Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:31, 07 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Pod tą wiśnią z lewej strony jest zrobione takie małe koło i tam mam właśnie posadzone żurawki, pod resztą drzew rośnie trawa.
Oglądałam takie prostokątne rabaty ale jednak miękkie linie na razie najbardziej do mnie przemawiają.
Dzięki serdeczne za podpowiedzi, szukam dalej, jak coś mi się spodoba, to zaraz wkleję zdjęcia i będę czekać na porady
A co myślisz o zmianie miejsca placyku z narożnika na to pod czereśnią?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 07:49, 08 gru 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Reniu,

Zrobiłam plan z kółkami prawie dokładnie taki sam jak Twój, ale nie bardzo mi się podobał, dlatego kombinowałam dalej

Na bazie tej inspiracji zrobiłam taki plan:


A na bazie tej, taką:


W obu przypadkach ścieżka nie idzie dookoła całego trawnika, tylko mniej więcej po połowie. Na całej reszcie - Danusiowe kanciki
W obu przypadkach w prawym górnym rogu dałam żwirowy placyk, na którym można np. ustawić poidełko dla ptaków i stworzyć w ten sposób "focal point" całego ogrodu.

Placyk pod modrzewiem zdecydowanie w drugiej wersji jest lepszy: nie jest zbyt duży, a jednocześnie obejmuje wejście z chodnika
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 19:49, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Dziękuję Asiu, myślę, że bardzo zmniejszyłyby mi się rabaty z lewej strony, tam gdzie cisy, tam jest i tak wąsko 160 cm, więc jeszcze wykombinowałam takie cóś:

Pod wiśnią zrobiłam placyk żwirowy, bo często tam M ucieka przed słońcem, wisi na moim hamaku i w dodatku depta żurawki

A wzorowałam się na tym projekcie Danusi


Gdzie, w tym przypadku drugi placyk, to jeszcze nie wiem.
Myślę, że w sobotę pójdę zrobić przymiarki na żywo, z wężem ogrodowym, to mi się rozjaśni
Dzięki za cierpliwość





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
anna_t 20:34, 08 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
no to jesli pod wiśnią jest hamakowo to rzeczywiscie lepiej placyk pod czeresnia.
co to za realizacja Danusi? nie kojarzę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kokesz 20:45, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
anna_t napisał(a)
no to jesli pod wiśnią jest hamakowo to rzeczywiscie lepiej placyk pod czeresnia.
co to za realizacja Danusi? nie kojarzę


To tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5976-nowego-poczatki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zielona 21:40, 08 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Renata - czy da się wykorzystać schemat zrobiony przez Asię, ale zmienić trochę proporcje, by rabata z cisami miała zadowalającą głębokość, a trawnik jednak układał się w dwa koła?
Kokesz 21:46, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Zielona napisał(a)
Renata - czy da się wykorzystać schemat zrobiony przez Asię, ale zmienić trochę proporcje, by rabata z cisami miała zadowalającą głębokość, a trawnik jednak układał się w dwa koła?

Pewnie, że tak, jestem otwarta na propozycje, dziękuję za odzew
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zielona 21:48, 08 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Nie masz wielkiej przestrzeni, więc taki kształtny trawnik będzie ładnie ją porządkował. Wijąca się ścieżka też dobrze wygląda.
Zielona 21:50, 08 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jeśli będziesz mogła, zaangażuj wąż ogrodowy i ułóż go wytyczając linię trawnika. Mi to zawsze bardzo pomaga.
Kokesz 21:58, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Zielona napisał(a)
Jeśli będziesz mogła, zaangażuj wąż ogrodowy i ułóż go wytyczając linię trawnika. Mi to zawsze bardzo pomaga.

Właśnie się wybieram w sobotę na pomiary w realu, bo patrząc na plan, mam wrażenie, jakbym miała większą przestrzeń do zagospodarowania niż jest w rzeczywistości.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies