Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 18:12, 01 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dziękuję. Takie dobre słowo w pierwszy dzień roku zobowiązuje. Postaram się Cię nie zawieść i obiecuję nie zmarnować potencjału którego się dopatrzyłaś
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AsiaK_Z 18:38, 01 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Tu na forum jest wielu pomocników w razie czego nie bój się poprosić o pomoc
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gardenarium 18:41, 01 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, czuję się wywołana do tablicy. Mój ogród jest podobnej wielkości, zimozielony nieco większy Masz rację, że z każdego miejsca widoki powinny być zachwycające i takie można stworzyć przy pomocy wysokich żywopłotów, a potem kompozycji przed nimi. Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaz742011 18:52, 01 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gardenarium napisał(a)
Witaj, czuję się wywołana do tablicy. Mój ogród jest podobnej wielkości, zimozielony nieco większy Masz rację, że z każdego miejsca widoki powinny być zachwycające i takie można stworzyć przy pomocy wysokich żywopłotów, a potem kompozycji przed nimi. Pozdrawiam


Kłaniam się nisko i wciąż nie wierzę, że to naprawdę się dzieje. Ten rok musi być wspaniały. Skoro sama Szefowa odezwała się do mnie to mus zastosować się do rad. Proszę o nie w ilości jak największej. W takim razie w pierwszej kolejności pouzupełniam żywopłoty tam gdzie ich nie ma ( czy pozostać przy tujach czy może pomieszać z innymi gatunkami ?), a później to już sama przyjemność tworzenia pięknych rabat.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 18:57, 01 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
AsiaK_Z napisał(a)
Tu na forum jest wielu pomocników w razie czego nie bój się poprosić o pomoc


Będę prosiła, może najpierw z pewną nieśmiałością, ale jak przyjmiecie mnie do swojego grona to już chyba nie będę miała oporów.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Hogata 09:43, 02 sty 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witam sąsiadkę z Podkarpacia.
Aby cokolwiek doradzić, musisz sama najpierw przeglądać różne wątki i wyszukiwać połączenia które ci się podobają. Później pozostanie już tylko sadzenie, przesadzanie, przesadzanie, przesadzanie...
Sadząc rośliny zachowuj odpowiednie odstępy między nimi, bo sadzi się małe, a wszystko rośnie. Ja już drugi raz poszerzam rabaty i przesadzam, a domownicy, sąsiedzi patrzą na mnie jak na nawiedzoną wariatkę .

Ale trawiłam w bardzo dobrym momencie na O, bo masz pusto i możesz na spokojnie planować.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Iwk4 09:46, 02 sty 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Kaz. Jak masz na imię? Jak się do ciebie możemy zwracać?
Co do żywopłotu, nie musi być cały ze szmaragdów. To jest zbyt monotonne. Ale też jest tanim rozwiązaniem w wielu ogrodach. Ja w tym roku też sadziłam szmaragdy wzdłuż granicy działki od strony bocznej uliczki. Od strony sąsiada mam płot betonowy od tego roku i nasadzenia mieszane. Tam będę sadziła bluszcz na ogrodzenie. Posadziłam też pnące róże i znowu szpaler szmaragdów jako tło do miskantów i bukszpanów.
Podobają mi się świerki serbskie, ale chyba mam na nie za mało miejsca.
____________________
Ogródek Iwony II
kaz742011 11:36, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Hogata napisał(a)
Witam sąsiadkę z Podkarpacia.
Aby cokolwiek doradzić, musisz sama najpierw przeglądać różne wątki i wyszukiwać połączenia które ci się podobają. Później pozostanie już tylko sadzenie, przesadzanie, przesadzanie, przesadzanie...
Sadząc rośliny zachowuj odpowiednie odstępy między nimi, bo sadzi się małe, a wszystko rośnie. Ja już drugi raz poszerzam rabaty i przesadzam, a domownicy, sąsiedzi patrzą na mnie jak na nawiedzoną wariatkę .

Ale trawiłam w bardzo dobrym momencie na O, bo masz pusto i możesz na spokojnie planować.


Dzień dobry w ten zimowy dzień. Jak już pisałam moja wiedza ogrodnicza jest mizerna więc przyjmę z radością wszystkie rady. Mam nadzieję uniknąć błędów które popełniają ogrodowi laicy i dlatego Wasza pomoc jest niezbędna. Postanowiłam że moją inspiracją będzie ogród zimozielony zaprojektowany przez Szefową. Tego będę się trzymać☺. W końcu jak coś robić to dobrze, a jak wzór doskonały to musi się udać. Cichym moim marzeniem jest projekt wykonany przez Danusię. Ponieważ istnieje możliwość projektowania przez internet to chyba poproszę o ją o pomoc. Tak nad tym rozmyślałam, że nie spałam pół nocy. Miałabym od razu projekt doskonały i nie trzeba by było przesadzać, przesadzać i jeszcze raz przesadzać. Kolejna rzecz na plus. No i przy okazji rośliny by nie musiały przechodzić gehenny, bo od razu miałyby swoje docelowe miejsca.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 11:50, 02 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Iwk4 napisał(a)
Witaj Kaz. Jak masz na imię? Jak się do ciebie możemy zwracać?
Co do żywopłotu, nie musi być cały ze szmaragdów. To jest zbyt monotonne. Ale też jest tanim rozwiązaniem w wielu ogrodach. Ja w tym roku też sadziłam szmaragdy wzdłuż granicy działki od strony bocznej uliczki. Od strony sąsiada mam płot betonowy od tego roku i nasadzenia mieszane. Tam będę sadziła bluszcz na ogrodzenie. Posadziłam też pnące róże i znowu szpaler szmaragdów jako tło do miskantów i bukszpanów.
Podobają mi się świerki serbskie, ale chyba mam na nie za mało miejsca.


Witam się i ja. Mam na imię Kasia.
Ze świerkami mam taki sam dylemat. Mój ogród jest niestety maleńki więc i rośliny muszą być odpowiednio dobrane. Cały czas się zastanawiam czy nie posadzić innych roślin tak aby żywopłot nie był nudny, ale nie wiem co to mogłoby być. Mam jeszcze do obsadzenia 2 strony działki. Z jednej ( północnej) mam tylko 1,5 metra szerokości bo tam będzie podjazd z kostki. Natomiast z drugiej strony od wschodu mam posadzone 3 tuje szmaragd. Może jakieś sugestie. Pismo obrazkowe wstawione to może będzie łatwiej coś doradzić.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gardenarium 12:17, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żywopłoty do wyboru

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies