Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Johanka77 21:13, 28 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kokesz napisał(a)
Dzięki dziewczyny

Dzisiaj u mnie tak mocno wiało, że poddałam się i poszłam do ogródka wieczorem.
Pomiędzy wysokimi pomidorami posadziłam buraki liściowe (mangold), pomiędzy niskimi seler (to mój debiut) i aksamitki Vanilla Cream od Violi

I uwaga...wysmarowałam plakat o treści "Bardzo proszę nie rzucać petów", położyłam na ziemi...i...patrzyliśmy z okna na reakcję
Hahahah ile ludzi powychodziło na balkony...ale na razie pomogło przestali wyrzucać
eM się śmiał, że jak poszłam kopać, to mnóstwo osób podglądało z okien, co robię plakat leżał a ja sobie sadziłam jak gdyby nigdy nic


Boska jesteś Renia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AsiaK_Z 22:13, 28 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)


(...)
Musimy się kiedyś spotkać w większym gronie

Następnym razem się poprawię
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
BasiaLT 11:52, 29 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Musimy się kiedyś spotkać w większym gronie

No właśnie. Bardzo dobry pomysł. Ja bym się chętnie "przykolegowała". W końcu z Zielonej Góry do Poznania nie jest tak daleko.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 14:15, 29 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jak już się zrobi ciepło to się umówimy, bo u mnie wietrznie i po 16:30 słonka brak a wtedy trochę chłodno
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 14:16, 29 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)
Jak już się zrobi ciepło to się umówimy, bo u mnie wietrznie i po 16:30 słonka brak a wtedy trochę chłodno

Założymy ciepłe gacie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kokesz 16:27, 29 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
AsiaK_Z napisał(a)

Założymy ciepłe gacie


O nie, nie
Ma być ciepło i przyjemnie
A jak będzie upał to najwyżej się będziemy rozbierać do gaci

A tak serio, to ostatnio tak pechowo z Ewą trafiłyście na jedyny deszczowy i zimny dzień w całym tygodniu, nawet nie posiedziałyśmy w ogródku
Drugi raz tak nie chcę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 18:58, 29 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)


O nie, nie
Ma być ciepło i przyjemnie
A jak będzie upał to najwyżej się będziemy rozbierać do gaci

A tak serio, to ostatnio tak pechowo z Ewą trafiłyście na jedyny deszczowy i zimny dzień w całym tygodniu, nawet nie posiedziałyśmy w ogródku
Drugi raz tak nie chcę

No było chłodno i deszczowo, ale za to same gorące Dziewczyny pyszna tarta mmmmmm aż jeść się zachciało cudowny pokaz filmu i mega kawka
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anda 19:41, 29 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
O tak, bardzo milo wspominam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 13:12, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anitka napisał(a)


Szkoda, że wszystko może zostać ukradzione, bo obelisk porośnięty różą i jakiś byliny dołem też ty fajnie wyglądały. Lub zestaw mały stoliczek i dwa krzesełka by przycupnąć przy pracy lub po prostu posiedzieć.
Myślałam o jabłoniach kolumnowych użytkowych, mogą być też ozdobne. Fakt może trzeba by było stosować opryski, np. na parcha. Ja mam u siebie dwie kolumnowe jabłonie użytkowe i póki co nie pryskane niczym, ale na działce u teścia bez oprysków się nie obędzie pomimo naszych początkowych założeń.

Ta malutka sadzonka świdośliwy Honeywood na pewno nie nadaje, bo za szeroka. Może dać ją przy bzie po prawej stronie jako tło od tyłu. Tylko zamieniłaby miejscami z perukowcem. Jest tam sporo miejsca. Teraz jak bez kwitnie perukowiec jeszcze nie gwiazdorzy, będzie potem. Bez da mu zielone, neutralne towarzystwo. Świdośliwa bliżej żółtego stożka - da mu zielone tło. Lub tak jak Ewa pisze na miejscu śliwki, tylko ona ma inny pokrój bardziej krzak niż drzewo. Dużo miejsca do obchodzenia.

Napisz mi proszę jaką wysokość mają te kulki na pniu ( wysokość kijka)i czy o te chodzi, które są wzdłuż ścieżki tam gdzie te bordowe wiśnie? Czy mają jednakową wysokość? Nie za bardzo je widać na zdjęciach, ale Renia jeśli to one to proszę nie obrażaj się, ale powiem bardzo "dyplomatycznie" pozostawiają wiele do życzenia Kochana przyrzeknij, że nie będziesz się nad nimi litować i cięcie mocne im zafundujesz. Aby powstała kula to trzeba mocno przyciąć na początku tak jak żywopłot, bo dół się poszerzył, inaczej powstanie jajo. Wiem, że na początku szkoda każdego centymetra, ale sama chyba już widzisz, że cięcie jest niezbędne w celu zagęszczenia, szczególnie na początku - patrz jak ta żółta tuja ładnie nabrała masy.
Przeanalizuje też te wcześniejsze twoje propozycje na ich rozmieszczenia, tylko wysokość ma znaczenie.

A te porzeczki i agresty na pniu zabierasz do nowego warzywnika z tego miejsca przy wejściu?
Teraz nie pora na przesadzanie, ale pytam, bo można by tam te kule dać jako akcent zimozielony.
Zobacz czy ci coś nie podgryzło korzeni? Pociągnij do góry za pieniek.




Anitka

Perukowca i świdośliwę dam jak radzisz między bzem a żółtą tują.
Perukowca w tej samej lini co bez czy trochę z tyłu?

Tujki na pniu to te z tyłu rabaty. Faktycznie od początku źle cięte ale w zeszłym roku już bardzo mocno je ciachnęłam i już lepiej wyglądały.
Dwie mają 105 cm (nóżka 70cm) a trzecia 110cm (nóżka 75cm)
Gdyby były za niskie to mogę bardziej podkrzesać.

Porzeczki na pniu wylecą z pod ligustra.






Wracam jeszcze do tematu rabaty z żółtą tują.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=223

Będą tam jak Anitka radzi perukowiec i świdośliwa, ale myślę, czy dać jeszcze gdzieś obok jakąś kulę z tujki albo bukszpana...
Co prawda przed są trzy lawendy w rządku ale może je jakoś poprzestawiam...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:22, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Zdjęcia z dziś, z bliska nie jest już tak cudownie...
Jest jeszcze reszta mini warzywnika...
Z tyłu na leśnym ogródku (kiedyś będzie) są trzy krzewy tawuły japońskiej o zielonych lisciach i ciemno różowych kwiatach, może podsadzę nimi bez...( widać je na drugim zdjęciu)
Te butelki to ochrona sałaty przed ślimakami





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies