Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 21:24, 26 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Witam wieczornie wszystkich czytających. Mam dylemat. Może nie całkiem ogrodowy ale związany z ogrodem. Chodzi o budynek gospodarczy którego realizację muszę skończyć zanim zajmę się ogrodem. Tylko nie wiem czy mogę tutaj pisać na ten temat ?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AsiaK_Z 21:26, 26 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
A co z nim?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
kaz742011 21:40, 26 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzięki Asiu. Na Ciebie zawsze można liczyć.Już mówię . Nie mogę się zdecydować a czas jest najwyższy. Myśleliśmy aby budynek wykonać w konstrukcji lekkiej z blachy i później go otynkować. Kolor dachówki i elewacji można sobie wybrać i dopasować do elewacji domu. Jednak wszystkie firmy które wykonują takie budynki pochodzą ze Śląska (nawet byliśmy je oglądać gdzieś za Katowicami). I tak trochę trudno nam sobie wyobrazić że przyjeżdżają panowie i w jeden dzień składają gotowy budynek ( poza tym ja przez Internet nie potrafię wybrać koloru, ja muszę na żywo- a to jak by nie było kawał drogi. W pierwszej wersji mówili że dobiorą jaki chcę i tu nie byłoby problemu . Ale potem jak robili dokładną wycenę to podali że owszem mogę wybrać kolor ale z ich próbnika więc kolor na pewno będzie się różnił bo oni nie używają tynków z firmy której tynkiem ja mam pokryty dom ). Tak więc pojawił się temat żeby wykonać budynek z drewna, bo firm oferujących takie usługi na Podkarpaciu nie brakuje. I tu mam dylemat? Jaki wybrać kolor, czy sugerować się drewnem na podbiciówce, kolorem dachu, dopasować do elewacji? Co robić? Może możecie polecić jakiś sprawdzonych wykonawców?
Dla zobrazowania wklejam link jak miałby wyglądać.
https://pl.pinterest.com/kasiamarasia/pins/
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 21:56, 26 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
my taki blaszany budynek tez ogladalismy, moze nawet w tej samej firmie. Zadziwiajace jak oni to szybko stawiaja. jakos nie moge sobie wyobrazic tynkowania blachy. Nie myslalas o drewnie?
No i na O jest watek o altanach i takich tam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 22:04, 26 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
my taki blaszany budynek tez ogladalismy, moze nawet w tej samej firmie. Zadziwiajace jak oni to szybko stawiaja. jakos nie moge sobie wyobrazic tynkowania blachy. Nie myslalas o drewnie?
No i na O jest watek o altanach i takich tam


Właśnie o tym pisałam. Jakoś nie przemawia do mnie to składanie w jeden dzień. Chociaż w firmie mnie zapewniali że mają to bardzo fajnie przygotowane, wszystko otynkowane i składają tylko ściany a potem zakładają blachę. Ale ja jakaś sceptyczna jestem co do tego. Poza tym na niekorzyść przemawia to że nie dopasują mi koloru do elewacji ( bo oni używają tylko jednej firmy). No i kto mi przyjedzie na reklamację jak się okaże że coś jest nie tak? Dlatego pomysł z drewnem, tylko koncepcji brak jak dopasowywać do tego co jest.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AsiaK_Z 22:10, 26 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
powiem tak. Ja bym dopasowała kolorystycznie do domu, choć obie propozycje z linku mi się podobają No chyba, że jeszcze coś stricte drewnianego planujecie w ogrodzie to wtedy opcja drewniana Nie wiem czy pomogłam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
kaz742011 22:18, 26 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
AsiaK_Z napisał(a)
powiem tak. Ja bym dopasowała kolorystycznie do domu, choć obie propozycje z linku mi się podobają No chyba, że jeszcze coś stricte drewnianego planujecie w ogrodzie to wtedy opcja drewniana Nie wiem czy pomogłam


No ja też byłam cały czas za tym że budynek będzie dopasowany kolorem do domu, ale jak się okazało że jednak nie do końca bo nie używają tynków co ja mam to zaczęłam się zastanawiać. Bo jak to będzie wyglądało. Owszem mogą mi dobrać podobny, ale nie ten sam. Dom stoi zaraz obok i inny kolor będzie się strasznie wyróżniał. A ja nic innego w drewnie nie mam poza podbitką na dachu. A szybko muszę zdecydować co robimy i dlatego ten pomysł z drewnianym.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 08:30, 27 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a jakbys calkiem inny kolor wybrala, nie podobny do teka jaki ma dom? No i drewno nie trzeba malowac, tylko zaimpregnowac. Drewno nrewniane pasuje do wszystkiego.
Co do firmy to ja masle, ze oni naprawde to potrafia super, jakby byli blizej mnie to bym ich zamowila. Mi sie wydaje, ze oni tez w niemczech stawiaja te swoje blaszaki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Margo 09:36, 27 sty 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ja mam tez taki domek ogrodowy drewniany, ale samorobny.
Najpierw pomalowalowalismy go bejcą, dom mam otynkowany na jasny beż. Powiem Ci, że jak dla mnie to to zupełnie nie pasowało. W zeszłym roku M. szlifował do surowego drewna domek i przemalowalismy na kolor podobny do elewacji. I jak dla mnie taka wersja wygląda super, jest spójna jesli spojrzysz na działke jako całość. Dach też podobny kolorystycznie, aczkowlwiek na domu dachówka, na ogrodowym gont z uwagi na koszty.
____________________
Gosia
kaz742011 09:54, 27 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Iza, Gosia dziękuję za zainteresowanie tematem. Coraz bardziej skłaniamy się ku temu aby budynek był jednak drewniany. Tylko co do koloru jest problem. Ja wolałabym jasny a M w kolorze drewna a najlepiej podbitki czyli kolor ciemnego orzecha. Nie lubię decydować pod presją. Byłam przygotowana na tynk dobrany do elewacji domu a tu nic z tego. I teraz nie wiem czy upierać się przy swoim czy odpuścić. Trochę się boję że ten orzech będzie za ciężki i przytłoczy cały ogród.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies