Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 17:07, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Artykułów szukamy na stronie głównej nie na forum jest na ten temat i szybko się zdecydujesz na odpowiednie wykończenie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

Szmatki nie kładź.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:07, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam takie doświadczenie, że w szpary w kostce wrasta trawnik i potem należy ślęczeć na kolanach i wydzierać ten trawnik ze szpar. Jeśli tego nie zrobisz, wygląda równie nieporządnie, jakbyś kantów nie miała. A palce bolą, oj bolą. I kręgosłup.

Zrezygnowałam z tego powodu z pielęgnacji ogrodu, bo się odechciewa. Myślę, że to wystarczająca argumentacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boletinus 17:07, 12 lut 2017

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 18
Teraz na tym wątku...
Robię rabaty i nie wiem co zrobić aby trawa nie wrastała w rabaty..czy te taśmy metalowe wkłada się na stałe czy tylko na jakić czas i czy da się je wyginać bo rabaty mam zaokrąglone ?
Co zrobić, jak trawa tylko w kant, aby kora nie wysypywała się na trawę..

Początkowo chciałam rabaty odgrodzić kamieniami ale mam jeden kląb (kamienie położone nie zaspoinowane niczym)i wrastająca trawa jest okropna w wyglądzie jak i do wyrywania...nie chcę spoinowanych odgrodzeń bo wtedy za jakiś czas jak chciałabym powiększyć czy pomniejszyć czy zmienić rabatę to byłby problem..
Gardenarium 17:07, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie rób taśmy zrób kancik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetta 17:17, 12 lut 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
kanciki można zrobić zwykłą żyłkową podkaszarką z ruchomą głowicą Chyba było o tym w wątku Madżenie ogrodnika cz. aktualna . Ja wypróbuje ten sposób w tym sezonie.
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Gardenarium 17:21, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, ale wtedy jak był zakładany wątek, to takich wynalazków jeszcze nie było,a nawet powiem więcej, nikt prawie nie miał pojęcia, że takie coś się robi w trawniku w ogóle. Ja to pokazałam po raz pierwszy i pokazałam przyrządy angielskie.


Było to w sierpniu 2010 roku. Artykuł do Twojego ogrodnika

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

A że się docina od strony kostki to nawet Marzenka nie wiedziała Bo ja jej pokazałam osobiście na zlocie u niej w ogrodzie

Właśnie porządkuję i łączę wątki zdublowane.

Są też mechaniczne specjalne wycinarki, podkaszarka żyłkowa gubi zielone i śmieci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 11:45, 27 mar 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Widzieliście/macie coś takiego:
Obcinacz obrzeży
Ciekaw jestem czy się sprawdza...
anetta 11:54, 27 mar 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
ja mam coś podobnego tylko z innej firmy. Ja jestem zadowolona idzie bardzo szybko i sprawnie, ja osobiscie polecam. To ma ostrze więc chyba lzej się wycina niż moim sprzętem.
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Cwieku 19:48, 27 mar 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Dzięki Aneta, tak myślałem, że będzie to łatwiejsze w użyciu .
Jaknuporam się z rabatami to podejdę do tematu obrzeży
jakub111 23:16, 31 mar 2017

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Witam. Mam pytanko co do kancików. Ile obcinać czy 3-4cm jest ok? I czym najlepiej to uzupełnić. Ziemia czy zwirkiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies