Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 23:18, 29 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anka_ napisał(a)
Kasiu czuję się namówiona na Memory. Widac, że warto. Zawsze mozna jak dół juz przyschnie to związać a wiechy dalej będą zdobić. Tylko ladna miejscówkę muszę mu poszukać.

Na pewno będziesz z niego zadowolona

kasja83 napisał(a)


No tu mi się szczególnie podoba.

Wielkie ma te koty

agapant napisał(a)
Kasia nadrobiłam u Ciebie, Memory piękny, muszę dopisać do listy zakupów wiosennych. Pozdrawiam cieplutko.

Może ukopiesz sobie u mnie jak będzies w pobliżu w przyszłym roku pozdrawiam

Kasya napisał(a)
Kasia, a wiazesz miskanty na zime czy nie ?

Kasiu generalnie to wiąże ale w tym roku jeszcze nie miałam czasu - Memory tylko związany ale to już chyba gdzieś w połowie października, bo były straszne wiatry i łamały mi kwiatostany - jabłonkę mi połamało .

gosika67 napisał(a)
U nas jest jeszcze trochę liści, ale jak mróz przyjdzie i to sieknie, to nie zdążę ich pozbierać. Trawy ładnie wyglądają , u mnie też.Pozdrawiam.

Widzę, że się doskonale wyrabiasz - czyściutko u Ciebie, ani listka nie widać tylko kwitną wciąż kwiaty - u nas dziś śnieg leży, maleńko ale już jest białawo.

Sonka napisał(a)
Witam, przyszłam za wątkiem rododendronowym, gdzie pokazałaś w 2014 r. rododendrona Catawbiense boursault , a ja właśnie zasadziłam 3 sztuki. Moje pytanie brzmi, czy jesteś zadowolona i jak szybko on przyrasta? Ja posadziłam je z zamiarem osłonięcia od ulicy, na razie mają 70 cm, posadziłam co 190 cm.
Kiedy kwitnie?

Witaj Sonko! Jestem z niego bardzo zadowolona, kwitnie niezawodnie co roku na przełomie maja i czerwca, rośnie dość szybko, nie jest wymagający więc nie muszę mu poświęcać dużo czasu. Przycinałam go raz bo za bardzo mi "wyszedł" na kostkę.
16.05.2012

22.05.2013

Z 2014 nie mogę znaleźć zdjęcia kwitnącego - ale kwitł napewno - a jak urósł. 02.09.2014

01.06.2015

28.05.2016

29.05.2017

Wysokość od podłoża do parapetu to ok 1,3 - jutro sprawdzę
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Sonka 10:08, 30 lis 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
DZiękuję za przegląd,to chyba dobrą wybrałam odmianę.Moje są już dość spore, mają ok 70 cm.Starałam się przygotować im dobrze podłoże. To Ty, czy ktoś inny z odwiedzających ma zamiar sadzić rododendrony, może przeczyta, więc chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami, przekompostowane liście dębowe miały pH powyżej 6 a że już je miałam w ogrodzie to dałam je na sam spód, przekompostowane kolki sosnowe ok 5, więc je pomieszałam z ziemią, sprawdzałam kolejno pH każdej składowej materii i najbardziej kwaśna to była mielona kora.Nawet torf i ziemia do rh nie miała Ph wskazanego na opakowaniu.
Co do siarki, to już wiem,że granulowana nie spełni swojej roli, należy ją rostłuc, lub kupić nawóz Wigor S, złożony z 95 % siarki, ja kupiłam.Cieszę się że wielbicieli tych pięknych krzewów na forum jest coraz więcej.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kawa 10:34, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasia !!! śliczny ten memory
no i zachorowałam na niego jak i na klaine fontaine
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
katel 22:36, 30 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Sonka napisał(a)
DZiękuję za przegląd,to chyba dobrą wybrałam odmianę.Moje są już dość spore, mają ok 70 cm.Starałam się przygotować im dobrze podłoże. To Ty, czy ktoś inny z odwiedzających ma zamiar sadzić rododendrony, może przeczyta, więc chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami, przekompostowane liście dębowe miały pH powyżej 6 a że już je miałam w ogrodzie to dałam je na sam spód, przekompostowane kolki sosnowe ok 5, więc je pomieszałam z ziemią, sprawdzałam kolejno pH każdej składowej materii i najbardziej kwaśna to była mielona kora.Nawet torf i ziemia do rh nie miała Ph wskazanego na opakowaniu.
Co do siarki, to już wiem,że granulowana nie spełni swojej roli, należy ją rostłuc, lub kupić nawóz Wigor S, złożony z 95 % siarki, ja kupiłam.Cieszę się że wielbicieli tych pięknych krzewów na forum jest coraz więcej.

Krysiu dziękuję Ci za podzielenie się swoimi doświadczeniami - dobre przygotowanie podłoża kwasolubom to podstawa sukcesu. Pierwszy raz słyszę o tym nawozie Wigor S - wygooglam go sobie , swojego zakwaszam siarką - on rośnie w kostce jak w donicy a dookoła podsypka cementowo-wapienna ale narazie radzi sobie dobrze .

Kawa napisał(a)
Kasia !!! śliczny ten memory
no i zachorowałam na niego jak i na klaine fontaine

Memory jest śliczny i trudno te jego koty z innymi pomylić bo są naprawde piękne
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anabuko1 17:54, 12 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Fajnie wymyśliłaś posadzenie w tej kostce.
I ładnie i wygodnie i estetycznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:13, 13 gru 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Memory cudnie rozświetla i tworzy jaśniejszy klimat o tej porze roku.

Ładnie Ci rośnie ten rh
Kiedy śnieg u siebie zamówiłaś?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 14:57, 13 gru 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Pięknie rozrósł się ten Rh, jednak obawiam się że wkrótce będzie miał za mało miejsca na korzenie, bo one rosną na szerokość , mniej na głębokość
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
katel 21:57, 13 gru 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)
Fajnie wymyśliłaś posadzenie w tej kostce.
I ładnie i wygodnie i estetycznie

Chcialam miec choc plame zieleni w kostce i calkiem niezle wyszlo
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:03, 13 gru 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Agania napisał(a)
Memory cudnie rozświetla i tworzy jaśniejszy klimat o tej porze roku.

Ładnie Ci rośnie ten rh
Kiedy śnieg u siebie zamówiłaś?

Rododendron radzi sobie calkiem niezle a za sniegiem to juz mi sie teskni jak ma byc chlapa i szaro-buro to bialy bym wolala - moze na swieta sie uda
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:06, 13 gru 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)
Pięknie rozrósł się ten Rh, jednak obawiam się że wkrótce będzie miał za mało miejsca na korzenie, bo one rosną na szerokość , mniej na głębokość

Mam te same obawy - sadzilam na poczatku przygody z ogrodem - nie mialam pojecia ze ta odmiana tak duza rosnie, zobacze jesli bedzie potrzeba to bede przesadzala
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies