Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Tess 13:21, 21 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kokesz napisał(a)


Na teraz mam zagwozdkę jak ogarnąć rabaty, żeby w nich ciągle nie kopać...
Nie podobają mi się resztki liści szafirków i krokusów, które są na widoku od strony trawnika.
W co je powinnam wkomponować, żeby ukryć po przekwitnięciu?

wcześniej rosły tam tulipany a teraz jest łyso...
Nie wiem jak posadzić tulipany, szafirki i krokusy żeby je ukryć jak będą brzydkie?

Tulipany nie muszą być na brzegu rabaty, mogą być nawet za kulkami, bo są wysokie. Tak robi Madżenka.
Niskie cebulowe (szafirki, krokusy) można zasłonić roślinami, które później startują, np. funkiami (są odmiany które nie muszą rosnąć w cieniu) lub brunerami.
Ja liście krokusów zaplatam w dobierane warkocze. Leżą sobie za hostami myszkami. Widać je, ale nie ma nieładu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kokesz 14:06, 21 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Tess napisał(a)

Tulipany nie muszą być na brzegu rabaty, mogą być nawet za kulkami, bo są wysokie. Tak robi Madżenka.
Niskie cebulowe (szafirki, krokusy) można zasłonić roślinami, które później startują, np. funkiami (są odmiany które nie muszą rosnąć w cieniu) lub brunerami.
Ja liście krokusów zaplatam w dobierane warkocze. Leżą sobie za hostami myszkami. Widać je, ale nie ma nieładu.


Dzięki
Zapomniałam dodać, że jest to strona południowa i pewnie hosty popaliłoby na amen.
Liście krokusów i szafirków ciachnęłam już wcześniej bo mnie denerwowały i teraz wygląda to jeszcze gorzej
Stokrotki też mam chyba za blisko trawnika i liście pierwiosnków chyba też
Wstawię więcej zdjęć wieczorem bo teraz pisałam w czasie przerwy w pracy...

Jakoś nie mam weny i chyba wyobraźni, żeby to wszystko ładnie zestawić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BasiaLT 22:25, 22 maj 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Innym rozwiązaniem na łyse placki po tulipanach jest wsadzanie w ich miejsca roślin jednorocznych. Tylko że to się oczywiście wiąże z niemałym kosztem. Chyba że będziesz wysiewać. U mnie na skarpie po usunięciu tulipanów też łyso. Czekam na kwiaty letnio - jesienne.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 23:19, 22 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
BasiaLT napisał(a)
Innym rozwiązaniem na łyse placki po tulipanach jest wsadzanie w ich miejsca roślin jednorocznych. Tylko że to się oczywiście wiąże z niemałym kosztem. Chyba że będziesz wysiewać. U mnie na skarpie po usunięciu tulipanów też łyso. Czekam na kwiaty letnio - jesienne.


Na razie rozmnażam żurawki, kupiłam w sobotę kilka różowych przetaczników First Love, niskie złocienie Silberprinzessen, hakone Strip it rich i dwie piwonie Karl Rosenfield i drugą różową, muszę znaleźć nazwę.
I jeszcze żurawkę Paprika i Little cutie ginger snap.
Nie dostałam niestety jeżówki Delicious Candy
Ogólnie mam sporo bylin, tylko ciągle z nimi latam bo nie umiem ich sensownie rozmieścić niby dużo oglądam ale nie umiem tego przenieść na swój grunt
Wydaje mi się, że mam jeszcze zbyt dużo gatunków roślin i ciągle za mało zimozielonych.
Chciałabym mieć wszystko już na tyle posadzone, że pomiędzy dosadzam jesienią cebulowe a wiosną zasłaniają je inne rośliny i nie widać brzydkich liściorów.
Z jednorocznymi to fakt,kosztują. Kupiłam tylko Osteospermum a aksamitki kremowe i cynie wysiałam.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:21, 22 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Dla Asi
Jutro nastawiam kolejną butlę ze skrzypem



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
roma2 13:46, 24 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Witaj Renato . Trafiłam do Ciebie od...chleba . Ale ciągle podglądam. Ponieważ trafiły mi się niespodzianie dwa różaneczniki, to szkolę się co i jak. Wrzucam link Danusi, gdzie opisane jest co wyłamywć .
TU

Pozdrawiam
____________________
Komendówka
Kokesz 23:12, 24 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
roma2 napisał(a)
Witaj Renato . Trafiłam do Ciebie od...chleba . Ale ciągle podglądam. Ponieważ trafiły mi się niespodzianie dwa różaneczniki, to szkolę się co i jak. Wrzucam link Danusi, gdzie opisane jest co wyłamywć .
TU

Pozdrawiam


Witam u siebie
Już poczytałam, dziękuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zana 18:00, 14 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Reeeeniuuu przyszłam te tawułki zobaczyć a Ty cały czas w maju jesteś! Wracaj
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowalijka 10:08, 23 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Reniu w wątku o liliach pokazywałaś Eyeliner. Moje pytanie - czy ona pachnie?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Kokesz 13:07, 23 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Nowalijka napisał(a)
Reniu w wątku o liliach pokazywałaś Eyeliner. Moje pytanie - czy ona pachnie?


Nie pachnie. To lilia azjatycka. Ale jest śliczna
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies