Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 23:11, 10 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gardenarium napisał(a)
Posadź więcej hortensji i traw.

Mam już posadzone jesienią 4 miskanty Morning Light + jeden Graziella.
Na wiosnę będę rozmnażać hortensję Vanila Fraise.
Może w tym roku jak roślinki podrosną będzie je lepiej widać na zdjęciach
Miskanty są wsadzone w pasie 9 m między świerkiem a żywopłotem.
A co posadzić przed żywopłotem z ligustra, tam jest ok 4m długości?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 09:08, 11 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Renatko, planowanie roslin to nie jest moja mocna strona ale na tej rabacie przede wszystkim brakuje mi ram.
Jakies tujki tam widac ale za malo. Dokupilabym wiecej i dopiero na ich tle sadzila te miskanty i hortensje. I w duzo wiekszej ilosci niz te marne cztery sztuki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 09:26, 11 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
To właśnie nie ma być szczelnie zasłonięte tujami, nie chodzi mi o odgrodzenie się ze wszystkich stron, bardziej o coś delikatnego, ażurowego. Dlatego myślałam o małych drzewkach a miedzy nimi miskanty i hortensje.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 09:36, 11 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
makadamia napisał(a)
Renatko, planowanie roslin to nie jest moja mocna strona ale na tej rabacie przede wszystkim brakuje mi ram.
Jakies tujki tam widac ale za malo. Dokupilabym wiecej i dopiero na ich tle sadzila te miskanty i hortensje. I w duzo wiekszej ilosci niz te marne cztery sztuki

Z tego co wiem to miskanty rozrastają się dosyć szeroko ok 1m szerokości i 5 sztuk (4 morning light i 1 graziella) na długości ok 8 m to chyba jest w sam raz.
To jest naprawdę mały ogródek
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 17:30, 29 sty 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Renatko, czytam o Twoich rozterkach.
Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to nie wiem dlaczego upierasz się przy sadzeniu tuj....one potrzebują dużo słońca, więcej niż cisy.
Mam z tujami doświadczenie i właśnie ostatnio wycięłam dużego świerka, bo żywopłot, który rośnie 2 m od niego zaczął robić się coraz rzadszy .
Cisy nie potrzebują tyle światła, a z Wojtka, Hicksii,ego albo Wiridisa, możesz też formować stożki. Są też odmiany o złotych igłach; David, Fastigiata Aureomarginata.
Zrezygnowałabym też tutaj z wierzby.
Nie wiem czy pomogłam
Pozdrawiam

Edit

Pomyśl może o takim niewysokim ekranie na ok 80cm, tuż przy linii chodnika z cisa Fastigiata w nogach śliw.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 17:53, 29 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Witaj, dzięki za odwiedziny tak naprawdę miałam na myśli tylko dwie tuje, obok świerka.
Jedna to smaragd i przed nią jakaś żółta, ale muszę poczytać więcej o tych cisach, które wymieniłaś, tylko boję się, że takie duże egzemplarze będą niestety dużo droższe niż tuje.
Odnośnie ekranu,to zobaczę,jak w tym roku będą tam wyglądały miskanty.
Nie chciałabym zbyt szczelnego ekranu.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:00, 29 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
W piątek się dowiedziałam, że latem wokół ogródków będą wymieniać ogrodzenia.
Pewnie od zdjęcia starej siatki do założenia nowego płotu miną 3 miesiące, co oznacza, że wszystkie osiedlowe psy wypuszczane bez smyczy bedą tam latać i się załatwiać
Chyba mnie krew zaleje
A miałam w planach taki ładny warzywnik w skrzyniach.
Mam nadzieję, że chociaż tulipany zdążą przekwitnąć i nie będą kusić na takim otwartym ogródku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 18:04, 29 sty 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kokesz napisał(a)
Witaj, dzięki za odwiedziny tak naprawdę miałam na myśli tylko dwie tuje, obok świerka.
Jedna to smaragd i przed nią jakaś żółta, ale muszę poczytać więcej o tych cisach, które wymieniłaś, tylko boję się, że takie duże egzemplarze będą niestety dużo droższe niż tuje.
Odnośnie ekranu,to zobaczę,jak w tym roku będą tam wyglądały miskanty.
Nie chciałabym zbyt szczelnego ekranu.




Nie wiedziałam, że od razu chcesz sadzić duże egzemplarze.
Jednak cis to cis Hicksi i Wojtek dosyć szybko rosną.
Świerk ma płytki system korzeniowy i nie jest dobrym sąsiadem dla żywotników. Chyba, że będziesz lać wodę
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 18:06, 29 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
No to muszę się pointeresować tym tematem
Dzięki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 18:17, 29 sty 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kokesz napisał(a)
W piątek się dowiedziałam, że latem wokół ogródków będą wymieniać ogrodzenia.
Pewnie od zdjęcia starej siatki do założenia nowego płotu miną 3 miesiące, co oznacza, że wszystkie osiedlowe psy wypuszczane bez smyczy bedą tam latać i się załatwiać
Chyba mnie krew zaleje
A miałam w planach taki ładny warzywnik w skrzyniach.
Mam nadzieję, że chociaż tulipany zdążą przekwitnąć i nie będą kusić na takim otwartym ogródku

Może szybciej się uporają
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies