Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

AniMa 12:48, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
2 tygodnie bez O.... matko ile do czytania

A co w kółeczko z trawką? Zamkniesz całkowicie tam przejście?
Nie neguję tylko pytam, bo się nad swoim boiskiem zastanawiam.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 14:16, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, te vanilki świetnie by wyglądały przy pęcherznicach.
Bordowe liście cudnie wyglądają z bladym różem. Tutaj co prawda jako bordo występuje żurawka, ale zasada ta sama
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:34, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Trawnika bym nie dzieliła na trzy części.

Dwie wersje:
Na lewo od ścieżki owal w zasadzie bez zmian, na prawo - bez tego cypelka, za to rabatka wzdłuż całej ścieżki:


albo
ścieżka idzie w większej części przez trawnik


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Sebek 14:37, 20 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Twoja wersja i Asi ciekawe... Jednak przy liniach zaufałbym instynktowi - bo zdjęcie, zwłaszcza na ukos zagina rzeczywistość
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zana 15:09, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)
Trawnika bym nie dzieliła na trzy części.

Dwie wersje:
Na lewo od ścieżki owal w zasadzie bez zmian, na prawo - bez tego cypelka, za to rabatka wzdłuż całej ścieżki:




Asia narysowała dokładnie to co mi też do głowy przyszło

A wzdłuż ścieżki miały być rabaty, na Twoich fotkach widać jakbyś ich miejscami nie planowała. Ja bym jednak była za tym aby na całej długości ścieżki były rośliny, bo wrastająca w nią trawa chyba niefajnie wygląda.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 15:14, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poza tym takie skrawki będą trudniejsze do utrzymania.

To prawda, ale wielkim minusem tej wersji jest brak możliwości przejścia (choćby z kosiarką) z jednego trawnika na drugi. I z altanki też tylko do tarasu można przejść.
Niezbyt to wygodne i pewnie dlatego Ania próbuje to wszystko jakoś wypośrodkować
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:15, 20 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Sebek napisał(a)
Twoja wersja i Asi ciekawe... Jednak przy liniach zaufałbym instynktowi - bo zdjęcie, zwłaszcza na ukos zagina rzeczywistość


Święta prawda - dlatego ja lubię rysować na planach i wszystkie forumki o nie męczę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Filemon24 21:28, 20 wrz 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Aniu gdzie kupowałaś magical moonlight?
____________________
anna_t 22:00, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Trawnika bym nie dzieliła na trzy części.


albo
ścieżka idzie w większej części przez trawnik



super
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 20:28, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzięki za wpisy.
Tą lewą stronę ścieżki to łatwo określić bo istniejące rabaty same wytyczają linię. Owal to trawnik a po bokach byliny. Praw część jest trudniejsza bo istniejące rabaty są w fale. Na środku tego dużego prawego trawnika spokojnie zmieści się jeszcze jeden klomb z bylinami. Nawet widzę to oczyma wyobraźni. W głowie mam wsadzone rośliny tak by tworzyły na trzech rabatach tworzyły trójwymiarowy efekt. Choć nie wiem jak to wyjdzie w praniu

Tak jak pisze Asia - Makadamia chcę mieć możliwość przechodzenia z jednej części na drugą i stąd ścieżka miejscami jest bez rabat. Dla samego koszenia to jest wygodniejsze rozwiązanie.

Sebek masz rację obraz jest przekłamany i planuję go na płasko wykonać ale zostawię to sobie na później. Na razie szukam miejscówki dla Vanilek i stąd planowanie wstępne rabat by je przenieść. Chociaż tymczasowo.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies