Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

zbigniew_gazda 15:33, 02 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Też nie mam takich doświadczeń Iwonko. W naturze rosną na drzewach (przyczepiają się korzeniami do kory ) polewane od czasu do czasu deszczami - czyli od dużego nawilżenia do całkowitego wyschnięcia. My staramy sie im podobne warunki zapewnić .Czyli od nawilżenia do wyschnięcia korzeni (są wtedy białe) kiedy to doniczka jest bardzo lekka i się przewraca. Gdyby ją umocować do podłoża to chyba jest to możliwe . No i trzeba by było też zabezpieczyć korzenie przed wysuwaniem się z luźnego podłoża.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
kaisog1 12:46, 03 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Iwona napisał(a)
Kiedyś widziałam storczyka jak rósł bez podpórki (patyczka) i miał wtedy taką zwisającą formę do dołu. Bardzo ładnie to wyglądało. Macie jakieś swoje doświadczenia ze storczykami prowadzonymi w ten sposób?



Ja tak prowadzę prawie wszystkie storczyki (prócz dwóch największych). Nie mają, żadnych podpórek ale są zawieszone nad oknem w osłonkach (takich zwykłych plastikowych). Są puszczone "na żywioł" Jednak nie zwieszają im się pędy zbytnio. Te z wystaw, ogromne okazy z masą zwisających kwiatów są po prostu naginane w momencie tworzenia pędu (przynajmniej tak mi się wydaje bo nie zauważyłam u moich tendencji do zbytniego zwisania)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwona 12:50, 03 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
A masz może jakieś zdjęcia tych storczyków?
____________________
kaisog1 12:54, 03 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A zaraz coś poszukam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 12:57, 03 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Proszę. Pierwsze zdjęcie jakie mi wpadło po mysz
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwona 13:02, 03 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Ja mam 4 storczyki, przy podlewaniu to trzymam je przez jakiś czas w misce z wodą albo w osłonkach z wodą żeby sobie naciągnęły, potem wylewam wodę, jak obciekną to wracają do osłonek. Stosowałam do nich nawóz dolistny w sprayu. Nie wiem czy był dobry bo różnicy nie widzę. Teraz moje storczyki wypuściły nowe gałązki ale widzę, że pąki kwiatów które wyrastają zaczynają usychać, jeszcze jak są takie malutkie. Już zmieniłam im miejsce na inne dalej od grzejnika ale bez zmian.
____________________
kaisog1 13:05, 03 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Iwona,

Urwij taki pączek i rozwiń - może to robale. Jednak najczęściej przyczyną zasychania pąków są przeciągi. Zobacz czy od okna "nie ciągnie". Wysoka temperatura im nie przeszkadza o ile często będziesz je kąpać - zimno jest dla nich jak zaraza
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwona 13:05, 03 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
kaisog1 napisał(a)
Proszę. Pierwsze zdjęcie jakie mi wpadło po mysz


Rzeczywiście ładnie to wygląda. jakie masz fajne skrzyneczki na to zrobione Ja mam trzy różowe i jeden żólty. Trzy marketowe i jeden z kwiaciarni. Ten z kwiaciarni zawsze ma wiecej kwiatów niz te z marketów. Teraz choruje na białego storczyka, właśnie takiego jak na zdjęciu
____________________
Iwona 13:06, 03 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
kaisog1 napisał(a)
Iwona,

Urwij taki pączek i rozwiń - może to robale. Jednak najczęściej przyczyną zasychania pąków są przeciągi. Zobacz czy od okna "nie ciągnie". Wysoka temperatura im nie przeszkadza o ile często będziesz je kąpać - zimno jest dla nich jak zaraza


Właśnie próbowałam rozwinąć taki pączek, bo ktoś tak wczesniej radził, ale nie da rady bo on jest taki malutki, że się nawet nie da rozwinąć. Sam jak robaczek...
____________________
Gardenarium 15:36, 04 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różne potrzebne do uprawy storczyków produkty (albo niekoniecznie). Nie wiem, czy coś stosujecie, jakie nawozy, ja ostatnio zaczęłam nawozić co 2 tygodnie nawozem płynnym

Pałeczki nawozowe


Nawóz do stroczyków






Podłoże


Doniczki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies