Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

Basilikum 11:45, 27 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
znam ten bol wybierania i decyzji, latwe to nie jest. Jak obsadzisz domek jakims pnaczem to nie bedzie widac jaki ma kolor
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 12:10, 27 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
znam ten bol wybierania i decyzji, latwe to nie jest. Jak obsadzisz domek jakims pnaczem to nie bedzie widac jaki ma kolor


Właśnie o tym sobie pomyślałam. Chyba zgodzę się na kolor wybrany przez M ( będzie potem na niego) a jak będzie katastrofa to obsadzę i nie będzie się tak w oczy rzucał.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AsiaK_Z 12:23, 27 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
O widzę, że już jest jakieś rozwiązanie Super Zatem do dzieła
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
kasia_w 12:51, 27 sty 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
My mamy mały domek drewniany. Na początku tylko go zaimpregnowaliśmy bezbarwnym impregnatem. Ale kolor surowego drewna mi jakoś nie leżał i po roku, kiedy ten impregnat mocno już wsiąkł i trzeba by powtórzyć warstwę, położyliśmy ciemnoszaro- brązową bejcę i na to olej. Teraz mi się podoba, choć dom mam jasnobeżowozółtawy (prawie taki, jak Ty), podbitka ciemnobrązowa. Ciemny domek jest mało widoczny i stylowy

Ciemne kolory mają to do siebie, że nikną w przestrzeni, jasne jest zawsze bardziej widoczne. kolor domku powinien nawiązywać do koloru elewacji i innych elementów architektury- na zasadzie podobieństwa lub kontrastu
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kaz742011 13:28, 27 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Czyli nie będzie tak źle jak zrobimy go w kolorze drewna na podbitce. Nie chcę wprowadzać kolejnych kolorów bo ja to raczej jestem z tych co wolą mniej niż więcej i będzie nawiązanie do tego co jest.
Kasia czy u Ciebie masz może zdjęcia twojego domku?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Dorotka 19:08, 30 sty 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Witaj Kasiu,

wpadłam do Ciebie bo i ja poczatkująca jestem jako ogrodnik i podczytuję sobie jak Ci dziewczyny radzą
Od razu zapytam bo widzę że z Rzeszowa jesteś a ja tam często bywam. Czy jest tam jakaś duża i dobra szkółka?? Ale taka sprawdzona?
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
kaz742011 23:42, 30 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dorotka napisał(a)
Witaj Kasiu,

wpadłam do Ciebie bo i ja poczatkująca jestem jako ogrodnik i podczytuję sobie jak Ci dziewczyny radzą
Od razu zapytam bo widzę że z Rzeszowa jesteś a ja tam często bywam. Czy jest tam jakaś duża i dobra szkółka?? Ale taka sprawdzona?


Witaj Dorotko,
dziękuję że zajrzałaś. Co do szkółek napisałam Ci na pw.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 19:25, 01 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Pogoda w mnie wiosenna. Po zimie nie ma już najmniejszego śladu, co mnie cieszy niezmiernie. Ziemia w miarę obeschła i mogłam zrobić mały obchód po moim przyszłym ogrodzie. Zauważyłam że jedna z tuj posadzonych w lecie źle wygląda - jakby uschła. Może to wina tego że była jeszcze raz sadzona ( dzień później w upalny dzień ) bo panowie z "profesjonalnej firmy ogrodniczej" odmierzali odległości do sadzenia....patykiem i strasznie była krzywo od pozostałych w rzędzie. Jak myślicie powinnam się jej pozbyć czy jeszcze próbować ratować? Jeśli tak to w jaki sposób?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Margo 11:20, 02 lut 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Hmm, ja bym ją wymieniła.
Nawet jesli przeżyje, to to co uschło wytniesz i będzie szpecić łysymi gałązkami.
____________________
Gosia
AsiaK_Z 12:50, 02 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
To nie jest wielki okaz. Wymiana na ładniejszy nie będzie droga. Wymień.
Ja w starym ogrodzie walczyłam z dwiema dużymi tujami. Na nic. Już ich nie ma. Troszkę szkoda, ale mówi się trudno, ogrodniczkuje się dalej

Miłego dnia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies