Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

zielinka 09:24, 16 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
anna_t napisał(a)
ja kupiłam ostatnio w leroy merlin za niecale 18zl, pierwsze kanciki juz robiłam i jest super, polecam


Będę musiała wypróbować, trzeba będzie trawniczek ogarnąć na wiosnę
anna_t 19:29, 17 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
ja dziś trochę ogarniałam
przed

i po

jutrzejszy deszcz mi ubije wzruszoną ziemię i potem dosypię kory
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
gosiacz22 00:08, 01 cze 2016


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam, Mam pytanie odnośnie obrzeża plastikowego czy jest sens go kłaść pomiędzy tujami a trawnikiem czy wystarczy zrobienie kantu? Pod tujami będzie kora. Jest w ogóle jakaś korzyść z takiego obrzeża? Po przeczytaniu Waszych komentarzy wychodzi na to, że jest to bez sensu.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Gardenarium 20:18, 01 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma sensu kłaść plastiku, bo kosiarka postrzępi go potem przy koszeniu i będzie po prostu kaszana, że tylko się wstydzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elka_ 15:32, 03 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
super wątek!
przeczytałam cały, poleciałam do sklepu i kupiłam nóż jedyny jaki był- Romanik, drewniany trzonek, stal hartowana, lekki, wygląda solidnie,
wypróbuję i pokażę
Pozdrawiam wszystkich
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
wenika33 12:19, 28 lip 2016

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 3
Ja mam u siebie obrzeża i według mnie wygląda to ładnie i ma sens. Plusem jest że można je różnie kształtować, np. z kostką wydaje mi się to trudniejsze (bo jest grubsza i kanciata) no i praktycznie jej nie widać. Jeśli wkopie się obrzeże trochę głębiej to kosiarka nic jej nie zrobi. Albo można ją zostawić wyżej i też nie ma problemu. Nie wiem czy zależy to także od producenta i jakości (pewnie tak).
mamtu 12:06, 15 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Podpowiedzcie proszę co zrobić z brzegami trawnika, kiedy wokół nie ma (i być może częściowo w ogóle nie będzie ) rabat. Mój ogródek zajmuje powierzchnię 150 m2, z czego 50 m2 znajduje się z przodu domu, a 100 m2 z tyłu. Działka z tyłu jest dość wąska i długa (7 x 14 m2).

Zależy mi na tym, żeby przez najbliższe lata nie pomniejszać powierzchni trawnika, który ma służyć trzem urwisom do gry w piłkę i do zabawy. Rabatę planuję tylko na najdalszym krańcu działki, wzdłuż krótszej strony ogrodzenia. Po bokach myślałam o pnączach lub czymś co nie zajmie dużo miejsca.

Niestety działka jest ogrodzona brzydkim ogrodzeniem panelowym, które na dodatek tworzy jakby 'zęby', utrudniające koszenie. Myślałam o wykantowaniu trawnika wzdłuż tej betonowej podmurówki, w odległości ~10 cm, ale nie wiem czy to ma sens. Czy nie będzie to głupio wyglądało, kiedy zrobię na około takie 'mini rabaty' bez roślin?

W załączeniu zdjęcie mojego brzydkiego płotu (nota bene po ulewie, która wypłukała mi część nasion). Nie wiem czy dobrze widać, niestety nie ma lepszego, staram się nie fotografować tego brzydala.

____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
anna_t 12:26, 15 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Marta jak zrobisz te 10cm pustego przy ogrodzeniu to będziesz musiała robić kancik, jak nie zrobisz to bedziesz musiala nozycami lub podkaszarką podcinać wąsy. czy tak czy siak robota jest i tak. czasowo dłużej ci zejdzie z kancikowaniem ale w mojej ocenie byloby ładniej
chyba nie musisz aż 10cm...
Twój wybór
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 12:26, 15 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz tak zrobić, musisz te kanty odnawiać, ale przyspieszy i ułatwi to koszenie. Inne wyjście - oblatywać dokoła podkaszarką, a potem kosić.

Jeszcze inne wyjście - cegły, płyty lub inne materiały, ale najlepiej bez tego. W razie robienia rabat ..kiedyś, będzie dużo szybciej je wykonać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 12:32, 15 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Aniu, pani Danusiu, jesteście ekspresowe. Dziękuję.

Dokładnie tego latania z podkaszarką chciałam uniknąć. Robota mi nie straszna, ale chciałabym żeby ten mój mikroogród jakoś wyglądał. W tym sezonie to już finansowo nie bardzo damy radę, ale na wiosnę będę pewnie działać.

A czy jeśli zdecyduję się na kanty, to mogę korą wyściółkować ten goły pasek? Czy raczej co innego w to miejsce?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies