Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 20:28, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Filemon24 napisał(a)
Aniu gdzie kupowałaś magical moonlight?

Już pisałam Anitko bo Iwka pytała. Kupiłam u Szmitów.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 20:30, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
makadamia napisał(a)
Aniu, te vanilki świetnie by wyglądały przy pęcherznicach.
Bordowe liście cudnie wyglądają z bladym różem. Tutaj co prawda jako bordo występuje żurawka, ale zasada ta sama

Też o tym myślałam ale boję się że mogą tam mieć za sucho. Pod pęcherznicami to prawdziwa pustynia
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 20:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AniMa napisał(a)
2 tygodnie bez O.... matko ile do czytania

A co w kółeczko z trawką? Zamkniesz całkowicie tam przejście?
Nie neguję tylko pytam, bo się nad swoim boiskiem zastanawiam.

No z czytaniem jest słabo. Na razie tylko podglądam by się uaktualnić.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mamuska1980 20:43, 21 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Aniu ja raz w tygodniu wchodzę na O. i też tylko zostaje mi oglądanie .
Brak czasu na wszystko .
Miłego oglądania życzę i powodzenia ze ścieżkową rabatą
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
jolanka 21:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Trudno mi coś radzić ws trawnika, sama mam z tym problemy u siebie Na pewno ważne jest aby przy koszeniu nie latać górą z kosiarką. Komunikacja musi być. Podobaja mi się rabaty okalające ścieżki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AniMa 10:52, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Jeżeli rabata wzdłuż ścieżki to można ją jakoś żwirem wykończyć - jeżeli posadzisz roślinki zbyt blisko to one też kiedyś wejdą i przesłonią płyty a tak to będzie odcięcie...
Tak mi sie wydaję...chyba, że dasz tam trawy, które ładnie będą :spływac" i specjalnie przysłaniać krawędzie...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Anda 10:58, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33488
Makao_J napisał(a)
No i ta druga część bardziej falista. Miałam problem jak tu tą rabatę zrobić i stwierdziłam że podzielę ją jeszcze jedną rabatą po środku by oddzielić fale.

Tylko muszę chyba powiększyć ten drugi owal trawnika bo taki mały wyszedł mi.






Koniecznie na płasko muszę zrobić ale przy altanie wsadziłabym te hortki Vanilki.


Mnie sie ten plan podoba Fajnie komponuje sie przejscie z trawnika na trawnik. Owale fajnie sie lustrzanie komponuja. Dzielenie trawnika, jestem jak najbardziej za. Wtedy przestrzen paradoksalnie stanie sie jakby wieksza i bardziej urozmaicona. Mnie sie ten plan naprawde bardzo podoba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 14:36, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Mnie sie ten plan podoba Fajnie komponuje sie przejscie z trawnika na trawnik. Owale fajnie sie lustrzanie komponuja. Dzielenie trawnika, jestem jak najbardziej za. Wtedy przestrzen paradoksalnie stanie sie jakby wieksza i bardziej urozmaicona. Mnie sie ten plan naprawde bardzo podoba

No właśnie Ewcia też tak pomyślałam, że jak dam jeszcze jedną rabatę po środku to się ogród optycznie powiększy i zrobi się więcej zakamarków i tajemniczych przejść a to zawsze chciałam osiągnąć w swoim ogrodzie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 14:38, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AniMa napisał(a)
Jeżeli rabata wzdłuż ścieżki to można ją jakoś żwirem wykończyć - jeżeli posadzisz roślinki zbyt blisko to one też kiedyś wejdą i przesłonią płyty a tak to będzie odcięcie...
Tak mi sie wydaję...chyba, że dasz tam trawy, które ładnie będą :spływac" i specjalnie przysłaniać krawędzie...

Rośliny mogą przerastać na ścieżkę. Taki był zamysł. Żwirek raczej nie wchodzi tam w grę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 14:38, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
jolanka napisał(a)
Trudno mi coś radzić ws trawnika, sama mam z tym problemy u siebie Na pewno ważne jest aby przy koszeniu nie latać górą z kosiarką. Komunikacja musi być. Podobaja mi się rabaty okalające ścieżki

Dokładnie. No i najważniejsze że powierzchnia do koszenia się zmniejszy
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies