Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 20:40, 08 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Makao_J napisał(a)
Tniesz powojnika czy wcale? Duży jest.


Tak Aniu, przycięłam pod koniec lutego, ale w tym roku bardzo dużo przybrał na masie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:46, 08 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
inka74 napisał(a)
Ta NN pnąca ma przepiękny kształt kwiatu.
Dobrze, że jesteś. Ogród zmienia się, dojrzewa. Fajnie oglądać jego kolejne odsłony choć właścicielowi się wydaje, że wszystko to już było. Też tak mam. Masz ogród na co dzień. A my mamy go tylko na twoich zdjęciach. Brakuje tu i ciebie i twojego ogrodu. Ja jestem ciekawa rabaty przy wejściu. Czy nadal ten układ się sprawdza, czy są begonie czy coś zupełnie innego. Jak twoje rabaty na tyłach domu? Obsadzone do końca czy zmiany zaszły. Ja walczę z nasadzeniami na poszerzonych rabatach. Nie jest sztuką je zwiększyć ale obsadzić to już wyższa półka. Jestem ciekawa ile razy jeszcze tetris tam zrobię


Widziałam Iwonko, że u Ciebie zmianyPięknie się dzieje, po cichu obserwuję

Cieszę się, że o mnie pamiętasz:*
Na tyłach domu rabaty w budowie, trochę wolniej działam niż Ty szalona dziewczyno

Begoniowa bez zmian, jeszcze mi się nie znudziła, pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:54, 08 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kasiolaaa napisał(a)
Alus fajnie ze jesteś ta roza pnaca nn bardzo piekna ❤


Dziękuję Kasiu
Muszę ją pochwalić, jeszcze żaden kwiat nie osypał się, niezwykle trwała, jestem pod wrażeniem długości kwitnienia. U mnie pierwszy sezon, ciekawa jestem jej za rok
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 21:07, 08 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
basia3012 napisał(a)
Alu, pięknie masz. Naprawdę. Wróciłam do kwietnia, a tam tulipanowy pokaz. Przecudne.
Ja się trochę zaczynam na tulipany gniewać, posadzone w jednym roku to wiosną kwitną a w następnym nie za bardzo chcą kwitnąć. Denerwujące to jest. Tylko same liściory siedzą. Czy u Ciebie Alu też tak jest?


Basiu, ja część tulipanów wykopuję, co prawda nie wszystkie, bo za dużo ich mam.
Ale niektóre odmiany nie powtarzają kwitnienia lub słabo kwitną w kolejnym sezonie pozostawione w ziemi a nawet te wykopane, np. u mnie Queen of Night i Elegant Lady nie sprawdziły się.
Podobnie jak u Ciebie liście same były, chyba niektóre trzeba każdego roku na nowo sadzić.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Rojodziejowa 22:15, 08 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
alis napisał(a)


Basiu, ja część tulipanów wykopuję, co prawda nie wszystkie, bo za dużo ich mam.
Ale niektóre odmiany nie powtarzają kwitnienia lub słabo kwitną w kolejnym sezonie pozostawione w ziemi a nawet te wykopane, np. u mnie Queen of Night i Elegant Lady nie sprawdziły się.
Podobnie jak u Ciebie liście same były, chyba niektóre trzeba każdego roku na nowo sadzić.


U mnie Queen of Night tylko rok były ładne :/ zniechęciły mnie do siebie bardzo.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
basia3012 23:13, 08 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
alis napisał(a)


Basiu, ja część tulipanów wykopuję, co prawda nie wszystkie, bo za dużo ich mam.
Ale niektóre odmiany nie powtarzają kwitnienia lub słabo kwitną w kolejnym sezonie pozostawione w ziemi a nawet te wykopane, np. u mnie Queen of Night i Elegant Lady nie sprawdziły się.
Podobnie jak u Ciebie liście same były, chyba niektóre trzeba każdego roku na nowo sadzić.


Tak Alu, z tulipanami to tak właśnie jest. Cebule lilii, czosnków nie trzeba wykopywać i kwitną co roku. Tylko, że to póżniej, latem.
Może zamiast tulipanów w narcyzy się zaopatrzę? Bo jednak wiosną coś kwitnącego daje ogromną radość. Tylko, że narcyzy te moje ulubione to białe są a wiosną człowiek koloru jest spragniony.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
AnnaMS 09:50, 09 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Alicjo tak prześledziłam sobie Twoje pierwsze strony wątku i ... zmiana ogromna, piękne gęste rabaty, super Nawet masz moje ulubione hosty Potem zobaczyłam zdjęcia ze spotkania u Gosi, przepraszam, ale nie skojarzyłam Ciebie z wątkiem, ja jeszcze poznaje ludzi z O., mam nadzieję że się nie gniewasz
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Makao_J 11:46, 09 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
alis napisał(a)


Tak Aniu, przycięłam pod koniec lutego, ale w tym roku bardzo dużo przybrał na masie

To jestem zaskoczona, że tak przybrał. Mój powojnik na razie wciąż słabo przybiera po cięciu dlatego myślałam, że Ty masz takiego, którego nie musisz ciąć.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
alis 20:16, 10 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
AnnaMS napisał(a)
Witaj Alicjo tak prześledziłam sobie Twoje pierwsze strony wątku i ... zmiana ogromna, piękne gęste rabaty, super Nawet masz moje ulubione hosty Potem zobaczyłam zdjęcia ze spotkania u Gosi, przepraszam, ale nie skojarzyłam Ciebie z wątkiem, ja jeszcze poznaje ludzi z O., mam nadzieję że się nie gniewasz


No coś Ty, nie gniewam się

Rzadziej bywam na O ostatnimi czasy, i też nie wszystkich ze spotkania u Gosi kojarzę z wątkami

Ogród masz cudny

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:17, 10 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Rojodziejowa napisał(a)


U mnie Queen of Night tylko rok były ładne :/ zniechęciły mnie do siebie bardzo.


U mnie podobnież
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies