Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Anabell 13:06, 25 lip 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu - w tygodniu zwiedzałam od początku wątek dziś od końca kilka stron. Masz ładnie świeżutko wszystko nówka, zadbane wychuchane.

a z pieleniem późno wiosennym to ja ostrożnie, jeśli już motyczkowałam wzruszałam to wyrywam tylko znane chwasty, samosiewki werbeny, jeżówek zostawiam bo one łatwo wychodzą a wówczas mają mniejszą szanse inne chwasty.
Ja tak robię bo mam dużo do obrobienia, i w miejscach co liczę na siewki, bo werbeny nie wysiewam co rok, wyrasta z samosiejek.

Nie wszystko doczytałam o hortensji Strong Anabell.

Ja jej nie mam, jak gdzieś spotkam to kupie dla porównania ze zwykłą. czytałam głosy że tak samo się pokłada.
Stwierdziłam tez że bukietowe mają b. sztywne łodygi a jeśli duże deszcze rozłożą sie do ziemi z ciężaru kwiatów bez podpór.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Makao_J 13:09, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
zoja napisał(a)
jak Tola krety łapie to i nornice też będzie obroni Twoje cebulowe

Nornice to ostatnio Figa (druga kotka) wyłapała. Ale wczoraj zobaczyłam znowu korytarz świeży. No nic, u mnie nornica ma dni policzone o ile już nie została skonsumowana
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 13:19, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anabell napisał(a)
Aniu - w tygodniu zwiedzałam od początku wątek dziś od końca kilka stron. Masz ładnie świeżutko wszystko nówka, zadbane wychuchane.

a z pieleniem późno wiosennym to ja ostrożnie, jeśli już motyczkowałam wzruszałam to wyrywam tylko znane chwasty, samosiewki werbeny, jeżówek zostawiam bo one łatwo wychodzą a wówczas mają mniejszą szanse inne chwasty.
Ja tak robię bo mam dużo do obrobienia, i w miejscach co liczę na siewki, bo werbeny nie wysiewam co rok, wyrasta z samosiejek.

Nie wszystko doczytałam o hortensji Strong Anabell.

Ja jej nie mam, jak gdzieś spotkam to kupie dla porównania ze zwykłą. czytałam głosy że tak samo się pokłada.
Stwierdziłam tez że bukietowe mają b. sztywne łodygi a jeśli duże deszcze rozłożą sie do ziemi z ciężaru kwiatów bez podpór.

Strong Anabelle to dla mnie wielka zagadka. Różnie piszą. Jedni że są sztywne jak drut a inni że się pokładają. Możliwe że te co się pokładają to nie strong Anabelle ale też wiem że jeśli zwykłą Anabelle tnie się nisko to też może gałęzie mieć Strong no i tyle mogę powiedzieć. Kupiłam 3 krzaki drogo i teraz rozmnażam sama bo potrzebuję ich duużo więcej a nie wydam kasy na coś co nie do końca może być tym co piszą. Szkoda kasy.

Bukietowe zdecydowanie pod tym względem wygrywają ale wczesne kwitnienie Anabelle mnie skusiło.

Czy wszystko mam wychuchane to wątpię. Moje obrzeża rabat dają dużo do myślenia. Kiepsko z tym a mój "księżyc" słabo wycina takie drobiazgi. Za to jeśli mam wyciąć z trawnika jakiś kawałek to już daje radę. Powinnam mieć taki bardziej spiczasty.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BasiaLT 14:54, 25 lip 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Mas Aniu wyjątkowo łowne koty. Bo takie domowe, dobrze odkarmione często są za leniwe żeby polować. A tu proszę... super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
MirellaB 16:40, 25 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
W większości trawy, które wymieniasz są mi obce.
Przetestujesz, podzielisz się doświadczeniem to może i ja skorzystam i kupię

Fajny krecik
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makao_J 16:56, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
BasiaLT napisał(a)
Mas Aniu wyjątkowo łowne koty. Bo takie domowe, dobrze odkarmione często są za leniwe żeby polować. A tu proszę... super.

Oj łowne. Figa wciąga wszystko co się rusza ropuchy, traszki, myszy, ptaki, nornice, chrząszcze... wszystko. Muszę mieć drzwi tarasowe zamknięte jak jest na dworze bo przynosi mi to wszystko do domu i tu się bawi

Tola nie przynosi ale jak widać i kreta z nory wyciągnie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 17:04, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
W większości trawy, które wymieniasz są mi obce.
Przetestujesz, podzielisz się doświadczeniem to może i ja skorzystam i kupię

Fajny krecik

Krecik to słodziak. Otylia na ręce nawet wzięła tylko tymi łapkami tak szybo zasuwa.

eM się pytał czy ubiłam ale chyba bez serca musiałabym być. No jak go zobaczyłam to zmiękłam. Jak go kot zje to nie je ale ja go nie ukatrupię

Trawy przyjdą jutro bo już dostałam info.
Dziś wymieniłam dwie trawy telefonicznie i obiecali że rozpakują paczkę i zamienią ale się okaże jutro.
Miałam wziąć 3 molinie "Dauerstrahl" ale zamieniłam 2szt na molinie "Transparent".
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 10:36, 26 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Cukinie olbrzymy z dzisiejszego dnia zerwane


Pierwszy pomidorek nieduży ale smaczny New Yorker od początku powalał wszystkie na łopatki i do końca został moim faworytem


a foliakowe olbrzymy ani grama rumieńca. Przerażają mnie bo gałązki nie utrzymują ich ciężaru a one nie chcą się czerwienić, bezwstydne

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 10:38, 26 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
W ogrodzie zdecydowanie róż, fiolet i biel




jeżówka Vintage Wine cudna
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Warmia 10:40, 26 lip 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
To takie kolory jak u mnie Kicia niezły myśliwy, pogratulować.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies