Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

ryska 17:46, 14 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Renatko fajnie teraz działasz a wiosną będziemy podziwiać
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kokesz 18:08, 14 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)
buuu w mojej biedrze są cebulki ale cena ani drgnęła... Zresztą nic ciekawego w tej B nie ma z cebul, żadnych czosnków

U mnie też cena była normalna ale coś mnie tknęło i sprawdziłam na skanerze
Najwięcej było narczyzów, musiałam się przekopać przez 4 kartony ale trochę jeszcze kupiłam
Polowałam na szafirki latifolium ale cebulki były jakieś wyschnięte więc ich nie kupiłam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:15, 14 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
ryska napisał(a)
Renatko fajnie teraz działasz a wiosną będziemy podziwiać

Dzięki
Trochę za te działania zbyt późno się zabrałam, bo żal mi było wykopywać dalie i ścinać byliny a teraz coraz zimniej i szybko ciemno...
Nastawiam się ostatecznie z robotą na ten weekend i koniec, później czekanie do Gardenii a potem to już wiosna

Ps. Jednak nie koniec.
Jak przyjdzie mróz trzeba będzie okryć, a to oznacza polowanie na wyrzucone choinki bożonarodzeniowe
W zeszłym roku przytargałam gałązek z ok 20 sztuk.
Oby przymroziło dopiero po nowym roku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 20:49, 14 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kurcze, to ja zawsze biegalam do czytnika sprawdzić, a tym razem nie poszłam U mnie tylko narcyzy, hiacynty, przebiśniegi... więc w sumie zupelnie nie to, na co bym polowała. Jutro się przejadę do innej biedronki, bo będę miała więcej czasu - może coś jeszcze upoluję.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 09:54, 24 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Wszystkie cebulki wsadzone uff
Policzyłam, że w tym roku dokupiłam ok 460 cebulek + ok 700 zeszłorocznych
To już daje niezły wynik
Zobaczymy jak to wyszło na wiosnę
Już nie mogę się doczekać
Chyba zwariowałam w tym roku albo coś mnie opętało Ogrodowisko?
Mus się leczyć
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
wrobelki 17:19, 24 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Nie lecz się będzie wiosna piękna
Ja też miałam tylko parę dosadzić bo w tamtym roku 400 wsadziłam, a wyszło że się na 500 nowych skusiłam i obawiam się że wiosną będzie niedosyt Na przyszły rok dodatkowa rabata na cebule planowana już się cieszę na zakupy na sadzenie trochę mniej
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Kokesz 20:31, 25 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
wrobelki napisał(a)
Nie lecz się będzie wiosna piękna
Ja też miałam tylko parę dosadzić bo w tamtym roku 400 wsadziłam, a wyszło że się na 500 nowych skusiłam i obawiam się że wiosną będzie niedosyt Na przyszły rok dodatkowa rabata na cebule planowana już się cieszę na zakupy na sadzenie trochę mniej

Hahaha Też zaszalałaś Nie jestem sama w tym szaleństwie, to bardzo pocieszające
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Nikita 00:34, 27 lis 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Witaj Renatko, wpadłam z rewizytą.
Przebiegłam się po twoim ogródku, zostawiłam ślad buta na rabacie z tulipanami (pięknie będzie wiosną !!!), oglądnęłam też twoje kulkowisko. Fajny ten twój blokowiskowy ogródek. Robi wrażenie ogrom pracy jaką włożyłaś w tym roku. Efekt jest powalający.
Zaznaczyłam wątek, będę z ciekawością zaglądała do ciebie.

U mnie odpowiedziałam na pytanie dotyczące rododendronów.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
yolka 10:30, 27 lis 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Czytałam u Nikity, że masz problem z biedronkowym rodkiem, nie przejmuj się, one aby dobrze się sprzedały są pędzone różnymi odżywkami i kwitną obficie, ale po przesadzeniu odpoczywają. Kolejne kwitnienie powinno być normalne.
Bogdzia radzi aby w pierwszym roku po posadzeniu nie dawać żadnych nawozów, Na pewno tych doglebowych, nie wiem czy w pierwszym roku można dać tę miksturę Bogdzi na liście, o której pisze Nikita, dopytaj o to
Jestem z Kujaw, prawie na granicy z Wielkopolską, możliwe, że jesteśmy sąsiadkami
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Kokesz 11:07, 27 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
yolka napisał(a)
Czytałam u Nikity, że masz problem z biedronkowym rodkiem, nie przejmuj się, one aby dobrze się sprzedały są pędzone różnymi odżywkami i kwitną obficie, ale po przesadzeniu odpoczywają. Kolejne kwitnienie powinno być normalne.
Bogdzia radzi aby w pierwszym roku po posadzeniu nie dawać żadnych nawozów, Na pewno tych doglebowych, nie wiem czy w pierwszym roku można dać tę miksturę Bogdzi na liście, o której pisze Nikita, dopytaj o to
Jestem z Kujaw, prawie na granicy z Wielkopolską, możliwe, że jesteśmy sąsiadkami

Dzięki
Problemu raczej z nimi nie mam, tylko jak zobaczyłam u Nikity tę ilość pąków a u mnie tylko kilka to zapytałam czym nawozi.
Ja za radą Toszki wytrzepałam z ziemi/torfu sklepowego całe korzenie, przygotowałam wg jej podpowiedzi glebę i posadziłam.
Z nawożenie poczekam do wiosny.
Ja jestem z samiutkiego Poznania więc odległość między nami pewnie spora
Pozdrawiam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies