Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

iwka 13:37, 10 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a nie będziecie robić wzdłuż domu żadnej opaski? to ma być od razu rabata?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kasja83 13:53, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
iwka, że opaska np. żwirowa, czy z kostki?Na dobrą sprawę przynajmniej z tej strony nie ma na to miejsca-bo albo rabata,albo opaska-pozostaje potem niewiele miejsca między ścianą garażu, a tujkami w granicy na przejście za dom. Na ogrodowisko widziałam różne opcje rabat pod ścianą domu-a jaka jest słuszna droga to nie wiem Pierwotnie myślałam wysypać białym kamyczkiem i jakieś zimnozielone posadzić-ale to trochę łyso będzie.Co myślisz?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
iwka 14:17, 10 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
tak tylko pytam o tą opaskę, bo jak jest rabata przy samym domu, to ściany od deszczu czy podlewania mogą sie brudzić, ale to pewnie wiesz

Kamyk chyba będzie najlepszy, w nim zimozielone właśnie no i wypełnieniem trawy. Jest sporo gatunków, które nadają się do cienia. Tutaj są fajnie opisane http://trawyozdobne.com/wymagania-srodowiska/100-trawy-tolerujace-niedobor-swiatla.html
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
popcorn 14:26, 10 lut 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj,
ja mam 0,5m opaskę wysypaną żwirem granitowym, rośliny przy samej ścianie mają sucho, a przy podlewaniu brudzi się mur. Opaska się przydaje. pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
kasja83 14:28, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj popcorn-ja właśnie przy kostce brukowej szurnęłam sobie rabatę zaraz pod oknem kuchennym-szer. 70cm i wydawało mi się, że będzie fajnie,a teraz widzę, że będzie problem z obsadzeniem-dlatego tutaj w temacie obrzeży wokół domu wrzuciłam sprawę pod osąd publiczny, żeby nie tworzyć gaf.


Iwka wiem,ale wiem też, że położenie opaski szer. 20cm też mi w tym temacie problemu nie rozwiąże-musiałoby być coś szerzej, a na to nie miejsca. Widziałam u Ciebie na wątku, że masz problem z żurawkami-ja myślałam tutaj-zaraz przy brzegu wsadzić pas limonek, a za nimi coś wyższego.Tylko co?Ech błądzę, błądzę.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ag_zie 16:41, 10 lut 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
i u Ciebie plany już są super witamy po zimie!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
kasja83 17:06, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Są, są-widziałam, ze robisz u siebie połączenie stipy z lawendą (wiesz jaki gatunek będziesz sadzić?Widziałam, ze niektóre lawendy bardzo się pokładają). Też mam zakus na takie połączenie-obwódka z lawendy plus stipa plus jakieś wyższe "cosik" w środku-ale jak zwykle mam problem z wyższą roślinką.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Dominika11 17:27, 10 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że coś planujesz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Netka 18:23, 10 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj, piękny domek i fajny teren na ogród Możesz zrobić zdjęcie z szerszą perspektywą na ten pas między podjazdem a tujkami ? Czy planujesz rabatę z tymi tujami ? Może najpierw drugą stronę zaplanować i wtedy będziesz wiedzieć ile miejsca ci zostanie do ściany garażu ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
kasja83 19:07, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj Netko
Dziś pogoda straszna-może jutro rano uda mi się zrobić fotkę. Tuje posadzone są w granicy(między mną, a rodzicami).Tata wsadził kuliste tuje-to ja nawet nie wiem, czy one szybko pójdą w górę.Ale tak, czy owak-będą one pełniły rolę "muru", który ogranicza moją przestrzeń. Jutro wrzucę fotki, a na chwilę obecną wrzucam ogólny plan terenu przed domem-wszystkie są na etapie projektowania ofkors
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies