Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Dominika11 08:20, 04 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja ciełam z jakis miesiąc temu albo i lepiej, byc może teraz takie drastyczne ciecie źle wpłynie, ale skoro mozna ciąć kilka razy w roku ...
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kokesz 09:07, 04 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dominika11 napisał(a)
ja ciełam z jakis miesiąc temu albo i lepiej, byc może teraz takie drastyczne ciecie źle wpłynie, ale skoro mozna ciąć kilka razy w roku ...


No właśnie podobno teraz lepiej, bo mniej deszczu niż wiosną i mniejsze prawdopodobieństwo chorób grzybowych...
Sama widzisz, jakie różne szkoły są i później się tnie na czuja i w strachu, czy to nie zaszkodzi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Dominika11 09:17, 04 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
musisz wyczaić, kiedy będzie ładna pogoda, duzo słońca mało deszczu i wtedy ciąć
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kaz742011 15:05, 04 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ja moje pissardi tnę zawsze w marcu. W zeszłym roku powtórzyłam cięcie w czerwcu po przesadzaniu jednej. Drugiej nie tykałam .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
oliwka 19:25, 05 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Renia ale wiosna u Ciebie. Zauważyłam wypielegnowany trawnik i uśmiałam się z plakatu -Brawo Ty !!!!!! Coc ten pomysł z hasłem coś panu upadło, chyba 20 razy !!!!! jest the best jak z Kołaczkowskiej
Myślę że wielu ludzi cie podgląda i ci kibicuje. Inni patrza z zainteresowaniem. Piękne miejsce stworzyłas a ci ludzie w bloku są po części tego beneficjentami
:0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Kokesz 18:07, 08 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Chciałabym na rabacie słonecznej (patelnia) posadzić niskie ażurowe drzewko, szczepione lub wyprowadzone na pniu o przewieszjącym się w kierunku trawnika pokroju. Coś podobnego jak klon palmowy. Co radzicie?
Myślę o bzie koralowym (sambucus recemosa)lub bzie czarnym (sambucus nigra).
No i o tym, żeby wykraść eMowi trochę trawnika
Z tyłu mam posadzone trzy Pissardi, więc bez w ciemnym kolorze to chyba byłoby za dużo...a może nie?
Bordo mam jeszcze obok żółtej tuji, Perukowca Royal Purple i Pęcherznicę Red Baron.

Jaki kolor będzie lepszy, zielony, żółty czy ciemny?

I jaka odmiana da radę na południowym słońcu?

Znalazłam żółty bez koralowy "Goldenlocks", "Plumosa aurea" lub zielony bez czarny "Lacinata" Ciemne "Eva"




Po drugiej stronie rabaty na cienistej (prawa str zdjęcia)mam klona Atropurpureum i Orange Dream
(zaznaczone na czerwono i żółto)
Po lewej str na żółto zaznaczyłam nowe drzewko.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:35, 08 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jeszcze z dzisiaj. Po lewej widać dwa kloniki.





Tak nieco przy okazji...sałata w butelkowych schronach przed ślimorami
Brzydkie to ale skuteczne




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 19:09, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Reniu, ja bym poszła w ciemny kolor i sadziła Black Lace (Eva). Masz tam tak zielono, że nie będzie ponuro z tym krzewem.

Dla klona palmowego byłoby tam za dużo słońca?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 23:58, 08 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Renia u mnie była cała dyskusja o drzewie na patelnię...
Tam dużo nazw padało
Ja oczywiście kupiłam brzozę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kokesz 07:36, 09 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
No właśnie nie wiem czy klon da tam radę?
Nie chciałabym za pstrokato, stąd ta zieleń.
I ma to być coś niskiego, ażurowego max do 2m
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies