Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kasia_CS 22:26, 03 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Przychodzę z wątku Andy, gdzie rozważasz różyczki

Kokesz napisał(a)
Ja też się zastanawiam nad niewysoką jasnoróżową odmianą, nie musi być pachnąca ale chciałabym żeby długo kwitła, najlepiej cały czas, podobają mi się bladoróżowe z ciemniejszym środkiem.

U Ani-Anulajdy z niższych odmian spodobała mi się Larissa, Bailando, Queen of Sweeden, Herzogin Christiana


Jak takie jasne i niewysokie, to moze Pastella? Tyle, ze to niższa odmiana od tych wypisanych przez Ciebie, o ile się dobrze orientuję. I z moich notatek z wątku Anulajdy Mariatheresia tez tak kwitnie długo i niemal bez przerwy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 22:57, 03 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Cześć Kasia
Faktycznie o niej zapomniałam obie są śliczne
Z kwiatów najbardziej podoba mi się Queen of Sweeden ale pozostałe też są ładne, trudno będzie mi się zdecydować ...
Mam pootwieranych chyba dziesięć okien z różami, oglądam, podziwiam i... wzięłabym wszystkie, tylko gdzie je zmieścić ?
A Ty już wybrałaś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 00:01, 04 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiesz co, ja jesienią wsadziłam 13 krzaków i sama nie wiem czy się wstrzymać, zobaczyć jaki efekt czy dosadzać. Kilka odmian mnie kusi, m.in. Baronesse, Lavender Ice, ale to nadal nie na tą rabatę, gdzie potrzeba podjąć decyzję

Chcesz szpaler czy pojedynczy krzak?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 06:51, 04 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)
Wiesz co, ja jesienią wsadziłam 13 krzaków i sama nie wiem czy się wstrzymać, zobaczyć jaki efekt czy dosadzać. Kilka odmian mnie kusi, m.in. Baronesse, Lavender Ice, ale to nadal nie na tą rabatę, gdzie potrzeba podjąć decyzję

Chcesz szpaler czy pojedynczy krzak?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 07:03, 04 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Szpaler, 4 szt jednej odmiany max i kilka kolorów różu, od bladego po ciemny.
Jednak ilość robi większy efekt.
Kiedyś w ogóle nie myślałam o różach, wcale mi się nie podobały ale po kwitnieniu tulipanów czyli od końca maja do początku lipca, nie miałam koloru w ogrodzie i zaczęłam szukać, co tu posadzić.
Wyszło, że róże kwitną w tym czasie.
A jak się naoglądałam ich u Anulajdy to wpadłam


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 08:53, 04 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Szpaler, 4 szt jednej odmiany max i kilka kolorów różu, od bladego po ciemny.
Jednak ilość robi większy efekt.
Kiedyś w ogóle nie myślałam o różach, wcale mi się nie podobały ale po kwitnieniu tulipanów czyli od końca maja do początku lipca, nie miałam koloru w ogrodzie i zaczęłam szukać, co tu posadzić.
Wyszło, że róże kwitną w tym czasie.
A jak się naoglądałam ich u Anulajdy to wpadłam


Mnie podoba się ogromnie połączenie Mariitheresii z Baronesse , bo się pięknie uzupełniają - może wykorzystasz Mają podobny kształt kwiatów, więc się doskonale zgrywają. Zerknij sobie też może na takie zestawienia kwiatów jak czasem dziewczyny robiły z iluś odmian - na pewno Janka i Gabisia takie miały

A one wszystkie będą w jednym rzędzie czy po 4 sztuki odmiany ale w kilku miejscach?

Z moich notatek jeeszcze wynika, że kwestie kwitnienia i powtarzania spełnia też Voyage
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 09:04, 04 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Chyba w kilku miejscach ale po kilka sztuk jednego koloru.
Zależy mi na długim kwitnieniu a nie jeden raz i koniec.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 09:10, 04 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Z innej beczki tej procentowej

Zrobiłam nalewkę z derenia, w smaku jest super, nawet taka gęsta jakby likierowa się zrobiła.
Nie podoba mi się na wygląd.
W słoju się rozdziela taka gęsta pulpa na dole, po wstrząśnięciu, w kieliszku widać, że nie jest jednolita.
Przecedzałam owoce przez gazę, czyżby za mało?

Na pewno się nie zmarnuje ale dla gości niezbyt wygląda

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 09:46, 04 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A jak filtrowalas? My robiliśmy kilka nalewek w tym roku (a raczej mój eM) i z pigwowca wyszła jak szkiełko a do filtrowania szła przy pierwszych przelaniach tetra, a potem filtry od kawy (nawet 2 razy)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 09:51, 04 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Filtruj jeszcze raz tak jak Kasia mówi Smacznego
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies