Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

makadamia 08:02, 09 gru 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Marta, da się, tylko trzeba pokombinować, żeby wiśnia nie wypadała akurat w na krawędzi trawnika


Reniu, a mąż nie byłby łaskaw przenieść się pod drugą wiśnię?
Wtedy ten placyk, co miałoby na nim być poidełko, przesunęłoby się bliżej wiśni.


Wg mnie, lepiej to będzie wyglądało, jak oba placyki nie będą takie stłamszone po jednej stronie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 08:26, 09 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Tamta po prawej jest za mała, ktoś jej sciął główny pęd ale wypuściła nowy i nie można na niej powiesić hamaka.
Tylko ta po lewej ma na tyle grube konary, że utrzyma taki ciężar
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 08:33, 09 gru 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
szkoda
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
oliwka 18:26, 27 gru 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Hej Renia,

Na początku dziękuję za odwiedziny.

Ostatnimi czasy nie bywam na forum -.za dużo pracy kilka razy udało mi się podejrzeć twój wątek na forum i zdjęcia z porównaniem before and after robia wrażenie !!!!!! Wykonałas kawał dobrej roboty i pięknie zagospodarowalas ogródek :0) jestem pod wielkim wrażeniem będę kibicować i nadal śledzić twoje poczynania
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
anulajda 11:48, 31 gru 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Reniu odnośnie pytania w moim wątku to ja bym zostawiła te cisy i ich nie ruszała bo z tego co widziałam to są w miarę równe odstępy pomiędzy a dosadziła coś jasnego w jednej linii z cisami np derenie lub miskanty variegatus albo Limki i prowadziła je z kwiatami wyżej od cisów, posadź sobie coś kontrastującego z ciemną zielenią w miarę już duże okazałe rośliny po kilka sztuk bo będziesz mieć efekt a to cieszy.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Kokesz 15:41, 31 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Tam pomiędzy cisami są już posadzone miskanty Variegatus i limki, na razie mało je widać, w kolejnym roku powinny być już większe. Zobaczę jak to wtedy będzie wyglądać. Dzięki za odwiedziny
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
anbu 17:09, 31 gru 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale planowanie w tym wątku fajny taki osiedlowy ogródek
Podoba mi się kształt trawnika w formie tych dwóch kół
____________________
Ania Ogród Ani :)
sylwia_slomc... 13:19, 06 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Witaj wtrącając swoje trzy grosze proponuję tak zaaranżować, żeby się wydawało, że ogródek jest większy niż w realu. Zrobić tak ścieżki, żeby mimo rozmiaru zaskakiwał za rogiem, a nie od razu zdradzał co jest dalej. Takie małe ogródeczki, a sprawiające wrażenie o wiele większych mają Aga abiko z "Ogródkowych perypetii" I Katkak ( Kasia) z " Mojej Bajki" , oraz Gierczusia z " Ogrodu w skali mikro"
Zajrzyj do nich może coś Ci się spodoba z Ich rozwiązań
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 18:09, 06 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj wtrącając swoje trzy grosze proponuję tak zaaranżować, żeby się wydawało, że ogródek jest większy niż w realu. Zrobić tak ścieżki, żeby mimo rozmiaru zaskakiwał za rogiem, a nie od razu zdradzał co jest dalej. Takie małe ogródeczki, a sprawiające wrażenie o wiele większych mają Aga abiko z "Ogródkowych perypetii" I Katkak ( Kasia) z " Mojej Bajki" , oraz Gierczusia z " Ogrodu w skali mikro"
Zajrzyj do nich może coś Ci się spodoba z Ich rozwiązań

Też mi się taki efekt podoba, ale to jest chyba kwestia wejścia do ogródka, gdyby u mnie było wejście z krótszej strony prostokąta, to byłoby łatwiej go osiągnąć.
Taki efekt ma też Przemek ele2001 "Ogród mały ale pojemny" i Asia asica z "Pokażę nasz ogród". U nich spodobały mi się trawniki w kształcie koła i właśnie takie wejście z zaskoczenia. Chciałam coś takiego przenieść do siebie, dziewczyny mi pomagały rozrysować projekt, ale coś u mnie to nie gra.
Zaczęłam już nawet brać pod uwagę prostokątne rabaty, chociaż zawsze wydawało mi się, że pasują do ogrodów bardzo nowoczesnych, prawie minimalistycznych.
Na razie podglądam, zapisuję, może po drodze mnie olśni czego chcę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Rytla 18:17, 06 sty 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Znajdziesz, znajdziesz olśnienie! może nie od razu, ale z pewnością!
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies