Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kasja83 09:34, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Wrzucam fotki zrobione na szybko przed pracą. W sumie zarzuciłam też temat na wątku o pojedynczym projektowaniu rabat, bo zależy mi na uzyskaniu jak największej ilości opinii.


Jak widać-ściana garażu jest pusta i trochę tam łyso. Chyba, że pod ścianą faktycznie zrobić wąski pasek-opaskę wysypać korą granitową?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Dominika11 09:53, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u ciebie snieg !!!

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasja83 10:25, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No Dominiko do wczoraj było fajnie-tak popadało i od razu zaczęło topnieć. Ja szykuję się do wiosny
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 11:11, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Chyba, żeby zrobić rabatkę-jak to czerwone wytyczenie?Wtedy za "plecami roślinek" byłyby tuje. Jest to miejsce może nie naświetlone cały czas,ale jest tam słońce do południa i w godzinach późnych popołudniowych-pod wieczór.
A faktycznie pod ścianą garażu sypnąć żwirkiem i wsadzić w to kolumnowe-bo jednak upierałabym się, żeby coś tam wrzucić zielonego.Pomiędzy tym byłaby ścieżka szer. 1m.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Netka 13:22, 11 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Mam podobną ścianę garażową u siebie, tyle, że trochę niżej dwa okna szerokie a niskie i powiem Ci, że jednak coś bym przy tej ścianie posadziła na Twoim miejscu, bo faktycznie łyso wygląda Więc ja jestem za rabatą, a nie opaską, bo w sumie po co ta opaska jak obok będziesz mieć ścieżkę do chodzenia. A przy szerokości ścieżki na 1 m, wychodzi Ci rabata przy ścianie na ile cm ? A rabata przy tujach wtedy ile by miała ? A tą ścieżkę byś ciągnęła na całej długości podjazdu, aż do bramy ? Ale chyba dziwnie tak ścieżka przy podjeździe ? Czy coś nie łapię ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 13:25, 11 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Zobacz tu na zdjęciu w ogrodzie przez Danusię robionym, nie jest szeroka ta rabata przy ścianie, a jest cis na pniu i nawet rododendrony się mieszczą.
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
kasja83 16:34, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Netka szerokość pasa zieleni od muru do granicy to 3, 60-trzeba z tego odliczyć metr na ścieżkę (nie jest to ścieżka wzdłuż podjazdu, ale jak widać na planie wychodzi z podjazdu i idzie wzdłuż garażu, ma ona prowadzić na tyły domu). 60 cm poza obrys domu wychodzi kostka. Wzdłuż podjazdu pas zieleni ma 3 metry, tutaj nie mam w planach żadnych ścieżek, więc tutaj rabata mogłaby być na całą szerokość, a dopiero w miejscu gdzie będzie ścieżka zwężyłabym ją na te 1, 5 metra bo tyle zostanie miejsca od tuj do chodniczka. Tutaj jest widok na ten pas, jak stoję na podjeździe twarzą do domu.
Tutaj to miejsce jak stoję z drugiej strony.

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Netka 17:50, 11 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Ja bym nie robiła żadnej opaski tylko wyszła z tą rabatą odrobinę poza linię podjazdu, czyli te 20 - 30 cm, żeby miała te 80 - 90 cm szerokości czyli coś w tym stylu:
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Dominika11 17:58, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Netka napisał(a)
Zobacz tu na zdjęciu w ogrodzie przez Danusię robionym, nie jest szeroka ta rabata przy ścianie, a jest cis na pniu i nawet rododendrony się mieszczą.
bardzo ładna rabata

jak masz szpaler tujek to może dać cosik na pniu przy zwężeniu rabaty np. trzmielinę ze 3 sztuki, a tam gdzie szerzej to jakieś drzewa np. śliwy wiśniowe lub miłorzęby do tego miskanty, hortensje i z przodu np. żurawki lub niskie turzyce czy berberysy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasja83 18:41, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Netka i to jest ta kwestia na ustaleniu, której mi zależy. Twoja sugestia bardzo mi się podoba. Z tym, że tak ta rabata zamiast opaski to najbardziej zacienione miejsce wokół domu, bedzie miala z 6 metrow długości. Mam na stanie dwa takie fajne drzewka na pniu-jutro obfocę, jedno nawet niewsadzone, drugie wsadzone T tzw. Miejscu gdziekolwiek. Wzdłuż brzegu rabaty hosty, czy żurawki? Z żurawek to najbardziej podobają mi się limonki, ale nie wiem czy to nie będzie misz-masz, skoro generalnie ogród będzie w tonacjach różowo -fioletowych. I napewno w ten deseń uderzylabym na tej rabacie zaraz po prawej stronie podjazdu-wchodząc na plac będą one widoczne jednocześnie, niefajnie, gdyby się gryzły. Czy na tej zacienionej rabacie uchowałby sie carex The Beatles?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies