Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

gosiiik90 13:00, 26 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2018
Posty: 3

Hej jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Przed wyjazdem na wczasy podlalam tak jak zawsze mojego storczyka i miało mu to wystarczyć do mojego przyjazdu ale teściowa bała się że moje kwiatki nie przetrwają to też je popodlwala i po przyjeździe mój storczyk wyglądał tak jak na zdjęciu. Rosną w nim grzyby i do tego tak jakbym pajęczyna na samej górze ziemi. Dodam że jak go wyjęłam z osłonki to była w nim woda więc na pewno sporo przelany. Pomocy co mam z nim teraz zrobić?
gosiiik90 13:01, 26 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2018
Posty: 3
abiko 13:54, 26 lip 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Jak przelany to teraz trzeba go wysuszyć Daj mu przeschnąć, opryskaj podłoże na grzyba i obserwuj. Przynajmniej tak bym ja zrobiła. Oczywiście można wymienić też podłoże, ale to zawsze można zrobić.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
gosiiik90 14:06, 26 lip 2018

Dołączył: 26 lip 2018
Posty: 3
Dziękuję tak napewno zrobię mam nadzieję że to wystarczy
Mirko 11:51, 17 sie 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Witam, dawno się nie odzywałem ale ze storczykami się nie"roztalem".Wręcz przeciwnie moja kolekcja się powiększa, a co z tym idzie w parze to i więcej zagadek. Moją kolejna zagadką - pytaniem jest fakt że wszystkie storczyki od dłuższego czasu nie mają już kwiatów, a łodygi schna zato liści non stop przybywa-czy to normalne?
abiko 21:54, 17 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mirko napisał(a)
Witam, dawno się nie odzywałem ale ze storczykami się nie"roztalem".Wręcz przeciwnie moja kolekcja się powiększa, a co z tym idzie w parze to i więcej zagadek. Moją kolejna zagadką - pytaniem jest fakt że wszystkie storczyki od dłuższego czasu nie mają już kwiatów, a łodygi schna zato liści non stop przybywa-czy to normalne?


ciesz się, że są zdrowe.. normalne
Pokaż co masz nowego?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mirko 12:30, 27 sie 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Naradzie mam 5 roślinek, każda o innej kolorystyce. Niestety żadna nie ma kwiatów (zostały same liście). Jak któraś zakwitnie to napewno nie omieszkam się pochwalić(będą zdjęcia
Mirko 07:39, 09 wrz 2018

Dołączył: 21 sty 2018
Posty: 22
Witam! - i od razu pytam. U jednego z kwiatów od jakiegoś czasu zaczęło coś wyrasta, czy to jest tak wysoko usytuowany korzeń, a może "łodyga" czy coś w tym rodzaju????

Mari 08:37, 09 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
tak jest to korzeń powierzchniowy - który czerpie powietrze i parę wodną dla rośliny. Jak jest na tyle elastyczny mozesz go schować do doniczki...ale z doświadczenia wiem ze można go złamać. Mogłas to zrobić jak był mały i zauwazyłaś ze tak wyrasta do góry.
Teraz musi już tak zostać. Od czasu do czasu spryskaj go woda ze spryskiwacza.
Mari 14:30, 09 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Jak ci nie pasuje jak pisze to nie czytaj. Odpowiedziałam na zadane pytanie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies