Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Nowalijka 22:19, 23 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Kokesz napisał(a)


Nie pachnie. To lilia azjatycka. Ale jest śliczna

Dzięki za podpowiedź. Jest urocza, szkoda że nie pachnie. Mam jedną białą lilię koło domku. Ma powalający zapach. Chciałam dokupić ale nie znam jej nazwy.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
malgol 08:36, 24 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Reniu, a co podlewasz skrzypem? zrobiłam gnojówke i...nie wiem co można a czego nie można potraktować ta miksturą
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kokesz 09:31, 24 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
malgol napisał(a)
Reniu, a co podlewasz skrzypem? zrobiłam gnojówke i...nie wiem co można a czego nie można potraktować ta miksturą


Wszystko
A to co zostanie nie rozłożone daję do kompostu.
W zeszłym roku wrzuciłam takie resztki i kompost szybciej się zrobił
Zauważyłam różnicę przy podlewaniu miskantów pokrzywą a skrzypem.
Pokrzywa ma dużo azotu i trawy mi się pokładały a po skrzypie nie, więc trawy tylko skrzypem podlewam.
I pomidorki też, bo zawiera dużo krzemu i zapobiega chorobom grzybowym
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:27, 24 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Coś się dzieje z moimi żurawkami
Rosną w cieniu pod drzewem więc to nie słońce.
Wyściółkowałam je tydzień temu kompostem zmieszanym z korą, czy to może mieć wpływ?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mazan 10:56, 25 lip 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kokesz

Renato sprawdź czy bardzo chore liście lekko dają się oderwać. Jeśli tak to masz do czynienia z szarą pleśnią, gorzej gdy wychodzi karpa korzeniowa. Wtedy można poszukać szkodników glebowych.
Przeciw chorobom grzybowym zastosuj amistar lub switch oraz któryś z podanych dithane, gwarant lub topsin oczywiście po 7 dniach.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kokesz 12:20, 25 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mazan napisał(a)
Kokesz

Renato sprawdź czy bardzo chore liście lekko dają się oderwać. Jeśli tak to masz do czynienia z szarą pleśnią, gorzej gdy wychodzi karpa korzeniowa. Wtedy można poszukać szkodników glebowych.
Przeciw chorobom grzybowym zastosuj amistar lub switch oraz któryś z podanych dithane, gwarant lub topsin oczywiście po 7 dniach.



Pozdrawiam


Bardzo dziękuję, dzisiaj sprawdzę i zadziałam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BasiaLT 10:24, 10 sie 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
A gdzie ty się podziewasz? jesteś na wakacjach?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 14:40, 10 sie 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Buszuję na innych wątkach i jakoś nie mam czasu na swój
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
14:45, 10 sie 2018
Mazan napisał(a)
Kokesz

Renato sprawdź czy bardzo chore liście lekko dają się oderwać. Jeśli tak to masz do czynienia z szarą pleśnią, gorzej gdy wychodzi karpa korzeniowa. Wtedy można poszukać szkodników glebowych.
Przeciw chorobom grzybowym zastosuj amistar lub switch oraz któryś z podanych dithane, gwarant lub topsin oczywiście po 7 dniach.



Pozdrawiam

To ja mam pewnie to samo jak wyrywam korzeń to szary w z nalotem, popsikam na grzyba
Kokesz 14:49, 10 sie 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Bardzo proszę o podpowiedź a najlepiej konkretne narysowanie na zdjęciach jak mam ciąć moje śliwy pisardi, żeby się tak ładnie zagęściły jak u Anetty.
Były sadzone jesienią 2017 i raz delikatnie cięte wiosną.
Czytałam, że można je ciąć do sierpnia czyli już ostatni gwizdek.

Zdjęcie z ogrodu Anetty



A tu moje
Pytałam w wątku tematycznym i Danusia pisała, że mam ciąć jak mi pasuje ale trochę się boję i nie wiem czy potraktować je raczej delikatnie czy mocno?







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies