Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 12:42, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gardenarium napisał(a)
Żywopłoty do wyboru

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele


Dziękuję za podpowiedzi na temat żywopłotów.

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Iwcia 12:57, 02 sty 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Na górze strony jest przyklejone "projektowanie przez internet"
____________________
Mój przyszły ogród
kaz742011 13:08, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Iwcia napisał(a)
Na górze strony jest przyklejone "projektowanie przez internet"


Działam więc w temacie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
leon60 13:56, 02 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Cześć Kasiu
Działka nieduża ale przecież nawet z niewielkiego kawałka można wyczarować cuda. Fajnie, że możesz zacząć wszystko od zera nie tracąc czasu na wycinki czy przesadzanie. Podstawa to dobrze przemyślany plan Myślałaś nad kształtem rabat ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
kasja83 15:08, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj Kasiu na forum.
Podobnie jak Ty zaczynam przygodę z ogrodem.Dom masz bardzo ładny, no i mnie już bardzo imponuje ilość tujek, ktòre rosną przy płocie. Jako, że obie jesteśmy na starcie, będę kibicować
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kaz742011 15:39, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
leon60 napisał(a)
Cześć Kasiu
Działka nieduża ale przecież nawet z niewielkiego kawałka można wyczarować cuda. Fajnie, że możesz zacząć wszystko od zera nie tracąc czasu na wycinki czy przesadzanie. Podstawa to dobrze przemyślany plan Myślałaś nad kształtem rabat ?


Witaj Olu. Cieszę się że się odezwałaś, jesteś dla mnie inspiracją że własnymi rękami jak się chce to można zrobić wiele. Podziwiam jaką metamorfozę zafundowałaś swojemu ogrodowi. Jeżeli chodzi o pytanie o kształt rabat to myślę że w moim ogrodzie powinnam zachować linie proste. Działka choć mała jest dla mnie dużym wyzwaniem bo nigdy nie miałam do czynienia z roślinnością ogrodową. Mam nadzieję że zostaniesz ze mną na dłużej, bo jakoś śmielej będzie mi pytać osobę która po pierwsze tak wiele zrobiła w ogrodzie, a po drugie mieszka gdzieś w okolicy i będzie mogła polecić sprawdzone szkółki. Ja mam obok siebie co najmniej 3 i często zaglądałam do tej najbliższej. Zawsze miałam wrażenie ze rośliny które tam sprzedają są jakieś takie zmarnowane.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 15:51, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
kasja83 napisał(a)
Witaj Kasiu na forum.
Podobnie jak Ty zaczynam przygodę z ogrodem.Dom masz bardzo ładny, no i mnie już bardzo imponuje ilość tujek, ktòre rosną przy płocie. Jako, że obie jesteśmy na starcie, będę kibicować



Witaj chyba? imienniczko☺. Fajnie że jest ktoś kto zaczyna tak jak ja. Podobają mi się bardzo ogrody nowoczesne wiec na pewno będę zaglądać. Ty jesteś już krok dalej bo prace brukarskie zakończone. Teraz tylko tworzyć, sadzić i podziwiać jak rośnie. Razem zawsze raźniej działać więc byle do wiosny i bierzemy się za nasze ( chyba mogę już tak powiedzieć ☺☺☺☺) ogrody.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Hogata 17:26, 02 sty 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
kaz742011 napisał(a)


Dzień dobry w ten zimowy dzień. Jak już pisałam moja wiedza ogrodnicza jest mizerna więc przyjmę z radością wszystkie rady. Mam nadzieję uniknąć błędów które popełniają ogrodowi laicy i dlatego Wasza pomoc jest niezbędna. Postanowiłam że moją inspiracją będzie ogród zimozielony zaprojektowany przez Szefową. Tego będę się trzymać☺. W końcu jak coś robić to dobrze, a jak wzór doskonały to musi się udać. Cichym moim marzeniem jest projekt wykonany przez Danusię. Ponieważ istnieje możliwość projektowania przez internet to chyba poproszę o ją o pomoc. Tak nad tym rozmyślałam, że nie spałam pół nocy. Miałabym od razu projekt doskonały i nie trzeba by było przesadzać, przesadzać i jeszcze raz przesadzać. Kolejna rzecz na plus. No i przy okazji rośliny by nie musiały przechodzić gehenny, bo od razu miałyby swoje docelowe miejsca.


Projekt na pewno dużo ułatwia, jak masz taką możliwość to bym brała. I tak zostanie ci frajda z sadzeniem i pielęgnowaniem ogrodu.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
kaz742011 18:03, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Hogata napisał(a)


Projekt na pewno dużo ułatwia, jak masz taką możliwość to bym brała. I tak zostanie ci frajda z sadzeniem i pielęgnowaniem ogrodu.


Tak sobie pomyślałam, że skoro nie mam wiedzy na ten temat to może łatwiej będzie sadzić z gotowym projektem. Wtedy mogę działać etapami i nie będę miała obaw czy całość pasuje do siebie. Poza tym jak czytam to większość amatorów, która zabierała się sama za sadzenie po jakimś czasie miała dylematy co zrobić z roślinami które albo nie rosną ( bo warunki glebowe nie takie, za dużo lub brak słońca czy jeszcze inne kłopoty) albo były za ciasno posadzone i teraz trzeba je przesadzać. Mam wrażenie że metodą prób i błędów może udałby mi się coś stworzyć za jakieś milion lat a ja jestem niecierpliwa i chciałabym mieć ładnie wokół domu w miarę szybko.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Mala_Mi 19:52, 04 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj Rzeszowianko, jak masz kasę, a nie masz doświadczenia w ogrodniczkowaniu to nawet nie zastanawiaj się tylko kup projekt..
To co wydasz na projekt zaoszczędzisz na roślinach. Tyle co ja zmarnowałam roślin lub wyrzuciłam to miałabym na dobry projekt. O swojej pracy nie wspominam.

Popatrz na ogród Anity.. szkielet ogrodu zrobiła Danusia, a Aneta potem zmieniała po swojemu.. ale jej ogród jest zawsze piękny.. od początku. Bo zaczęty z głową

Ogród Marzeny też dostał zarys od projektanta, a ze już wiele z tego nie zostało to inna bajka.... ale ogród od początku istnienia do dziś zachwyca.

Ogrody zawsze się zmieniają, bo nasz gust też się zmienia.. ale ogrodnicy lubią zmieniać... ważne że jest dobry początek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4156-wizytowka-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2583-wizytowka-kiedys-bedzie-tumadzenie-ogrodnika

Jak zobaczysz początki ogrodu i teraz to czapki z głów... tak jak i u Oli. Ale zawsze były obiektem westchnienia wielu ogrodmaniaków

Ale jak powalczysz sama, to też sie uda.. trzeba tylko chcieć i się nie zniechęcać Trzymam kciuki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies