Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:13, 13 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuza, gdybym tu zrobiła przyścienną szklarenkę, to latem stałaby pusta, bo i tak jest tam wtedy ok 40 stopni to w szklarni wszystko by się gotowało...
Po balkonem sąsiada będzie miejsce do siedzenia, w razie deszczu i gdy wieje. Zlikwidujemy część pergoli tam gdzie teraz pomidor od Ciebie.
Tam szklarenka chyba się nie zmieści...
Może dać ją po lewej stronie, od strony balkonu sąsiadki...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 21:18, 13 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Kokesz napisał(a)
Mam prośbę o podpowiedź

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=1054#post_7

Nie wiem w czym gustuje koleżanka, ani jaki styl ogrodu, ale ukryłabym w atrapie drewnianej studni i wtedy zrobić dookoła rabatę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 22:22, 13 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie wiem w czym gustuje koleżanka, ani jaki styl ogrodu, ale ukryłabym w atrapie drewnianej studni i wtedy zrobić dookoła rabatę


Dzięki Sylwia, problem już rozwiązany, bo dało się przesunąć te wystające elementy na tyły rabaty i będą schowane w hortensjach.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 07:21, 14 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Rabaty wprost kipią od roślin. I ciągle zielono. Mrozy nocne was omijają. U mnie zważyło rdesty, begonie i niecierpki. Powoli sprzątam rabaty i sadze cebule. Znowu poszłam w tysiące a nie w setki. O ja głupia wariatka...

Fajnie, że udało się naładować akumulatory
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 07:58, 14 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
No to masz zagwozdkę. Jak dasz przy ścianie to zimą będzie cieplej(czyli może się sprawdzić jako przechowalnik), ale latem to rzeczywiście tylko kaktusy możesz tam trzymać...
Tak sobie jeszcze pomyślałam - nie boisz się ryzyka, że komuś coś spadnie z okien/balkonów na szklarnię? To miejsce o którym piszesz byłoby bezpieczniejsze, bo odsunięte od budynku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 08:23, 14 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
No to masz zagwozdkę. Jak dasz przy ścianie to zimą będzie cieplej(czyli może się sprawdzić jako przechowalnik), ale latem to rzeczywiście tylko kaktusy możesz tam trzymać...
Tak sobie jeszcze pomyślałam - nie boisz się ryzyka, że komuś coś spadnie z okien/balkonów na szklarnię? To miejsce o którym piszesz byłoby bezpieczniejsze, bo odsunięte od budynku.


No faktycznie, ryzyko jest...
To miejsce też byłoby przyklejone do ściany tylko balkonu.
To jest to samo miejsce tylko z drugiej strony.
Jest słońce od rana do południa.
Tak kombinuję, co tu zrobić...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 08:26, 14 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Rabaty wprost kipią od roślin. I ciągle zielono. Mrozy nocne was omijają. U mnie zważyło rdesty, begonie i niecierpki. Powoli sprzątam rabaty i sadze cebule. Znowu poszłam w tysiące a nie w setki. O ja głupia wariatka...

Fajnie, że udało się naładować akumulatory


Ja cebulowe odpuściłam. Kupiłam tylko 5 paczek krokusów.
No chyba, że na jakąś wyprzedaż trafię przypadkiem, to znając siebie, wykupię wszystkie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 08:29, 14 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Market budowlany niedaleko Ciebie ma już połowę ceny za cebule, ale byłam twarda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 08:34, 14 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Market budowlany niedaleko Ciebie ma już połowę ceny za cebule, ale byłam twarda


Oooo
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:32, 14 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
A jednak się skusiłam.... fotka na zachętę u mnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies