Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

Toszka 08:04, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U iglaków niczym nie trzeba zabezpieczać ran, bo żywica to zrobi.
Izabelo, tak, sosnom koniecznie(j) nawet niż świerkom, bo sosny potrafią wystrzelić. Na sosnach poćwicz, bo różna długość ciachnięcia daje różne efekty. Na sosny to już ostatni dzwonek, tak by sladu nie było. I tak jak świerki mozna ciąć bezkarnie po jasnych gałazkach (nozycami elektrycznymi lecę) to sosny najlepiej ukręcać=obcinać absolutnie w fazie świeczki, bo igiełek się nie uszkadza. Czasami całe przyrosty ukręcam, co w przyszłym roku procentuje gęstą wiązką przyrostów. Można zostawić za 2-3 wiązki igieł, a mozna zostawić nawet 2/3 świeczki. Ćwicz, obserwuj, bo warto dla zagęszczenia, formowania i opanowania szybkiego wzrostu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 08:41, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasia kanty bossskie
chciałabym takie miec u siebie ale jakoś zmusić się nie mogę

świerki ekstra a filmik Toszki powala
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basilikum 08:54, 30 maj 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
juz ciachniete dziekuje za rade
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
22:43, 30 maj 2018
To ja chyba jeszcze obetnę świerka, bo już myślałam, że za późno.
kaz742011 23:52, 30 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
paulina_ns napisał(a)


Możesz u mnie w ogrodzie poćwiczyć ja jeszcze nie dokończyłam drugiej połowy, a pierwszą robiłam ze 2 tygodnie temu, coś mnie wena ogrodowa znów opuściła


Żebyś mnie potem z grabiami ganiała jak ci takich krzywulców narobię . Wolę nie ryzykować i jednak poćwiczyć u siebie .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 23:53, 30 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)

w 9 minut
kanciki zyleta jak sasiadowi sie nie podobaja to niech sobie lepsze zrobi



Zrobić nie ma jak, bo nie ma trawnika .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 23:55, 30 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Toszka napisał(a)
U iglaków niczym nie trzeba zabezpieczać ran, bo żywica to zrobi.
Izabelo, tak, sosnom koniecznie(j) nawet niż świerkom, bo sosny potrafią wystrzelić. Na sosnach poćwicz, bo różna długość ciachnięcia daje różne efekty. Na sosny to już ostatni dzwonek, tak by sladu nie było. I tak jak świerki mozna ciąć bezkarnie po jasnych gałazkach (nozycami elektrycznymi lecę) to sosny najlepiej ukręcać=obcinać absolutnie w fazie świeczki, bo igiełek się nie uszkadza. Czasami całe przyrosty ukręcam, co w przyszłym roku procentuje gęstą wiązką przyrostów. Można zostawić za 2-3 wiązki igieł, a mozna zostawić nawet 2/3 świeczki. Ćwicz, obserwuj, bo warto dla zagęszczenia, formowania i opanowania szybkiego wzrostu.


Toszko powiedz mi jeszcze jakie warunki pogodowe muszą być do takiej operacji. Nic na razie nie ruszyłam z serbami bo u mnie od wczoraj upały po 30 stopni.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 23:57, 30 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Kawa napisał(a)
Kasia kanty bossskie
chciałabym takie miec u siebie ale jakoś zmusić się nie mogę

świerki ekstra a filmik Toszki powala


Ja też się zmuszam. Kanciki to moja najmniej ulubiona praca w ogrodzie. Dorównuje jej tylko czyszczenie szmaragdów .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 23:58, 30 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
juz ciachniete dziekuje za rade


Izabela ale ty masz tempo. Ja jeszcze nawet sekatora nie wyciągnęłam, a ty już po .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 00:00, 31 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
MonikA napisał(a)
To ja chyba jeszcze obetnę świerka, bo już myślałam, że za późno.


Ja nawet nie wiedziałam, że teraz ciąć można. Jakby nie Toszka to dalej bym myślała że tylko wiosną się to robi .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies