Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

Gardenarium 22:53, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja niczym nie nawożę stroczyków, bo wiem, że są wrażliwe na zasolenie, ale naturalne wyciągi są teraz na czasie, więc na pewno warto spróbować. Ile czasu schodzi się u Waszych storczyków od zakończenia jednego kwitnienia do rozpoczęcia drugiego?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 23:30, 20 lis 2010


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Danusiu,swoje storczyki otrzymałam2 lata temu,.Niestety były już przesolone,i musiałam je ratować.Po zakończeniu kwitnienia przesadziłam,teraz czekam na kwiaty.Minęło mi na loczekiwaniu1,5roku.Ale to chyba również z powodu zakłóceń w naturalnym cyklu.Były przecież przygotowywane przez producenta chemicznie.A i ja przesadzając trochę im poprzeszkadzałam. Teraz pewnie wejdą w normalny swój cykl.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 00:40, 21 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Muszą swoje odchorować. Pod Twoją troskliwą opieką odżyją i pewnie jeszcze je pokażesz w swoim wątku u nas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 09:13, 21 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Haniu - spróbuję z pokrzywami jak proponujesz . Tak tak - przed naszym zakupem storczyki są sztucznie bardzo podpędzane i mamy później tylko kłopoty .Rośliny nieraz bardzo chorują. Mnie 2 szt po zakupie zrzuciły kwiaty i po prostu uschły .Nie pomogła ani wymiana podłoża ani inne próby. Natomiast często jest tak że w sklepie są bardzo przelewane . Mam jednego którego ratuję już 1,5 roku . Są oznaki że wygram walkę - niektórzy twierdzą że to nie ma sensu i lepiej kupić nowy.





Po letnim kwitnieniu - prawie wszystkie zaczynają się budzić na nowo .Bardzo mnie cieszą wyrastające nowe odgałęzienia.



Pojawił się nowiutki pęd - jak wysoko urośnie ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 20:03, 22 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Daję mu dwa tygodnie. Ciekawe, czy miałam rację, dziś jest poniedziałek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 18:48, 23 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Pewnie tak. Od zrobienia zdjęcia urósł 5 cm. Jest odwrócony od światła aby się przybliżał do doniczki .Potem mam problemy z jego nagięciem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 23:33, 23 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niezłe zdjęcia, bardzo cieszą i pokazują jak taki pęd kwiatowy wygląda. Mistrzunio z Ciebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemac 17:03, 24 lis 2010

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Trafiłam na nowy wątek i dołożę swoje "trzy grosze". Ja również uwielbiam storczyki i mam ich całkiem sporo (12 sztuk) i podobnie jak Danusia preferuję białe, choc posiadam i inne-te są prezentami od znajomych. Moje kwitną w zasadzie niestrudzenie z małymi przerwami. Niedawno jeden z nich skończył nieustanne kwitnienie po 1,5 roku, taki był wytrwały. Najdłuższa przerwa między kwitnieniem to u mnie zazwyczaj miesiąc.
Odpoczywają wtedy w kotłowni na oknie,ale są podlewane. Ogólnie to podlewam co tydzień i trzymam w osłonkach, bo kocham porządek.
Jak zrobię zdjęcia to wrzucę.
Pozdrawiam serdecznie,
Gosia
zbigniew_gazda 18:29, 24 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Gosiu bardzo się cieszę że tutaj zawitałaś. Zrób zdjęcia i wrzucaj. Dzielmy się uwagami i spostrzeżeniami. Mam jeszcze wolną doniczkę (po porażce o której piszę wyżej ) więc sobie coś sprawię - może drugą Miltonię ? I to będzie chyba na tyle ze względu na miejsce. U mnie głównie kwitną latem - pewnie ze względu na temperaturę. W zimie nocami w domu temperatura spada ( bo nie grzeję całą dobę ) i to pewno wpływa na tempo kwitnienia. Zdjęcia robiłem tydzień czy dwa temu i widzisz jaki jest stan.Pędy pędzą do przodu. Co będzie z kwitnieniem - zobaczymy. Pozdrawiam również.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 18:55, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Gosiu, załóż swój wątek, aby nie mieszać Zyszkowi. Ja też założyłam swój o storczykach w ogrodach botanicznych tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies