Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 19:01, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
To trzeci sezon moich Pissardi. Jak mocno powinnam przyciąć zeszłoroczne przyrosty żeby się ładnie zagęszczała?
Mają już całkiem ładne korony i widzę, że eM ma opory z cięciem...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:06, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tak wyglądają z daleka








____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:36, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ściąga dla Anitki





Coś zbyt duże zagęszczenie żółtego tu się zrobiło...czy dobrze myślę,żeby tę środkową dać w lewo?





Przydałoby się powtórzyć ten żółty z prawej strony rabaty...chciałam przenieść żółte oregano z rabaty pod modrzewiem za kulki z wrzośca, byłoby wtedy pomiędzy stożkami bukszanowymi. Zamiast tulipanów w tym miejscu byłyby krokusy w oregano. Dobry pomysł?
Żółty akcent będzie tam i tak w postaci tujki 4ever gold, która zasłania pień modrzewia. Jest na razie tak mała, że jeszcze jej nie widać poza tym miałam ją w cieniu i się nie wybarwiała na żółto.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 20:06, 11 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Pissardi 1/3 bym cięła ale nie teraz z tego co kojarzę a dopiero pod koniec lata. Ja Nigrę cięciem załatwiłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 20:57, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Pissardi 1/3 bym cięła ale nie teraz z tego co kojarzę a dopiero pod koniec lata. Ja Nigrę cięciem załatwiłam.


Tylko jak ciachnę końcem lata to nie zakwitnie na wiosne...chyba
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:04, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dla wtajemniczonych...





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kaz742011 21:25, 11 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Renia ja tnę pissardi zawsze na wiosnę, wyrównuję jej takie baty co jej zawsze wylezą dłuższe od innych. Potem można jeszcze ciąć w czerwcu i jak pamiętam w sierpniu.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kokesz 21:35, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kaz742011 napisał(a)
Renia ja tnę pissardi zawsze na wiosnę, wyrównuję jej takie baty co jej zawsze wylezą dłuższe od innych. Potem można jeszcze ciąć w czerwcu i jak pamiętam w sierpniu.


Dzięki Podobają mi się takie gęste jak ma Anetta - Ogród Anety, mam nadzieję, że moje kiedyś (kiedy?) też będą takie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 23:18, 11 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Kokesz napisał(a)


Do nowego warzywnika pójdą tylko pomidory i papryki.
Trzeba go całego przekopać, wyrwać stary pień drzewa, który rośnie na środku...jest żywy więc będzie ciężko...chciałabym ziemię nawieźć albo chociaż posiać facelię...eM mówi, że na jesień dopiero skończy

Cupcakes dostałam od Helen aż 6

Giełda "na Bema" działa (przy Drodze Dębińskiej)

Szałwię omączoną wysiewa się bardzo wcześnie, nawet w styczniu. Cieszyłam się, bo szybko wzeszła ale wolno rośnie.
Posiałam w tym samym czasie też białe petunie od Violi i one też mikrusie.

Posianą, pikowaną, chuchaną, dmuchaną sałatę po posadzeniu zeżarły w tydzień ślimaki...a miało być tak ładnie, sałaty były o bordowych i zielonych listkach, masłowe, karbowane, dębolistne...




Reniu, piękne sadzonki sałat wszelakich mają na ryneczku Jagiellońskim.

Jechałam dziś po miód, i wróciłam z 3 rodzajami bazylii, truskawką zwisającą i zmrożoną azalią z napisem "do zabrania za 0 złotych" wzięłam, podleję, nawiozę, może przytnę. Poczytam sobie co można zrbić, a nuż w przyszłym roku coś z niej będzie?

Na ryneczku jest wszystko, dosłownie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 23:29, 11 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moje sałaty...chlip, chlip

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies