skarpy, ciężko będzie się przemieszczać po skarpie pod pędami. Mam winorośl, będę ją prznosić w inne miejsce, bo się bardzo rozrosła, a mam tylko 4 sadzonki.
Haniu, a co do hyzopu. Jeśli Ci kwitł i masz nasionka, rozsyp je teraz wokół hyzopu, wiosną pewnie znajdziesz siewki. Albo na wiosnę rozdziel te, które już masz. Spokojnie da się to zrobić. Ja swój hyzop mam z nasion.
Ale wiesz, że on rośnie wysoki? I niestety się pokłada. Posadziłam go przy ścieżce na warzywniaku i mnie denerwuje. Nie ma oparcia, przewraca się. Zaczęłam go już przesadzać na rabaty bylinowe.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
HanaK 11:41, 19 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej Gosiu, fajnie, że wpadłaś. U nas winorośl posadzona jest w dwóch rzędach, górnym, przy ścieżce koło ogrodzenia, i dolnym - z dostępem od dołu, można stać na tym betonowym elemencie podtrzymującym skarpę, albo na dużych kamieniach. Między rzędami jest ok. 2 m przerwy i tam chcielibyśmy zrobić drewniany trap na całej długości skarpy (docelowo będzie niewidoczny zza winorośli), aby ułatwić sobie zabiegi pielęgnacyjne z drugiej strony. Schodki mają być między winoroślą a tujkami Danica, od dołu aż do górnej ścieżki. Nie mam innego pomysłu na tę skarpę, a taką miniwinnicę widziałam w górach i doszłam do wniosku, że u nas też powinno się udać, bo klimat jest łagodniejszy niż Bukowinie. Cieszę się, że hyzop rośnie duży i się pokłada, na skarpie jak znalazł Sadzonki kupiłam w tym roku, są jeszcze małe, miały kilka kwiatków, ale nie zebrałam nasionek A hyzop dzieli się tak jak tymianek ?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
margaretka3 11:53, 19 paź 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jak nie ścięłaś kwiatostanów, to nasionka może sie same wysiały? Albo nadal tam tkwią. Zajrzę w korzonki hyzopu, ale wydaje mi się, że tak samo można rozdzielić. Ale zrób to dopiero wiosną, w połowie kwietnia.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
violka171 15:03, 19 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
HanaK napisał(a)
Violka, w ubiegłym roku sadziłam do koszyczków na cebule, nie było różnicy, prawie wszystkie duże były pogryzione, a myślisz, że doniczki lepiej zdadzą egzamin niż koszyczki ?

wiesz co nie wiem,ale zawsze warto spróbować,po sezonie zobaczysz sama czy się opłaca bawić w to
pozdrawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
HanaK 10:14, 20 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Zmieniłam nazwę wątku, Gosiu (margaretka3) lawenda z paziem królowej w naszym ogrodzie dla Ciebie, w podziękowaniu za impuls



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
margaretka3 10:18, 20 paź 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
A bardzo dziękuję
Dla pazia posadź dużo jeżówek w ogrodzie
Też mam małych panów jak Ty. Tylko o jednego więcej.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
HanaK 10:49, 20 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Mam jeżówkę pełną kremową, caaaały rządek, po przesadzeniu jeszcze zdążyła zakwitnąć, kilka dni temu wyglądała tak :



A oprócz dwóch małych psotników mamy jeszcze nastoletnią pannę, złości się, gdy jej robimy zdjęcia więc zazwyczaj jej nie ma w kadrach, albo to ona pstryka Pozdrawiam

margaretka3 napisał(a)
A bardzo dziękuję
Dla pazia posadź dużo jeżówek w ogrodzie
Też mam małych panów jak Ty. Tylko o jednego więcej.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
violka171 14:50, 20 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
od razu rzuciło mi się w oczy zmiana wątku
nazwa fajna
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Borbetka 09:40, 21 paź 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Haniu. Ależ skarpa! Jest co robić. Ja nie mam niestety doświadczenia w obsadzaniu tego typu. Widzę tylko kulki Danica. Za 2-3 lata będą stanowiły dywan. Nie wiem czy będziesz to cięła. Ja bym zrobiła tylko z góry i na obrysie. Masz tam nawodnienie?
Dom nowoczesny, świetna przemiana skarpy przy domu. Lubię takie zmiany i będę kibicować.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies